Strona główna Aktualności Z miasta Ścieżka rowerowa, chodnik i wjazd na parking

Ścieżka rowerowa, chodnik i wjazd na parking

16
Dzieje się w parku Wolności. Kończą się kolejne prace związane z polepszeniem funkcjonalności popularnej Strzelnicy.

Gotowa jest już ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Łaskiej. Wyremontowany został 1100-metrowy odcinek (od ul. Wiejskiej do 15 płk Piechoty Wilków), gdzie prace zaczęły się w połowie marca. Inwestycja jest realizowana przez Miasto Pabianice w ramach projektu “Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” współfinansowanego z Unii Europejskiej.

Wyremontowany został również wjazd na parking przy amfiteatrze. Kierowcy nie będą już musieli grzęznąć w błocie. Rozjeżdżony trawnik po zachodniej stronie wjazdu ma zostać zagospodarowany zielenią.

Nowy wjazd na parking

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

-Czy miasto mogłoby też wystąpić o fundusze na kanalizację na 20-Stycznia od ronda dalej w stronę lasu?
Czy też pozostaniemy tylko ze ścieżką rowerową?
Może coś dla ducha – coś dla ciała?

Kanalizacja jest pod ziemią i tego nie widać. Do tego jak wyjdzie wtedy sweet focia? Prezydent ma być kojarzony z szambem?

Jak się tam budowałeś to kanalizacja była?

Nie budowałem się. mieszkam tu 20 lat w jeszcze starszym domu. liczę tylko na zrównoważony rozwój miasta.

Dla ducha to kanalizacja, czy ścieżka?

Na strzelnicy niezłe foczki chadzają

Ktoś „mądrze” pomyślał i zrobił ścieżkę rowerową przy wierzowcach w taki sposób że spodziewam się regularnych wypadków – zderzeń samochód-rower, może nawet z skutkiem śmiertelnym. Mieszkańcy bloków są też bardzo „zadowoleni” z zmniejszonej liczby miejsc do parkowania.

Mieszkańcy z bloków – to prawda można się spodziewać po nich wypadkow. Nawet na pieszych nie zwracają uwagi, pomimo, że są w Strefie Zamieszkania. Gdzie dopiero na rowerzystów.

Suuuuuper!!! Pięknie to wygląda:) Gratulacje dla Włodarzy miasta za ten projekt

Super. Niech tylko żaden pseudo deweloper nie będzie sypał piachu w tryby.

Ścieżka ładna , ale na łaskiej nie przemyślana , zamiast zrobic ja po stronie północnej , tam gdzie nie ma ulic i sklepów to zrobili ja po tej stronie gdzie jest duży ruch pieszych i tramwaje, chyba ze na tramwaj rowerami się przyjeżdża.

Czy jest tam wystarczająca ilość miejsca? Po północnej stronie?

trochę beznadziejnie ten nowy pas ulicy tak blisko chodnika. i jeszcze ta różnica poziomów kierunków ulic z łasku i w stronę pabianic.. no i wjazd przed strzelnicą od łasku taki utrudniony autem na ten pas. no i wąsko trochę dla mojego szerokiego auta. i jeszcze tu rowery puścili!
przynajmniej wjazd na drift plac w strzelnicy naprawiony bo nisko zawieszoną furą było ciężko lawirować pomiędzy korzeniami:)

Rozumiem, że majówka, ale po co pisać kompromitujące autora komentarze pod wpływem alkoholu?

jak pod wpływem alkoholu? żaden alkohol do niczego mnie nie nakłaniał!

Niech ktoś z urzędników zobaczy, jak zniszczony został asfalt na ścieżce w parku (od strony Łaskiej) – prawdopodobnie jakieś ciężkie auto wjeżdżając na nią zarwało kawał nawierzchni. Kto to naprawi i kiedy?