Strona główna Na sygnale Kryminalne Rowerzysta wjechał w bok Opla. Zdarzenie nagrały kamery

Rowerzysta wjechał w bok Opla. Zdarzenie nagrały kamery

12
18-letni cyklista spowodował kolizję z autem osobowym na przejściu dla pieszych na ul Sikorskiego. 

13 października o godzinie 5.40 na skrzyżowaniu ulicy Partyzanckiej i Sikorskiego doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty. 18-letni cyklista nie zastosował się do obowiązujących przepisów i przejechał po przejściu dla pieszych.
Rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Po badaniach został wypisany ze szpitala.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem. 75-letni mieszkaniec Mrągowa kierujący osobówką nie doznał żadnych obrażeń.

Policja przypomina, że rowerzysta jest uczestnikiem ruchu drogowego i ma obowiązek przestrzegania przepisów.  Jazda rowerem po przejściu dla pieszych stanowi wykroczenie i może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych, jeśli chce go przekroczyć.

REKLAMA
Poprzedni artykułInwestycje, prawa kobiet, in vitro i tunel na Lutomierskiej
Następny artykułDachowanie Oplem. Poszkodowany 9-latek
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy go to coś nauczy. Rowerzyści notorycznie jadąc ścieżką rowerową przyjeżdżają przez ulicę nawet nie zwalniając i nie rozglądając się – czują się nieśmiertelni.

Prawdziwy,, dzban,, nie szkoda mi takich. Albo ci jeżdżący w centrum bez trzymania kierownicy ze smartfonem w ręku. Ich nie będzie mi bardziej szkoda niż tego na filmie.

Żydów też ci nie było szkoda

Z du.y ten komentarz. Ale jaki komentarz taki komentujący i ripostujący.

Widziałeś ostatnio w 2023r. Żyda na rowerze, w centrum, ze smartfonem w ręku, bez trzymania kierownicy ?

Wcale się nie dziwię że w końcu do tego doszło… Rowerzyści chcieli ścieżki no na Zamkowej ale za grosz przestrzegania przepisów… przejeżdżając przez skrzyżowania nawet nie zwalniają nie rozglądają się tylko jadą na złamanie karku i mają gdzieś innych użytkowników drogi no tych skręcających lub wyjeżdżających z podporzadkowanej na Zamkową… pędząc ok 30km/h nie ma szans aby kierujący autem go ujrzał jak wyskakuje za drzew lub tych chorych barierek które nie wiadomo czemu są aż tak wysokie i siedząc za kierownicą szczególnie po zmroku czy nad ranem nie widać nikogo a do tego oświetlenie pożal się Boże… Natężenie światła powala… Czytaj więcej »

Masz rację oświetlenie tragiczne, zresztą to wymienione na ul. Orlej też masakra.

Jakoś mi go nie żal. Co chwila widzę jak pedalarze nawet nie zwalniają przed przejściami dla pieszych, tylko przejeżdżają przez nie na pełnym pędzie. Czują się jak święte krowy, więc do takich sytuacji będzie dochodziło coraz częściej.

Jechał jak wariat przez zwykłe przejście dla pieszych. Myślę że nieźle zapłaci za naprawę auta.

powinien jeszcze 5tys. mandatu dostać za jazdę bez uprawnień, bo na bank karty rowerowej nie posiada!

Po 18 roku życia karta rowerowa nie jest konieczna do kierowania rowerem. Karta rowerowa obowiązuje od 10 do 18 roku życia. Co oznacza, że dziecko ma więcej wiedzy nt przepisów ruchu drogowego niż osoba pełnoletnia bez żadnych uprawnień.

Ciekawe jaki mandat, bo kierowca dostałby 1500zl. Czy rajd rowerzysty po przejściu z finałem na samochodzie zakończył się chociaż mandatem zbliżonej wysokości.