Strona główna Dzieje się Sport Siostry na medal

Siostry na medal

0

Paulina Piechota i Karolina Piechota (obie UKS 190 Łódź) wzięły udział w Grand Prix Polski w Kozienicach i zanotowały świetne występy.

Karolina startowała w kategorii juniorek 17-18 lat i wywalczyła medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Czas 2:07.96 pozwolił jej na zajęcie trzeciego miejsca. W jej ślady poszła starsza siostra Paulina, która w tej samej konkurencji w kategorii open uzyskując czas 2:01.91 również zgarnęła brąz.

Karolina otarła się także o podium na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, ale do trzeciego miejsca zabrakło jej 0.29 sekundy. Pabianiczanka odbiła sobie jednak to potknięcie złotym medalem na 400 metrów stylem dowolnym. Pozwolił jej na to rezultat 4:23.48. Jej siostra także była na tym dystansie bardzo mocna i w swojej kategorii wywalczyła srebro (4:12.58).

Koronnym dystansem było jednak dla sióstr 800 metrów stylem dowolnym. Obie zdeklasowały swoje rywalki zgarniając po złotym krążku.

Medale te pozwoliły Karolinie na zajęcie drugiego miejsca (2081 pkt.) wśród wszystkich pływaczek wszystkich stylów kategorii 17-18 lat, a Paulinie na pozycję czwartą w kategorii open (2375 pkt.).

W rywalizacji ogólnej w stylu dowolnym Karolina była druga (1433 pkt.), a jej siostra zajęła miejsce pierwsze (1625 pkt.).