Rząd wraca do regionalizacji obostrzeń. Przyłbice, chusty i szale idą do kosza

  18
  Minister Zdrowia Adam Niedzielski z poważną mina poinformował dziś, że rozpędza się trzecia fala koronawirusa. 

  – Największym zagrożeniem są kolejne mutacje i tutaj też widzimy niepokojący trend, a mianowicie coraz większy udział mutacji brytyjskiej – mówił Niedzielski.

  Na poziomie regionów ta fala jest mocno zróżnicowana. Województwa z południa są bardziej dotknięte epidemią. Na drugim biegunie są np. dolnośląskie i łódzkie. Niepokojąco wygląda sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim.

  – Współpracując z analitykami przyglądamy się jakie są perspektywy. Do tej pory wykonywaliśmy dosyć odważne kroki, jeśli chodzi o „odmrażanie”. Inne kraje utrzymują sztywny lockdown. Dlatego zdecydowaliśmy się, że musimy wykonać mały krok wstecz – poinformował szef resortu zdrowia.

  Poziom regulacji zostanie utrzymany w całym kraju z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Tam dzieci klas 1-3 wrócą na zdalne nauczanie. Zamknięte zostaną galerie, baseny, kina, teatry itp. Takie restrykcje jak na razie zostaną wprowadzone na 2 tygodnie.

  W całym kraju obowiązywać będzie noszenie maseczek jako jedynej ochrony przeciw rozprzestrzenianiu się wirusa. Przyłbice będą mogły być używane jedynie jako dodatkowa ochrona dla maseczki. Taki przepis ma obowiązywać od soboty 27 lutego.

  Specjaliści sugerują, że wirus rozprzestrzenia się nie tylko drogą kropelkową, ale też przez powietrze.
  – Znając sposób transmisji wiemy, jak podejść do ochrony osobistej. Mamy dostęp do wielu badań, które wskazują, że szczelnie przylegające maseczki są w stanie przefiltrować ponad 90 procent patogenów w naszym otoczeniu. – mówiła prof. Iwona Anna Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii.

  W związku z tym, że wirus transmitowany jest również przez powietrze, przyłbice nie dają ochrony. Takie jest zdanie epidemiologów.

  Będzie obowiązek kwarantanny dla osób powracających zza granicy południowej (Czech i Słowacji). Zwolnione z kwarantanny będą osoby, które posiadają negatywny test na Covid-19.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  18 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Zamiast dać nacisk na to by sprawdzać czy ludzie zakrywają nos a nie usta to oni zakazują chust. Co z tego że maseczka będzie dozwolona jak i tak wyląduje pod nosem. I jeszcze zacytuje fragment artykułu: „wskazują, że szczelnie przylegające maseczki”. Czyli maseczka szczelnie przylega, mimo że najczęściej jest pod nosem, a chusta jak na zdjęciu nie?

  Last edited 1 miesiąc temu by Szept Odbytu

  No i jak żyć Panie Przemysławie, jak żyć…? :-/

  Kawałek szmaty na ustach i nosie nie chroni przed covidem, ale wystarczy do tego kawałka doszyć gumki na uszy i już chroni. Genialne.

  Może Szumowskiemu się kasa skończyła…😁

  Szumowski w RMF mówił, że on nie wie po co ludzie noszą maseczki

  Rodzice przywożą dzieci do przedszkoli i na 10 jeden ma w ogóle maseczkę jakąkolwiek i gdzie tu kontrola? Ja wiem… Każdy jest zmęczony, ale takim postępowaniem to my nawet w połowie drogi nie jesteśmy do lepszego jutra.

  Dopóki w tym kabarecie będziemy tylko statystami to będą nas wodzić za nos jak owce po łące i strzyc.

  Uwaga, w związku z nadejściem 74 fali nakazuje się noszenie maseczek z gumką o szerokości 2 cm i posiadających atest wydany przez spółką Niedzielski&Szumowski. Zabrania się jednocześnie jedzenia kiszonych ogórków między godzinami 15 a 19, zabrania się również wstępu do lasów iglastych. Przypominamy o dodatku dla donosicieli „pińcet dla kapusia”.

  I co mandat będą dawali jak będę miał szalikiem/kominem lub golfem zasłonięte usta
  LoL
  Odrau mówię że potraktuje policjanta gazem pieprzowym !

  Jeśli Cię stać to ja jestem chętny.

  Tu tak nie cwaniakuj, bo pierwsze co zrobię to cie spisze z nazwiska i złożę zawiadomienie do. Prokuratury. Chcesz się założyć? Wyskoczysz z kasy to zajarzysz co oznacza łamanie prawa

  Najpierw odpowiesz za naruszenie nietykalności funkcjonariusza – do 3 lat więzienia. Sąd orzecze nawiązkę dla mnie, jakieś tysiąc złotych. Następnie założę sprawę cywilną o odszkodowanie- około 3 tysiące dla mnie. Sprawdzone kilkukrotnie. Gdyby się tak trafiało co miesiąc, miałbym prawie dwie wypłaty. Co do zawiadomienia do prokuratury, to takiego paragrafu jeszcze nie wymyślili 😁😁😁😁
  P.S. Nie wiem czy jesteś tą samą osobą co „obywatele” ale jak już będziesz pisał to zawiadomienie, to przydałoby się żebyś nie robił tyłu błędów, bo trochę wstyd przed prokuratorem 😁😁😁

  Last edited 1 miesiąc temu by Policjant

  Ha . Jak to policjant problemy z myśleniem. Nie zaskoczył. Na Gaz mnie stać a Ciebie nie.

  Przy okazji, dobrze byłoby, żeby cię było stać na słownik 😁😁😁

  Last edited 1 miesiąc temu by Policjant

  Możecie mnie cmoknąć w motopompę z waszymi bzdetami 🙂

  Czyli trzeba teraz na rynek rzucić do sprzedaży maseczki z koronki.
  Jest maseczka?
  Jest
  Taka oddychająca i przewiewna.

  Uwaga. We wrześniu 2021r została ustalona 4 fala i maseczki tylko certyfikowane. Luty, marzec 2022r 5fala i podniesienie drastyczne kar dla ludzi nie mających maseczek certyfikowanych. Jeśli do tego czasu nie będziemy tłumnie zapisywać się na szczepienia, to będzie straszenie, ze….szczepionka będzie Płatna. Najpierw będzie to w formie żartów i ostrzeżeń. 6fala to wrzesień 2022 i dodatkowy podatek w paliwie lub energii elektrycznej na szczepionki. Itd itd. Wyjątek będą stanowić wybory, wtedy zachorowalność drastycznie spadnie. Zdrowia wszystkim.

  Zadziwia mnie i zastanawia jedno: skoro kawał szmaty na twarzoczaszce chroni przed Covidem, od prawie roku nosimy szmaty na twarzach, to skąd się biorą kolejne fale pandemii?
  Widzę w tym absurdalną niekonsekwencję.
  Może wirus dodawany jest w ZWIKu do wody pitnej? A może w Biedronce do mięsa? ^_^