Strona główna Aktualności Z miasta Pierwsza dotacja na sport podzielona. Inne kluby czekają

Pierwsza dotacja na sport podzielona. Inne kluby czekają

3
Pabianicki magistrat podzielił pieniądze na utrzymanie bazy, niezbędnej do prowadzenia szkoleń i organizacji zawodów. Rozdysponowano 225 tys. zł. 

Właśnie tyle wynosiła pula pieniędzy zarezerwowanych na ten cel w kasie miasta. Wnioski o dotację złożyły trzy kluby (w ubiegłym roku – cztery) i wszystkie je otrzymały.

Największą kwotę przyznano Pabianickiemu Towarzystwu Cyklistów, które dostało 158.500 zł. Pieniądze „powędrowały” też do Klubu Sportowego „Zjednoczeni” – 25.700 zł, oraz do Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych – 40.800 zł.

Kolejne środki, w wysokości 350 tys. zł, nie zostały jeszcze podzielone. Są przeznaczone na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu, organizację zawodów oraz udział w imprezach sportowych. Jeśli chodzi o tę pulę pieniędzy, wniosków wpłynęło znacznie więcej, bo 23.

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

na co cyklistom tyle kasy? własną drogę rowerową sobie ułożą czy co bo nie rozumiem?

Cytuję: „na utrzymanie bazy, niezbędnej do prowadzenia szkoleń i organizacji zawodów”. Np. obiektu przy ul. Gdańskiej lub stadionu przy ul. Sempołowskiej.

czyli samo się nie potrafi utrzymać, a co dopiero rozwijać…. szkoda kasy na twór który ma tylko straty. Jak dla mnie to do zaorania!