Strona główna Dzieje się Wkrótce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trwają zapisy

Wkrótce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trwają zapisy

1
fot. fanpage EDK
„Rewolucja pięknych ludzi” – tak brzmi hasło pabianickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tegoroczna edycja będzie już szóstą. Trwają zapisy na to wydarzenie. 

Co czeka osoby, które zdecydują się wziąć w nim udział? Długa, nocna wędrówka, w dużej mierze drogami leśnymi i gruntowymi, w samotności lub w bardzo małych grupach i w milczeniu. Idea przyświecająca EDK to bowiem: „Wyzwanie, Droga, Zmaganie i Spotkanie”. Jak mówią organizatorzy, to wyjątkowe i wymagające przeżycie duchowe. Jego celem jest znalezienie czasu dla siebie i osobiste spotkanie z Bogiem. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Pabianic w piątek, 19 marca. Poprzedzi ją msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Karniszewicka 99), która rozpocznie się o godzinie 20.00. 

Na najbliższą EKD sztab organizacyjny z Pabianic przygotował i zweryfikował opis dla trzech tras:

– wokół Pabianic (im. Św. Wincentego a’ Paulo) – 42 km

– do Parzna (im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej) – 42 km

– do Rossoszycy (im. Św. Wawrzyńca) – 51 km

Uczestnicy wyruszają w EKD na własną odpowiedzialność. Udział w niej może wziąć każdy, ale osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych. Należy zaopatrzyć się w ciepłą odzież, prowiant, wygodne buty, latarkę (najlepiej czołową), elementy odblaskowe i telefon. 

Zapisy na EKD będę prowadzone do dnia jej rozpoczęcia, czyli 19 marca, jednak organizatorzy apelują, aby zrobić to jak najwcześniej (chodzi o przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów zawierających m.in. rozważania drogi krzyżowej).

Link do zapisów znajduje się TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba wezmę udział w tym przedstawieniu. Dobrze to mi zrobi. Oderwę się od codziennego dnia. Sądzę że bez maseczki, bo jak iść w stronę światłości, to nie wypada. Ale luja.