Strona główna Aktualności Z miasta Rośnie liczba bogaczy. Rekordzista zarobił ponad 20 milionów

Rośnie liczba bogaczy. Rekordzista zarobił ponad 20 milionów

1
Z roku na rok w Pabianicach i powiecie przybywa milionerów. Dość wspomnieć, że w ciągu kilkunastu miesięcy ich liczba wzrosła o 26. Ilu jest wszystkich?

Dwa tygodnie temu minął termin składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Z danych „skarbówki” wynika, że dochód powyżej 1 mln zł osiągnęły w ubiegłym roku 123 osoby. Jest wśród nich 111, które nie przekroczyły 5 mln zł, 8 podatników mieszczących się w przedziale od 5 do 10 mln zł oraz 4 z jeszcze większymi pieniędzmi, czyli powyżej 10 mln zł. Rekordzista w tej „czwórce” przekroczył 20 mln zł.

– Najwyższy dochód w 2018 roku został osiągnięty z działalności w zakresie specjalistycznych robót budowlanych – poinformował Zdzisław Jurga, naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach. – W pozostałych przypadkach te powyżej 10 milionów były osiągnięte z produkcji w branży maszynowej i elektrycznej oraz w budownictwie.

Jak wyglądały wcześniejsze statystyki? W deklaracjach za 2017 rok dochody powyżej 1 mln zł wykazało mniej osób, bo 97. Tylko jedna „pokonała” barierę 10 mln zł, a 6 podatników zarobiło od 5 do 10 mln zł. Pozostali znaleźli się w „najbiedniejszej” grupie – od 1 do 5 mln zł.

Dwa lata temu liczba (na podstawie zeznań za 2016 rok) liczba milionerów wynosiła 74, spośród których 2 miało ponad 10 mln zł dochodów, a 4 – od 5 do 10 mln zł. Większość (68) stanowili ci, których dochody nie były wyższe niż 5 mln zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułByły proboszcz z Woli Zaradzyńskiej wydalony z Kościoła. Jest oskarżony o pedofilię
Następny artykułZaproś do siebie egzotycznych gości! Emocje gwarantowane
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

… raczej przybywa „oszustów podatkowych” a nie milionerów. Szara strefa nadal ma się dobrze. A Urząd Skarbowy śpi i udaje że nie widzi.