Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Rozstępy, blizny, a może przebarwienia? Jest na to sposób – poznaj moc...

Rozstępy, blizny, a może przebarwienia? Jest na to sposób – poznaj moc lasera CO2!

2

To, jak wygląda skóra – w jakiej jest kondycji, jaki ma koloryt, jędrność, gładkość – dla wielu osób stanowi naszą najważniejszą wizytówkę. Niestety, czas nie bierze tego pod uwagę i nie jest dla niej łaskawy. Z pomocą przychodzi jednak laseroterapia, w tym laser CO2, który na co dzień wykorzystywany jest w pracy z pacjentami m.in. w poznańskiej klinice BIOGENICA – sprawdź, co o jego skuteczności mówią eksperci!

Jak dbać o skórę – skuteczne sposoby

Troska o skórę to przede wszystkim nasze codzienne działania i styl życia – odpowiednia dieta, wypijanie przynajmniej 2-2,7 l płynów dziennie (tyle poleca się osobom dorosłym), regularna aktywność fizyczna i 7-9 godzin snu na dobę. Wszystko to na pewno pomoże zachować młodość na dłużej. 

Co zaś nam szkodzi? Palenie papierosów, przebywanie w zanieczyszczonych pomieszczeniach, w których dodatkowo wilgotność powietrza jest zbyt niska, nadmierne opalanie, a także alkohol i inne używki. Co więcej, w ciągu życia doświadczamy też wielu sytuacji czy okresów, które pozostawiają swoje ślady – rozstępy po ciąży lub nagłym, intensywnym przytyciu, blizny po różnego rodzaju wypadkach, operacjach czy te potrądzikowe, mniej lub bardziej widoczne przebarwienia etc. 

Wszystko to odbija się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym, lecz – u dużej części z nas – także na samoocenie i generalnym samopoczuciu. Ważne jest zatem zatroszczenie się o siebie na wielu poziomach, a jednym z nich mogą być wspierające zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym także laseroterapia. Co w tym kontekście może zaproponować laser CO2? Po pierwsze, zminimalizować lub całkowicie cofnąć niektóre ze zmian, a po drugie – spowolnić procesy starzenia się skóry i zapewnić nam energię na wiele miesięcy wprzód!

Laser CO2 – frakcyjna siła nowoczesnej medycyny estetycznej

Laser CO2 to urządzenie, które od kilku dobrych lat stanowi jeden z najskuteczniejszych i najbardziej sprawdzonych sposobów na odmładzanie skóry oraz walkę z pojawiającymi się na niej zmianami. Co istotne, jednocześnie jest też małoinwazyjny

Specjalista w kontrolowany sposób może aplikować nim odpowiednią wiązkę energii w wybrany, bardzo konkretny obszar. Poziom owej energii oraz głębokości jej dotarcia mogą być dobrane precyzyjnie i – co najważniejsze – indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Inaczej bowiem pracuje się nad redukcją rozstępów, a odmiennie w przypadku blizn pooparzeniowych czy nawet bliznowców. Na szczęście w rękach doświadczonych ekspertów laser CO2 odpowiada na wszystkie te potrzeby, spełniając najwyższe i najbardziej rygorystyczne normy, które zapewniają o jego bezpieczeństwie. 

Najważniejsze fakty o laserowym frakcjonowaniu skóry laserem CO2

  • Jest to zabieg mało inwazyjny i niewiążący się z ryzykiem pozostawienia blizn – co więcej, nie wszystkie formy laseroterapii można wykonywać latem (co wiąże się ze zwiększonym narażeniem na kontakt z promieniami słonecznymi, które w tym czasie mogą być niebezpieczne dla zdrowia skóry), a w tym przypadku zwykle nie ma takich ograniczeń! 
  • Po zabiegu skóra bardzo szybko się regeneruje i nie ma potrzeby wprowadzania uciążliwej czy długotrwałej rekonwalescencji. 
  • Laser CO2 dostępny m.in. w Biogenica w Poznaniu cechuje się dużą skutecznością – specjaliści z kliniki BIOGENICA podkreślają, że w niektórych przypadkach, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, wystarczy tylko jedna sesja! Wszystko, rzecz jasna, zależy od indywidualnych potrzeb, predyspozycji, rodzaju problemu, dlatego przed zabiegiem zawsze wykonywane są konsultacje, które pozwalają ustalić optymalny w danym przypadku plan działania. 
  • Szybkie efekty – oto kolejny ważny aspekt związany z opisywaną tu laseroterapią. Pierwsze rezultaty są widoczne już w kilka dni po sesji, choć należy pamiętać, że na finalny efekt trzeba zaczekać nieco dłużej. Dlaczego? Laser CO2 pobudza w organizmie naturalne procesy, jak np. produkcja nowego kolagenu (najważniejszego dla skóry białka), a te wymagają czasu.

Z powyższych informacji można łatwo wnioskować, że laser CO2 ma naprawdę szerokie zastosowanie i można wykorzystać jego siłę w pracy z wieloma różnymi problemami. Blizny, rozstępy, przebarwienia, oznaki starzenia – daj szansę, by sobie pomóc. Redukcja tych wszystkich zmian jest naprawdę możliwa!

Masz poczucie, że zabieg laserem CO2 odpowiada na Twoje potrzeby? Porozmawiaj ze specjalistą, który będzie wiedział, jak Ci pomóc – skontaktuj się z kliniką BIOGENICA w Poznaniu: https://www.biogenica.pl/kontakt/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Te zabiegi laserem są podobno niezłe. Mnie troszeczkę ich cena odstraszyła i zdecydowałam się na kremy i masaże zamiast tego, bo uważałam, że moje rozstępy nie są aż tak duże. Ale ogólnie fajna sprawa

Taki laser jest o tyle fajny, że działa również na starsze rozstępy, ale z tego co czytałam to większa ilość sesji jest wtedy potrzebna niż w przypadku świeżych + też efekt nie jest całkowity, z reguły jest poprawa o jakieś 50%. Ja kremów też używałam. Takim jednym co u mnie sprawdził się super jest Strialys, ale to jest dobre rozwiązanie na świeże rozstępy.