Strona główna Aktualności Komunikacja S8 otwarta. Jedziemy z Pabianic do Wrocławia

S8 otwarta. Jedziemy z Pabianic do Wrocławia

1

Kilka minut po godz. 12.00 otwarty został ostatni odcinek drogi ekspresowej S8 od węzła Sieradz Południe, do węzła Łask. Oznacza to, że z Pabianic do Wrocławia dojedziemy w niecałe 2 godziny.

Piąty odcinek, podobnie jak pozostałe, ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 metra każdy, a także pas awaryjny szeroki na 2,5 metra i jest najłduższym ze wszystkich odcinków między Walichnowami i Łodzią. Liczy 33,6 kilometra. Ma takie same parametry techniczne, jak odcinek drugi . Te fragmenty mają nawierzchnię betonową, co jest gwarancją długiej i bezawaryjnej eksploatacji. (Żywotność takiej nawierzchni ocenia się na 30 – 40 lat, gdy tradycyjne nawierzchnie bitumiczne są obliczone na 10 – 15 lat). Odcinek przystosowano do tego, aby w przyszłości, w razie potrzeby można było dobudować trzeci, wewnętrzny pas ruchu (bez konieczności ingerencji w obiekty inżynierskie). Koszt budowy odcinka to 1.388.807.374,68 złotych.

Z Pabianic do Wrocławia możemy jechać na dwa sposoby. Na S8 wjedziemy w Jadwininie, to opcja najlepsza dla mieszkańców wschodniej części miasta. Na „ekspresówkę” możemy też wjechać w Dobroniu dojeżdżając drogą S14 do węzła Róża.

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

super by było!!!!