Strona główna Sport Koszykówka Siostry (M)akurat na zwycięstwo

Siostry (M)akurat na zwycięstwo

0

Grot Alles doznał drugiej porażki w sezonie. Po porażce w Warszawie musiały także uznać wyższość rywalek z pobliskich Łomianek.

SMS PZKosz Łomianki – Grot Alles Pabianice 58:50 (16:8, 9:11, 22:15, 11:16)

Katów pabianiczanek było dwóch – siostry Anna i Aleksandra Makurat. Ta pierwsza ledwie 15-letnia (!) rzuciła nam aż 25 punktów (w tym 6 „trójek!), a druga o 3 lata starsza dołożyła 10 oczek. W sumie zdobyły aż 35 z 58 punktów całego zespołu, bo pozostałych 9 zawodniczek dołożyło ledwie 23 oczka. U nas na sumę 50 punktów pracowało aż 7 z

8 grających dziś zawodniczek, ale do wygranej to nie wystarczyło.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła dopiero po 2,5 minutach gry Magdalena Grzelak trafiając dwa wolne. Na 2:2 po kolejnych 3 minutach trafiła Parzeńska, ale szybko „trójką” odpowiedziała Szałecka i w 6. min prowadziliśmy 5:2. Druga część tej kwarty należała jednak do gospodyń, a właściwie do sióstr Makurat, które jako jedyne punktowały i rzuciły 11 oczek, a my tylko 3 (Szymańska i Wajler). W efekcie pierwszą odsłonę przegraliśmy 8:16.

Drugą kwartę rozpoczęły cztery celne wolne z rzędu Beaty Paranowskiej (w całym meczu 8/8) oraz dwójka Bujniak, dzięki czemu w 14. min zrobiło się tylko 14:16. Niestety do końca kwarty kolejne dwie trójki dołożyła Anna Makurat, a 2 pkt. dołożyła jej siostra i choć kwartę tę wygraliśmy w sumie 11:9 (jeszcze 3 pkt. Grzelak i 2 pkt. Wajler), to d

o przerwy przegrywaliśmy 19:25.

Po przerwie na 21:25 trafiła Twardowska, ale znów wyższy bieg wrzuciły gospodynie, które zdobyły 12 pkt. z rzędu (w dwie trójki Makurat) i w 24. min prowadziły 37:21. Druga część tej kwarty była już wyrównana (wygrały ją miejscowe 14:13), ale w sumie te 10 minut przegraliśmy 15:22 i przed ostatnią odsłoną mieliśmy 13 oczek do odrobienia (47:34).

W ostatniej części dzięki 6 punktom Paranowskiej, 4 Grzelak, 4 Twardowskiej i 2 Szałeckiej wygraliśmy 16:11, ale to było zbyt mało by odrobić stratę i cały mecz przegraliśmy 50:58. Tym razem okazało się, że indywidualności mogą zdziałać więcej niż zespół. Grot Alles lepiej prezentował się w statystykach zarówno rzutów za dwa, jak i za 1, a także asystach i zbiórkach. Przegraliśmy dość znacznie rzuty za trzy (3:9) i w efekcie cały mecz.

SMS: Anna Makurat 25, Aleksandra Makurat 10, Nowakowska i Podkańska po 5, Stawińska 4, Bacik 3, Gwizdała, Parzeńska, Niemojewska po 2, Ryng, Omelan.

Grot: Twardowska i Paranowska po 10, Grzelak 9, Bujniak 8, Wajler 6, Szałecka 5, Szymańska 2, Kolasa 0.