Strona główna Aktualności Z miasta Nie na Wileńską, a do szpitala. We wrześniu?

Nie na Wileńską, a do szpitala. We wrześniu?

1

Pabianickie Centrum Medyczne wystąpiło do sanepidu z wnioskiem o zgodę na dalsze funkcjonowanie przychodni rejonowej przy ul. Wileńskiej 61 w obecnym miejscu – przez kolejne trzy miesiące. W tym czasie szpitalne pomieszczenia mają być zaadaptowane na ośrodek zdrowia. Czy tak się stanie?

Szansa jest. Po trzech zakończonych fiaskiem przetargach na projekt i prace budowlane, ze względu na zbyt wysokie, w ocenie kierownictwa spółki, ceny oferentów, czwarty prawdopodobnie zostanie rozstrzygnięty. Mimo, że dwie firmy, które się do niego zgłosiły (chodzi o samo wykonanie robót; dokumentację przygotowała inna), podobnie jak w poprzednich przypadkach, chcą więcej niż zamierzało przeznaczyć na ten cel Pabianickie Centrum Medyczne.

Firma z Pabianic zażądała 1 mln 13 tys. 944 zł, a ze Skierniewic – 986 tys. 460. Tańsza oferta przekracza kwotę zarezerwowaną przez spółkę o 49 tys. 460 zł. 

– Zarząd jest skłonny wybrać jedną ze złożonych ofert. Potrzeba jednak paru dni, aby je dokładnie sprawdzić pod kątem zgodności z wymogami określonymi w specyfikacji przetargowej – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM.

Termin, w którym przychodnia ze względu na zły stan techniczny budynku miała być przeniesiona do szpitala minął 31 maja. Spółka go nie dotrzymała. Jej kierownictwo liczy na wskazanie nowej, późniejszej daty. Znów, bo sanepid już raz się na to zgodził, wydłużając czas przeznaczony na przeprowadzkę – z końca grudnia ubiegłego roku – o pięć miesięcy.

– Realny termin przeniesienia przychodni do szpitala został określony przez PCM na wrzesień – wyjaśnia Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Jaka będzie decyzja sanepidu w tej sprawie, okaże w najbliższych dniach.

– Nie jesteśmy pewni, czy pozytywne rozpatrzenie wniosku jest od strony prawnej możliwe, dlatego musimy skonsultować ten temat z radcą prawnym. Jeżeli okaże się, że tak, pewnie przychylimy się do prośby spółki – dodaje dyrektor.

W przeciwnym razie wobec PCM zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne, skutkujące karą finansową.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piaskowy Ludek

No ciekawe. Było już tyle terminów, że trudno uwierzyć, że ten będzie ostateczny.