Strona główna Aktualności Fundusze Europejskie budują wspólnotowość w powiecie pabianickim

Fundusze Europejskie budują wspólnotowość w powiecie pabianickim

4

Współpraca i solidarność to jedne z głównych wartości Unii Europejskiej, które są realizowane za pomocą Funduszy Europejskich na terenie całego województwa łódzkiego. Różne inicjatywy i projekty, od prowadzenia działań na rzecz cyfryzacji, przez rewitalizację terenów zdegradowanych i poprawę infrastruktury, ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój turystyki, aż po dbanie o środowisko naturalne i przejście na niskoemisyjną gospodarkę lokalną, pomagają spajać lokalne społeczności i tworzyć lepszą przyszłość regionu wraz z Funduszami Europejskimi.

Ludzi łączy poczucie przynależności do zamieszkiwanego miejsca oraz wspólne interesy, cele, potrzeby i marzenia. Fundusze Europejskie, pomagając w realizacji wspólnych przedsięwzięć, kształtują zdolność do tworzenia więzi i współdziałania w każdym powiecie województwa łódzkiego.

Solidarność podstawą zmian

Mnogość inwestycji i ciągłych zmian następujących w regionie dzięki dotacjom z Unii Europejskiej przyczynia się do tworzenia i umacniania więzi społecznych wśród lokalnych społeczności. Inicjatywy takie jak Pikniki Województwa Łódzkiego, czy podróżowanie po województwie i wakacyjne zwiedzanie regionalnych perełek architektonicznych oraz zrewitalizowanych miast, pomagają tworzyć wspólnotowość. Działania Unii Europejskiej budują zatem regionalną solidarność przez osiąganie wspólnych celów prowadzących do rozwoju regionu.

Fundusze Europejskie w powiecie pabianickim

Budowanie solidarności poprzez inwestycje Funduszy Europejskich jest widoczne m.in. w projekcie „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”. W ramach tej inwestycji mogliśmy dostosować transport publiczny do preferencji i oczekiwań pasażerów, szczególnie osób z niepełnosprawnościami. Poprzez stworzenie dogodnej alternatywy dla podróży samochodem, możemy ograniczyć emisję zanieczyszczeń do środowiska naturalnego oraz zwiększyć mobilność mieszkańców, co bezpośrednio wpłynie na budowanie społecznych więzi lokalnych. Dbając o komfort poruszania się po powiecie pabianickim i okolicach, razem z Funduszami Europejskimi możemy także stworzyć Łódzki Tramwaj Metropolitarny na odcinku Pabianice – Ksawerów. Przedmiotem tego projektu jest kompleksowa przebudowa linii tramwajowej 41, łączącej Łódź z Pabianicami przez gminę Ksawerów. Budowa Łózkiego Tramwaju Metropolitarnego ma zakończyć się jeszcze w 2022 roku.

Tworzenie lepszej przyszłości dla mieszkańców powiatu pabianickiego wraz z Funduszami Europejskimi jest także możliwe dzięki dbaniu o środowisko. W ramach projektu „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dobroń”, mogliśmy poprawić efektywność energetyczną 12 obiektów i obniżyć ich zapotrzebowanie na ciepło i energię, co z kolei zminimalizowało emisję CO₂ i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Prace w ramach projektu objęły 6 budynków mieszkalnych, 4 budynki oświatowe, 1 budynek pełniący funkcję ośrodka zdrowia i przedszkola, oraz budynek Urzędu Gminy. Polegały one na regulacji, modernizacji lub wymianie źródła ciepła i instalacji cenralnego ogrzewania, modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej, dociepleniu stropów, stropodachów, dociepleniu ścian, zastosowaniu pomp ciepła, a także wymianie lub modernizacji instalacji wentylacji mechanicznej. Czyste powietrze i środowisko naturalne sprzyjają rozwojowi powiatu pabianickiego i dbają o zdrowie jego mieszkańców.

Wspólne cele

Podane przykłady projektów, które przy wsparciu Funduszy Europejskich realizowane są na terenie powiatu pabianickiego, to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz budowania wspólnotowości i spajania społeczności lokalnych. Fundusze Europejskie, jako siła napędowa zmian, pomagają nam osiągać wspólne założenia, cele i marzenia, oraz tworzyć lepsze jutro dla solidarnych społeczności w powiecie pabianickim.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: rpo@aplanmedia.pl.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolega ma piec węglowy najgorszej klasy bodajże 3 czy tam jeszcze gorzej. Chciał wymienić pięć na pellet, który jest uważany za OZE. Z programu czyste powietrze nie dostanie nic bo…..ma do domu podciągnięty gaz ziemny. Może tylko dostać dofinansowanie na pięć gazowy lub pompę ciepła. Tak działa między innymi program czyste powietrze. Dom ma stary więc mówi, że zostanie przy węglu.

Bo to jest taka logika „made in PiS’. Na program „Czyste powietrze’ rząd wydał w tym roku ok. 3,5 miliarda zł. Natomiast na program „brudne powietrze” (czyli dopłaty do węgla) zamierza wydać 11,5 miliarda.

co dzieje się ze skrzyżowaniami Grot Roweckiego – Nawrockiego i przy Grobelnej. To newralgiczne pkt. w mieście , co na to ” ważni ” bojowi radni , którzy swego czasu walczyli z bezpieczeństwem w tych regionach miasta? To WSTYD,że tak duże miasto nie może poradzić sobie w tej sprawie…..może jakiś kredycik w UE by pomógł lub najważniejszy nasz Filantrop.

Nasz filantrop, to rozumiem, że masz na myśli Sasina?