Strona główna Aktualności Z miasta Są dwie oferty na remont starówki. Czy miasto dołoży do inwestycji?

Są dwie oferty na remont starówki. Czy miasto dołoży do inwestycji?

3
W trzecim przetargu dotyczącym rewitalizacji pabianickiej starówki wpłynęły dwie oferty. Niestety, obie znacznie przekraczają zaplanowany na tę inwestycję budżet.

Prezydent Pabianic będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, bowiem miasto chciało przeprowadzić wspomniany remont za 5 mln złotych. Niestety, jedna z ofert opiewa na 7 676 430 zł, a druga jest jeszcze wyższa i wynosi 8 375 785,74 zł.

Czy jest sens (i czas) ogłaszać kolejny przetarg, czy miasto będzie musiało znaleźć w budżecie brakujące środki?

– W tej chwili nie mogę nic powiedzieć, sprawa jest otwarta. Myślę, że w przyszłym tygodniu poznamy decyzję – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Przypomnijmy, że Pabianice otrzymały z programu „Polski Ład” 4,5 mln złotych, kolejne 0,5 mln miał wynieść wkład własny. Jeśli miasto nie znajdzie brakujących funduszy, pieniądze rządowe przepadną. Problemem jest jeszcze wyburzenie pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Ten decyzją wojewody łódzkiego musi zostać rozebrany do 14 grudnia 2022 roku.

Z dobrymi wiadomościami przy chodzi senator Maciej Łuczak.
– Jest szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Będziemy działać w tym temacie – zapewnia senator.

Zakres prac rewitalizacyjnych obejmuje plac Starego Rynku z drogą zachodnią i opracowanie dokumentacji dla terenów przy pomniku Niepodległości i kościele św. Mateusza.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ze staszkiem ogarnę to za 7,5mln. Ale dacie mi do roboty z 50 skazanych ! w miesiąc będzie wyprzątane, zamiecione i meble z ikei powstawiam jakie chcecie!
pomnik sie wysadzi i w dwa dni zwiedzie gruz na utwardzenie piaszczystych ulic w lesie. miesiąc i bedzie pan zadowolony. Zapłatę proszę od razu na rynku wydać w gotówce. bo nie mam stałego miejsca zamieszkania. najlepiej częśc w setkach reszte w 10-20zł bo się pani krystyna w biedrze drze jak za piwo 50zł daję i musi wydawać. czekam na ofertę podpisania umowy.

Niech radni dadzą swoje POdwyżki

Czyli nie renowacja starówki a renowacja połowy starówki pasowało by nie wprowadzać ludzi w błąd bo po takiej rewitalizacji znowu wszyscy będą oburzeni że to takie nie skończone a tyle kosztowało .