Strona główna Sport Sport młodzieżowy Rusza nabór małych piłkarzy!

Rusza nabór małych piłkarzy!

0

Od lipca w naszym mieście swoją działalność rozpocznie Uczniowski Klub Sportowy „UKS – SMS” Łódź . Do szkoły piłkarskiej będą przyjmowane dzieci (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki) z roczników 2008, 2009, 2010, 2011 oraz 2012.

plakat sms uks mały

Szaleństwo EURO 2016 udziela się niemal wszystkim, nawet najmłodszym kibicom. Twoje dziecko marzy o karierze piłkarza? Uczniowski Klub Sportowy SMS w Łodzi właśnie startuje w Pabianicach.

Pierwsze zajęcia ruszają już od 4 lipca. Młodzi piłkarze trenować będą na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3. Zimą, w szkolnej sali gimnastycznej.

Treningi odbywać będą się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki. Najstarsza z grup wiekowych (rocznik 2008) trenować będzie trzy dni. Pozostali zawodnicy – dwa razy w tygodniu. Każda z drużyn na zajęcia poświęci prawie półtorej godziny.

– Najstarsza z drużyn będzie trenować tylko w ramach swojego rocznika – mówi Patryk Górecki, trener, który poprowadzi młodych piłkarzy. – Pozostałe drużyny będą łączone: rocznik 2009 z 2010 oraz 2011 z 2012.

Co ważne, drużyny nie przekroczą liczby 15 osób. Dzięki temu mali zawodnicy w komfortowych warunkach będą mogli zdobywać nowe, piłkarskie umiejętności.

A jak wyglądać będą treningi z 4 i 5-latkami?

– Będzie to przede wszystkim nauka przez zabawę oraz poznawanie podstaw futbolu: prowadzenie piłki, przyjęcia – dodaje Patryk Górecki

Warto wiedzieć, że trenować w Pabianicach zawodnicy będą tylko do ukończenia drugiej klasy podstawówki. A co dalej?

– Gdy zawodnik rozpocznie trzecią klasę szkoły podstawowej, jego dalsza przygoda z piłką nożną, przeniesie się do UKS SMS w Łodzi, gdzie trenują najlepsi – dodaje Patryk Górecki.

Jaki jest odpowiedni wiek na rozpoczęcie przygody z piłką nożną?

– Każdy wiek jest dobry, ale im wcześniej pomyślimy o zapisaniu naszego dziecka na treningi, tym lepiej dla niego – uważa Janusz Matusiak, prezes UKS SMS w Łodzi. – Ważne, by już u kilkulatków, w formie zabaw i gier, zadbać o odpowiedni rozwój koordynacji ruchowej i motoryki. Jednak najważniejsze, by dziecko połknęło przysłowiowego bakcyla.

Uczniami UKS SMS w Łodzi byli m.in. reprezentanci naszej drużyny narodowej: Jakub Rzeźniczak, Łukasz Madej, Przemysław Kazimierczak i Dawid Nowak.

Zapisy do UKS SMS Łódź z filią w Pabianicach już trwają! By zgłosić dziecko do drużyny piłkarskiej, wystarczy zadzwonić pod nr 502 178 599. Kontakt mailowy: ukssmslodz.pabianice@gmail.com

Poczynania UKS SMS Łódź z filią w Pabianicach można na bieżąco śledzić na fanpage’u klubu.

REKLAMA
Poprzedni artykułOdwołają wiceprzewodniczącego rady miejskiej?
Następny artykułNowa kamera od Toya
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments