Strona główna Sport Siłacze walczą o zwycięstwo. Na mistrzostwach Europy w Pabianicach

Siłacze walczą o zwycięstwo. Na mistrzostwach Europy w Pabianicach

0

Hala koszykówki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gości dzisiaj siłaczy z całej Europy. Pabianice są bowiem gospodarzem rozpoczętych właśnie mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji WUAP.

Impreza potrwa do niedzieli. W tym czasie o zwycięstwo będą walczyli ze sobą zawodnicy, którzy są w stanie podnieść nawet 350 kilogramów. Konkurencja jest duża.

– Na mistrzostwa przyjechało ponad 300 osób. Oprócz Polaków mamy też reprezentantów m.in. Szwecji, Niemiec, Węgier, Szwajcarii, Łotwy i Słowacji. Przeważają mężczyźni, ale udział bierze też około 50 kobiet – poinformował Franciszek Szabluk, prezes Polskiej Federacji WUAP. – Liczba wszystkich startów przekroczy 400, gdyż niektórzy startują nie tylko w trójboju siłowym, ale też w pojedynczych konkurencjach.


Na trójbój składają się przysiad ze sztangą, wyciskanie jej w pozycji leżącej i martwy ciąg (podniesienie sztangi z podłogi). I właśnie takie „zadania” czekają na zawodników.

Mistrzostwa są rozgrywane z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe oraz płeć. Dzisiaj mierzą się ze sobą juniorzy (do 23 lat; najmłodsi mają po 16) oraz mężczyźni powyżej 40 lat. Natomiast jutro będzie można zobaczyć, jak z podnoszeniem ciężarów radzą sobie panie.

 

Harmonogram:

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o