Strona główna Aktualności Z miasta Ruszają pierwsze odbiory związane z remontem torowiska

Ruszają pierwsze odbiory związane z remontem torowiska

15

Wykonawca remontu linii tramwajowej 21 listopada zgłosił do odbioru ul. Łaską, od pętli przy ul. Wiejskiej do ul. Zielonej oraz ul. Łódzką w Ksawerowie, od Małego Skrętu do ul. Widzewskiej. Przekazana dokumentacja będzie weryfikowana.

Natomiast 30 listopada wykonawca zgłosił do odbioru ul. Warszawską, na odcinkach od ul. Widzewskiej do Dużego Skrętu, od Dużego Skrętu do ul. Sikorskiego, od ul. Sikorskiego do ul. Kaplicznej.

Na ul. Zamkowej, od ul. Łaskiej do ul. Kilińskiego, zakończyły się zasadnicze prace budowlane i odcinek czeka na zgłoszenie do odbioru. Dopełnienie formalności blokuje nieusunięty jeszcze klon rosnący po drugiej stronie Szkoły Podstawowej nr 5 (WIĘCEJ).

Do 15 grudnia będzie przejezdna południowa strona ul. Warszawskiej, od ul. Konstantynowskiej do ul. Batorego. Prace archeologiczne w większości zostały wykonane. Po 15 grudnia będą kontynuowane po północnej stronie ul. Warszawskiej. Na ul. Zamkowej, w rejonie ulic Piłsudskiego i Gdańskiej rozpocznie się wzmacnianie gruntu.

Kontynuowane są  roboty budowlane na skrzyżowaniu Zamkowa/Kilińskiego/św. Jana. Naprawy wymagała studnia ZWiK. Przejezdność zostanie przywrócona na przełomie roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Drzewa wyrosły zaraz po wykonaniu projektu i nie chcą się przesunąć.

🙂

Zamkowa miała być otwarta od 1 grudnia. I znowu d…

Mam prośbę do Redakcji EPA Info czy mogą zadać pytanie wykonawcom i osobom odpowiedzialnym za projekt malowania pasów. Dokładnie chodzi i skrzyżowanie Wyspiańskiego / Zamkowa. Czy aby na pewno tak ma wyglądać wyznaczony pas na ulicy Wyspiańskiego dla samochodów skręcających w lewo, w prawo i jadących na wprost? Przecież auta skręcające w prawo w Zamkową nie będą miały szans włączenia się do ruchu w godzinach szczytu. Skrzyżowanie będzie zablokowane przez auta skręcające w lewo i te jadące na wprost. Naprawdę nikt tego nie przemyślał, że mając do dyspozycji tak szeroką ulicę trzeba ją całą zamalować i wyłączyć z ruchu pas… Czytaj więcej »

Bo to są lgbt Pabianice. Mamy jeździć rowerami. Nie autami. Dlatego należy uprzykrzyć życie kierowcom aut.

@Zibi, przejdź się po mieście i zobacz jak kierowcy aut uprzykrzają życie pieszym parkując gdzie popadnie. W przypadku Wyspiańskiego masz oczywiście rację, że to zwężenie utrudni wyjazd z ulicy. Zrobili tak zapewne dlatego, że wcześniej auta parkowały tam aż do przejścia dla pieszych ograniczając przy tym widoczność. Teraz stojąc w korku zdążysz zrobić zakupy w pobliskich sklepach.

LGBT ma coś wspólnego z remontem Zamkowej? Nieźle konfa prawakom zryła berety.

Last edited 1 miesiąc temu by Sribi

kryptogeje mają to do siebie, ze wszędzie widzą lgbt i homoseksualizm.

Nawet na drodze dla rowerów? A, no tak. Sztyca pod siodełkiem…

Lewaki tak mają,że pewnych faktów nie dostrzegają,twój guru biedroń tego ci nie powiedział?

Zadziwia mnie poziom twojego postrzegania, jeżeli sztyca pod siodełkiem jest czymś wiążącym LGBT z drogami dla rowerów.

Podobna glupawka jest Warszawska Sikorskiego ,ktoś kto będzie chciał skręcić w lewo w Sikorskiego, to będzie blokował jadących na Rzgów, bo dla naszego DOBRA jest zrobiony jeden pas,mimo tego, że obok jest miejsce na wydzielenie dodatkowego pasa ,ale zgodnie z ideologią utrudniania kierowcom życia, pomalowli powierzchnię białymi kreskami, a co…

Gratulacje! Myśliwską bis Marszałek Województwa miał wybudować na koszt samorządu województwa w 2010 roku. Wiecie kto blokuje budowę?

Pewnie masz tam działki ze znowu wracasz z tym tematem jak bumerang 😉

A dlaczego na Sikorskiego/Nawrockiego nie ma choćby tylko ronda??? Tyle miejsca!!!
Czy te „mijanki tramwajowe” będą tańsze w utrzymaniu i eksploatacji niż linia dwutorowa???
A te przystanki na środku jezdni??? Ciekawe kiedy będzie tu pierwszy wypadek….
Teraz GŁÓWNA ULICA PABIANIC w razie większego wypadku będzie nieprzejezdna nawet dla służb ratowniczych……
Gratulacje!!!