Strona główna Dzieje się Kultura Zagrali koncertowo!

Zagrali koncertowo!

0
foto: Fabryka Wełny

Big Band Fabryka Wełny Pabianice został zwycięzcą XXIII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Jury pod przewodnictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego jednogłośnie przyznało I miejsce „Grand Prix”  dla zespołu z naszego miasta.

Big Band Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, na stałe wpisane w kalendarium imprez Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, który corocznie, w czerwcu jest miejscem spotkań najlepszych big bandów z całego kraju. Jest to jedyna tej rangi impreza w Polsce. Festiwal niezmiennie od kilkunastu lat ściąga do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury rzesze miłośników dobrej muzyki.

Big Band „Fabryka Wełny” został powołany do życia w 2016 r. z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Od tego czasu orkiestra pracuje pod patronatem hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach i fundacji „My Kochamy Pabianice”.

Big Band nazwał się „Fabryką Wełny” ze względu na podtrzymanie dawnych tradycji włókienniczo-muzycznych – niegdyś pod dachem hotelu mieściła się fabryka wełny. Jest to również ukłon w stronę historii jazzu, który zrodził się na polach bawełny właśnie, a także nawiązanie do słynnego jazzowego klubu w Nowym Jorku – „Cotton Club”.

W najbliższym czasie Big Band Fabryka Wełny będziemy mogli usłyszeć w Łodzi. 20 czerwca zespół otworzy cykl koncertów „Piotrkowska kameralnie”. Kilka dni później 23 czerwca odbędzie się w łódzkiej Wytwórni koncert z Krystyną Prońko, a 8 lipca big band wystąpi w Łasku na Festiwalu Róż.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments