Strona główna Aktualności Z miasta Ścieżka rowerowa na ul. Kopernika już otwarta

Ścieżka rowerowa na ul. Kopernika już otwarta

7

Sporo kontrowersji wzbudzała ścieżka rowerowa na ul. Kopernika, bo choć wyglądała na ukończoną, przez długi czas była wyłączona z ruchu. Teraz się to zmieniło i rowerzyści od czwartku 21 kwietnia mogą już się nią poruszać.

Zwłoka w oddaniu drogi do użytku wynikała z faktu, iż Urząd Miejski wskazał wykonawcy ścieżki braki jej właściwego oznakowania. Pisaliśmy o tym tutaj.

Ścieżka rowerowa na ulicy Kopernika jest ścieżką dwukierunkową od ul. Brackiej do wysokości ulicy Kazimierza (po stronie wschodniej). Dla rowerzystów jadących od ul. Piotra Skargi (strona zachodnia) została wykonana ścieżka jednokierunkowa, która przed ulicą Kazimierza kończy się zjazdem na jezdnię, na druga stronę drogi.

Niepokój wśród kierowców wzbudza natomiast rozwiązanie drogowe dotyczące sposobu włączania się do ruchu rowerzystów jadących od ul. Brackiej przed ulicą Piotra Skargi. Następuje tam zwężenie, a także przesunięcie osi jezdni, co przy parkujących przy krawężniku samochodach sprawia, że robi się tam ciasno.

Budowa ścieżki rowerowej trwała od połowy wakacji zeszłego roku. Docelowo ma być w przyszłości przedłużona, aby połączyła się ze ścieżką przy ul. „Grota” Roweckiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na wysokości włączenia ruchu rowerowego do jezdni parkowanie przy krawężniku jest niezgodne z przepisami, gdyż zmusza innych kierowców do najeżdżania na podwójną linię ciągłą. Dlatego nie może robić się ciasno.

Last edited 1 rok temu by Znafca

Przy Piotra Skargi nie jest ciasno pod warunkiem że nie ma zaparkowanych aut wzdłuż linii podwójnie ciągłej. Bardziej niebezpieczny jest przejazd na wysokości sklepu i tu znów przez zaparkowane tam auta w całym obrębie skrzyżowania. Zdaje się że panowie że straży miejskiej mają to głęboko gdzieś bo jeżdżą tam tedy regularnie i reakcji brak podobnie jest z policją. Czekamy aż będzie wypadek śmiertelny wtedy ulica znajdzie się na liście patrolowej i zacznie się polowanie na czarownice. Tak to jest z tym parkowaniem przed samym np. przejściem co jest oczywistym łamanie przepisów i organy powołane do ich egzekucji mają to w… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Wszystko się zgadza, poza tym, że nowowymalowane i ustawione znaki nie obowiązywały do czasu wprowadzenia organizacji ruchu, czyli jak wynika z artykułu, do wczoraj.

Kolejny gniot jak był na bugaju. Ścieżka rowerowa wprost pod koła kierowców. Piąteczka dla bystrzaków. Nie ma to jak być powtarzalnym. Szkoda że w błędach.

REWELACJA! Szerokości bracia kolarze :*

Kolejny wspaniały pomysł, dla zielonych ekoterrotestów z durnej unii

Można rzeczowo krytykować i tym bardziej proponować rozwiązania. Takie tekst jak wyżej śmierdzą mi ruska onucą i hasłem z tej właśnie propagandy „Pożyteczny ……”.