Strona główna Aktualności Z miasta Siłownia już w maju (ZDJĘCIA)

Siłownia już w maju (ZDJĘCIA)

10

Dużo wcześniej niż zapowiadano zainstalowane zostaną urządzenia do ćwiczeń na Lewitynie. Zobaczcie jakie przyrządy zostały przygotowane.

Budową siłowni na świeżym powietrzu zajmuje się firma Stameco z Limanowej. Prace rozpoczną się 28 kwietnia. Wszystko ma być gotowe na „majówkę”.  Oficjalne otwarcie będzie później, gdy przygotowane zostaną chodniki i wejście od strony sklepu Carrefour.

Zainstalowanych zostanie 15 urządzeń do ćwiczeń. Listę i rozmieszczenie można zobaczyć w galerii zdjęć. Publikujemy również fotografie z przykładowymi siłowniami zewnętrznymi wykonanymi przez firmę Stameco.

To pierwszy etap rewitalizacji Lewitynu. W tym roku Urząd Miejski przeznaczył na ten cel 150 000 złotych, z czego 50 000 złotych to wkład własny miasta na odmulenie zbiorników wodnych. Koszt samych urządzeń to około 70 000 złotych, reszta wydana zostanie na „upiększenie” terenu wokół siłowni. Pieniądze pochodzą z tej części budżetu, którą zadysponować miały kluby radnych miejskich.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest radny Krzysztof Rąkowski z klubu radnych PO, który już w ubiegłym roku składał do prezydenta interpelację w tej sprawie.

– Widziałem taką siłownię w Poznaniu –  mówi Rąkowski. – Ludzie musieli się zapisywać, żeby skorzystać z urządzeń. Ta siłownia świetnie wpisuje się w krajobraz Lewitynu.

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie będzie gdzie ćwiczyć SW :)))

Typowe wyrzucanie pieniędzy. To nie siłownia tylko zabawki. Po pierwszej zimie będą zardzewiałe i zniszczone. Jeśli tylko doczekają do zimy. Okoliczne debile pewnie wcześniej zniszczą sprzęt. Typowa propaganda i kiełbasa wyborcza. Już lepiej niech kawę Stencel i Rąkowski rozdają na krańcówce. Było taniej !!! Za te pieniądze można zakupić sprzęt sportowy tak potrzebny w szkołach czy na orliku. Ten badziew co zrobią to wyrzucanie pieniędzy.

Ewidentne marnotrawstwo pieniędzy. Żeby zdobyć formę, być fit, trzeba korzystać ze sprzętu systematycznie i to na pewno nie z takich topornych zabawek. Dziwi mnie to onanistyczne podejście do tego typu atrakcji. Człowiek wejdzie raz, machnie nóżką i zapomni. Pabianice jak zwykle wydają pieniądze na duperele, zamiast pomyśleć przyszłościowo.

mówisz teraz o sobie? byłeś kiedyś w Pabianicach na którejś z siłowni? widziałeś jaki jest przepych? więc się nie wypowiadaj na temat o którym nie masz zielonego pojęcia 😉

Tak się składa, że byłem i to nie na jednej, ale ty najwidoczniej nigdy, skoro dla ciebie siłownia to karuzele na trawie 🙂 buduj dalej zamki z piasku, dziecinko 🙂

Za to go..no co jest na zdjeciu 70 tysiecy? Ktore po 2 latach trzeba bedzie modernizowac naprawiac konserwowac?? wybory sie zblizaja. Za 67 lat pracy, Za wysylanie dzieci do szkol o 6 roku zycia, Za 23% vat, No i za klamstwa. Podziekujemy wam PO przy urnach.

Badziew i tandeta. Tylko u nas mogli wymyśleć taki debilizm. Tyle kasy za takie gówno ???
Ludzie miejcie resztkę rozsądku !!!

75% wypowiedzi to narzekania 😀 typowa polska średnia 🙂

słuchajcie, ale są też ludzie starsi (my młodzi też tacy będziemy), mniej sprawni itd, którzy mogą korzystać z takich rzeczy i właśnie tu znajdzie się dla nich miejsce! wcześniej każdy na markety narzekał, a teraz karty stałego klienta tam ma 🙂 a co do kosztów to nie tylko sprzęt, ale i projekty, przygotowanie terenu itd. prowadząc firmę chcemy zarobić czy działać charytatywnie? pamiętajmy, że im więcej wydajemy publicznych pieniędzy (i prywatnych również) tym lepiej dla naszej gospodarki bo ludzie mają pracę, zarobek dzieki temu. dziękuję

Mi się pomysł podoba 🙂