Strona główna Aktualności Z miasta W powiecie jest już 400 miejsc dla uchodźców

W powiecie jest już 400 miejsc dla uchodźców

13
Od tygodnia trwa logistyka związana z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Organizowane są dary i miejsca zakwaterowania, których w powiecie zarejestrowanych jest 400. 

Mowa oczywiście o miejscach, które zostały wpisane na specjalną listę w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, bowiem część osób uciekających przed wojną skorzystał z mieszkań swoich bliskich.

Ze wspomnianych 400 miejsc zajętych jest w tej chwili 47. Swoją pomoc w tym zakresie zadeklarowało 145 osób prywatnych, firm i instytucji.

W dalszym ciągu zbierane są dary dla uchodźców.

Najbardziej potrzebne są artykułu dla niemowląt i małych dzieci.

– Teraz skupiamy się na pomocy celowej dla rodzin, które są już na naszym terenie. Cały czas jest zapotrzebowanie na środki higieniczne dla dzieci, brakuje na przykład pieluch w rozmiarze 5 – mówi Dorota Pędziwiatr z Forum Organizacji Pozarządowych w Pabianicach. – Można również przynosić tak zwaną suchą żywność, czyli makarony, płatki, musli i podobne produkty.

Stale miejsca zbiórek:

  • Powiatowy punkt zbiórki darów działa przy ul. Sejmowej 2 i czynny jest w godz. 10.00-18.00.
  • Siedziba Cech Rzemiosł Różnych, ul. Stary Rynek 4, godz. 7.00-15.00.
  • Fundacja „Krok po kroku” ul. św. Jana 48 i Bagatela 12 w godz. w godzinach 8.00 – 22.00.
  • OSP Pabianice ul. Jutrzkowicka 85/87 – Terminy zbiórek; 04.03.2022 -17:00-20:00, 09.03.2022 -17:00-20:00, 11.03.2022 – 17:00-20:00

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co mówi polskie prawo kiedy taki zaproszony obywatel a może rodzina z małym dzieckiem lub kobieta w ciąży tak bardzo przyzwyczaić się do tego udostępnionego czasowo lokum ,że nie zechce tego miejsca opuścić dobrowolnie ? Jakie prawo przysługuje osobie która czasowo przyjęła pod swój dach kogoś w potrzebie?

boi sie ze go w nocy wyniosa przez wentylacje 😀 i obudzi sie na froncie 😀

Nie potrafisz Pan powiedzieć jakie właściciel mieszkania ma prawa może trzeba pisać o za i przeciw i jakie może to mieć skutki na dalszą metę bo trzeba myśleć na zaś a nie żyć chwilą

Poczytaj sobie trochę to polskie prawo, na które się powołujesz. Postaraj się zrozumieć co to jest status „uchodźcy” i czy uchodźca tymczasowo zakwaterowany u kogoś dostaje automatycznie polskie obywatelstwo i podlega tym samym pod ustawę o ochronie praw lokatorów. Nie chcesz to nie przyjmuj i nie pomagaj.

za dużo programów typu UWAGA w których pokazują działkowiczów którym grupy gimbazy zajęli domek na działce poza sezonem, czy bezdomnych w lokalach często nie odwiedzanych przez właścicieli, czy ludzi wyrzuconych bo ktoś nagle otrzymał prawa do domu. i jakoś na to żadna ustawa nie mogła pomóc czy nawet tv z policją na terenie… i właściciele nie mogą nic zrobić. Rozumiem pytanie Karola. Ale i jestem pełen empatii i jakbym miał możliwości pewnie bym pomógł.

Ten portal to już żenua. Cenzura jak wszędzie, więc będziemy się żegnać panie Przemku. Szkoda ale Pana portal, Pana wybory, Pana propaganda….

No wreszcie

Panie Przemku, nic się nie bać i kasować komentarze ruskich trolli. To cyberwojna, im chodzi o to, aby siać zamęt i wątpliwości u ludzi.

Każdy kto ma inne zdanie to jest ruskim trollem tak myślisz niemożna mieć innego zdania a podobno wolne media, a kasować komentarze to powinien kasować twoje

Ja nie wierzę czasem ludzie w waszą krótkowzroczność. Nie chcecie nie pomagajcie ok. Jednak ile jeszcze będziecie czuć złość i niechęć do Ukraińców? Jest idealny moment by to zakończyć i jednocześnie zyskać w nich ambasadorów polskości w świecie. Ich dzieci kiedyś dorosną i tu część zostanie. Będą pracować na nasze emerytury a podobno mamy niż demograficzny. Niech jedno z tych dzieci zostanie w przyszłości kimś ważnym w Europie lub świecie, to komu będzie przychylne? Pomyslcie. Na pewno będą mówić o Polsce w większości dobrze lub bardzo dobrze. Spójrzcie czasem życzliwiej na kogoś a on odwdzięczy się może wielokrotnie.