Strona główna Aktualności Z miasta Są oferty na budowę hali. Ale powodów do zadowolenia brak

Są oferty na budowę hali. Ale powodów do zadowolenia brak

15
Hala sportowa miałaby powstać na terenie PTC.
Miejscy urzędnicy otworzyli oferty, jakie wpłynęły w przetargu na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13. Niestety, powodów do zadowolenia nie ma.

Magistrat przeznaczył na tę inwestycję 3.990.529 zł. W porównaniu z finansowymi oczekiwaniami potencjalnych wykonawców, którzy chcieliby podjąć się realizacji inwestycji – zdecydowanie za mało.

Zgłosiło się trzech. Najtańsza oferta, konsorcjum firm z Kielc i Krasocina, opiewa na 7.595.250 zł, jest więc prawie dwukrotnie wyższa od zarezerwowanej kwoty. Kolejną, droższą od najtańszej o 400 tys. zł, złożyło konsorcjum łódzko – pabianickie. Najwięcej zażądała firma z Bełchatowa, gdyż 9.769.615 zł.

Hala sportowa miałaby powstać przy ul. Sempołowskiej 6, gdzie do zagospodarowania jest teren we wschodnio – północnej części PTC, w miejscu starego basenu. Przewidziano ją w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w dwóch etapach. Pierwszy to budowa części głównej z boiskami (piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton), szatni oraz zaplecza socjalno – administracyjnego. W kolejnym jest zaplanowany budynek z magazynami, siłownią oraz salą treningową przeznaczoną dla zapasów i sztuk walki. Inwestycja objęłaby również zagospodarowanie i oświetlenie terenu.

Z hali korzystaliby przede wszystkim uczniowie SP 13, ale odbywałyby się tutaj również treningi klubów sportowych (przede wszystkim grup młodzieżowych), w godzinach wieczornych – komercyjny wynajem dla grup zorganizowanych, a w dalszej kolejności turnieje, mecze i imprezy.

Czy przedsięwzięcie dojdzie do skutku? Czy magistrat powtórzy przetarg? Otwarcie ofert nastąpiło dzisiaj, więc na decyzje w tej sprawie trzeba poczekać.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

po co kolejna sala???? Na żadnej z tych już pobudowanych nie byłem, bo nie mam potrzeby. Natomiast z ochota latem poleżałbym przy wyremontowanym odkrytym basenie….

Boska opinia. Nie korzystam, więc nie potrzebuję. To tak, jak z tramwajem. „Zlikwidować, bo mam auto”. Skoro są plany, to znaczy że w oświacie i sekcji sportowej jest taka potrzeba.

A basen letni to nietrafiony pomysł. Woda była zazwyczaj zimna, a poza tym obiekt zarabiałby będąc czynnym tylko w okresie letnim. Sala podziała cały rok.

Brzemię utrzymania basenu leży tylko po stronie PTC, nikłe finansowanie i spore nakłady na nieckę wywołały zamknięcie obiektu w 2003 roku.
Modernizacja miałaby sens, jeżeli brać pod uwagę basen całoroczny. Tam należy wszystko wymienić! Całą infrastrukturę!

Pozostał sentyment, co jasne.

chcesz powiedzieć że normalnie biorę piłkę pod pachę, lub buty do wspinaczki i na luzie idę na salę przy Jana i wchodzę i korzystam? O to mi właśnie chodzi że nie, Te sale nie sa dla mieszkańców, sa dla zorganizowanych grup o wybranych godzinach. A z moich podatków korzystają inni.Poza tym, która to już sala, który to już orlik… proporcje może jakieś.

Boska opinia. Zimna woda w basenie – nie korzystam, więc nie potrzebuję

A obecny basen jest czynny tylko w okresach poza letnich (w lecie co roku zamknięty). Ile mamy jeździć do łodzi czy tuszyna? zimna woda latem? rany boskie. o to chodzi aby altem było się gdzie schłodzić. I nie pisz mi o lewitynie czasem. Ta obszczana woda nie nadaje się do relaksu. (owszem w basenie też szczajom, ale sie przynajmniej filtruje co jakiś czas.).

Bo te wybudowane do tej pory są nie uniwersalne….. Ta ma być do piłki ręcznej więc reszta się tysz zmieści 😁

Niestety wzrost kosztów budowy nowych budynków od stycznia 2021 roku dotknie wszystkich inwestorów ze względu na zaostrzenie wymagań współczynnika EP energii użytej na ogrzewanie budynków.

Oczywiście nasi urzędnicy o tym nie wiedzieli 🙂

Po jakiego chuja hala…?! Radni niech lepiej ruszą bańką i zrobią basen a nie jakąś halę..!

Ciekawe kto zaakceptował ten komentarz… 🙂

A to nie wpłynęła oferta od Spółdzielni Pabianickich Szwagrów, którzy zapewne zbudowali by to w połowie zarezerwowanej w budżecie ceny i to bez żadnego głupiego projektu?

Hala bardziej potrzebna niż szkutnia z dostępem do Bałtyku…wybór jest chyba prosty.

hala jest potrzebna! razem ze znajomymi chcemy wynajac hale 2 x w tyg i slono za to zaplacic i jest wielki problem! byle szybko wybudowana !

W Pabianicach potrzebny jest basen, a nawet kompleks basenów. Czy rządzący tego nie wiedzą ? Obiecali basen na terenie Mechanika ( co prawda poroniony pomysł, by w centrum basenik budować bez miejsca na parking) i gdzie ten basen? Jeden, jedyny na Pabianicach jest stary, brzydki i śmierdzący. Dzieci nie mają gdzie trenować, dorośli popływać.
Przecież można było na PTC zbudować basen kryty i odkryty, tak jak jest w Bełchatowie. Zachowano by historyczną funkcję i charakter tego miejsca.

„Z hali korzystaliby przede wszystkim uczniowie SP 13, ale odbywałyby się tutaj również treningi klubów sportowych (przede wszystkim grup młodzieżowych), w godzinach wieczornych – komercyjny wynajem dla grup zorganizowanych, a w dalszej kolejności turnieje, mecze i imprezy.”
A zwykły Pabianiczanin pogląda halę zza ogrodzenia 🙁