Strona główna Aktualności Z miasta Skwer to nie śmietnik. Interweniowała straż miejska

Skwer to nie śmietnik. Interweniowała straż miejska

4
Dwie osoby zostały ukarane mandatami za wyrzucanie śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Wykroczenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. 

Kobieta i mężczyzna pod osłoną nocy w poniedziałek 17 kwietnia podrzucili worki ze śmieciami na teren skwerku przy zbiegu ul. Skłodowskiej i Narutowicza.

– „Śmieciarze” zostali ustaleni i ukarani mandatami karnymi za wykroczenie z art. 145 w kwocie po 500 złotych – informują strażnicy miejscy. – Dodatkowo teren został uprzątnięty.

Problem podrzucania śmieci podczas kwietniowej konferencji prasowej poruszył prezydent Grzegorz Mackiewicz.

– Na terenie miasta jest rozstawionych około 600 koszy na śmieci. Niestety, coraz częściej znajdujemy w nich śmieci komunalne, a nawet gruz. Z tych małych koszy w ciągu miesiąca wywozimy 6 ton odpadów, kolejne kilka ton z parków. Niestety, płacą za to wszyscy mieszkańcy – mówił Mackiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powinni całe osiedle za karę posprzątać.

Jak dla mnie to nie po 500 tylko po 5000 na każdy pusty łeb, no i jaskrawe czerwone mundurki z napisem kara za śmiecenie i cały dzionek sprzątania w centrum miasta z miotełką.

wyrzucili do kosza to co mieli do wyrzucenia! nie rozumiem oburzenia i kary! rozumiem że gdyby to do lasu czy chodnik wywalili!. A tak moge sobie całe woy do dowolnej pergoli w mieście wywalić, gdyz płace za wyrzucenie śmieci bez konkretnego wskazania do których kontenerów! tak to nigdy czysto nie będzie!

I tu trafiłeś w 10-siątkę. Lepiej do kosza niż do lasu czy na pola albo do rowu. A lasy czy pola dookoła Pabianic zaśmiecone porządnie i tam nie ma kontroli i kar. Doszło do tego, że małe rzeczki są zaśmiecane jak Pabianka czy rzeka rów bez nazwy przepływająca przez Piątkowisko, Lutomierską i wiaduktem kolejowym.