Strona główna Dzieje się Sport Siostry Piechoty z medalami mistrzostw Polski

Siostry Piechoty z medalami mistrzostw Polski

0
Paulina Piechota i jej młodsza siostra Karolina pojechały do Olsztyna, aby wziąć udział w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Do domu nie wróciły z pustymi rękami. 

Paulina na zdobycie medalu nie musiała czekać długo. Już pierwszego dnia imprezy na dystansie 800 metrów stylem dowolnym zdeklasowała swoje rywalki, osiągając czas 8:40.71. Rezultat ten był lepszy aż o 9 sekund od uzyskanego przez drugą Aleksandrę Polańską z UKS GOS Raszyn. Dobrze poradziła sobie także jej młodsza siostra Karolina, która z czasem 9:07.50 zajęła szóste miejsce.

Trzeciego dnia mistrzostw Paulina po uzyskaniu rezultatu 4:24.13 w eliminacjach na dystansie 400 metrów stylem dowolnym zakwalifikowała się do finału tej konkurencji i zdołała w nim stanąć na podium. Z czasem 4:15.99 nieznacznie ustąpiła ona zwyciężczyni Aleksandrze Polańskiej (4:15.17), plasując się ostatecznie na drugiej pozycji.

Czwartego dnia imprezy na podium znalazła się za to Karolina Piechota, która w sztafecie 4×200 metrów stylem dowolnym, wraz z swoimi koleżankami z klubu UKS 190 Łódź wywalczyła brązowe medale. KU AZS UMCS Lublin był bezkonkurencyjny, wygrywając z przewagą 9 sekund.

Na zakończenie mistrzostw obie siostry wystartowały w finale na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Paulina okazała się niepokonana, uzyskując czas 16:50.66. Wyprzedziła ona tym samym swoją koleżankę z zespołu Aleksandrę Knop o prawie 13 sekund. Za to Karolinie Piechocie pokonanie tego dystansu zajęło 17:35.10, co dało jej siódme miejsce.

Paulina poza medalami zdołała także wypełnić minimum, które pozwoli jej na start na Uniwersjadzie, na której będzie reprezentować nasz kraj. Zawody te odbędą się w lipcu tego roku w Neapolu.

REKLAMA
Poprzedni artykułAutobusom do Łodzi przeszkodził… tramwaj
Następny artykuł39-latek wypadł z drogi i wjechał do rowu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments