Strona główna Aktualności Były proboszcz z Woli Zaradzyńskiej wydalony z Kościoła. Jest oskarżony o pedofilię

Były proboszcz z Woli Zaradzyńskiej wydalony z Kościoła. Jest oskarżony o pedofilię

15
Grzegorz A., wobec którego toczy się proces karny z zarzutem wykorzystywania seksualnego ministrantów, został pozbawiony funkcji duszpasterskich. 

Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała wczoraj, że działania wobec byłego proboszcza z Woli Zaradzyńskiej zostały podjęte w trybie natychmiastowym, zaraz po odebraniu zgłoszenia. Przedstawiciele kurii twierdzą, że złożyli w tej sprawie stosowne doniesienie do organów ścigania.
Były już ksiądz ostał pozbawiony funkcji duszpasterskich, otrzymał zakaz wszelkich kontaktów z dziećmi i młodzieżą, otrzymał nakaz zamieszkania w Domu Księży Emerytów w Łodzi.

Instytucja kościelna odnosi się również do zarzutów dotyczących przebywania Grzegorza A. na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie.

– Po wszczęciu procedur prawnych nigdy nie przebywał na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie i nigdy nie miał do niego dostępu. Obecnie – po prawomocnym wyroku Stolicy Apostolskiej przenoszącym go do stanu świeckiego – także nie miał i nie ma żadnego dostępu do przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie. Natomiast wiadomo, że jako kapłan oczekujący na wyrok Stolicy Apostolskiej sporadycznie korzystał z prywatnej kaplicy zakonnej sióstr Karmelitanek w Ksawerowie. Kuria ma pewność, że ks. Grzegorz A. nigdy nie pojawił się na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie – brzmi oświadczenie kurii.

***

Były ksiądz i proboszcz jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch ministrantów z łódzkiej parafii. Proces ws. A. jest niejawny (WIĘCEJ NT.).

REKLAMA
Poprzedni artykułDni Powiatu Pabianickiego 2019 (HARMONOGRAM)
Następny artykułRośnie liczba bogaczy. Rekordzista zarobił ponad 20 milionów
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprytne, a nawet wręcz przebiegłe. Gdy (jeśli) stanie się wyrokowcem, to zasili grono pedofili bez zawodu, a nie skazanych czarnych księciów. Pan Zbyszek ponownie pokaże, że to nie oni są pedofilami, ale murarze i ludzie bez zawodu.

co to da, samo wydalenie ? , a gdzie wyrok i osiadka?

co, wcale, nie oznacza wyroku

słuchajcie, też jestem za tym , aby koleś posiedział z 15 lat min. w więzieniu, mój wpis to obawa ,że tak się nie stanie, biorąc pod uwagę jaką mamy pro-kościelną władzę , jaki wpływ ma dziś kościół na różne instytucje w kraju i to jak ten były już ksiądz był broniony przez swych parafian – czarno to widzę, może skończy się zawiasami i koleś będzie „wolny”

Kaczy guru ; ” Kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę „.
Chyba go na starość całkiem … .
A gdzie areszt, proces bez korupcji i pierdel dla pedałów ?
Za mniejsze przewinienia ludzie doświadczają horroru w imię prawa i sprawiedliwości.
Parę lat temu, ksiądz na bani 3 promile zabił 2 osoby, trzecia walczyła o życie w szpitalu a on po wolności hasał. Do … z takim wymiarem sprawiedliwości !

za pedofilię powinna być taka sama kara niezależnie od tego czy to ksiądz, nauczyciel czy lekarz, wszyscy wiemy jaka to kara…

dobre jest to , że na stronie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z woli zaradzyńskiej, nadal istnieje jako nasz ksiądz- jest pełne imię i nazwisko

A parafianie nadal piszą skargi do kurii ze go odwołali? Może trzeba podać nazwiska tych, co go bronili?

Dotarło drodzy parafianie

Wydalić go z kościoła i do kopania rowów i niech czeka do sprawy i na wyrok a nie do domu księży emerytów i będzie go państwo utrzymywać czyli my.

Kiedy go skażą, i tak będziemy na niego płacić, ale akurat tego to bym mu nie żałował. Gorzej, że za molestowanie dzieci będzie otrzymywał emeryturę, ale składki płacił i taką miał robotę wykonywaną za przyzwoleniem zwierzchników, więc jej nie straci. Wolałbym jednak, by nie wydalali go z tej organizacji; powinien pozostać pomiędzy swymi. Zakazałbym mu nawet pojawiania się w przestrzeni publicznej bez stroju organizacyjnego. Czarny mundur byłby takim sygnałem dla dzieci, jak niegdyś czarna wołga.

Teraz będzie żył długo i szczęśliwie na koszt podatników.

a o Dniach Powiatu pabianicka gazeta nie pisze? to nie tak podniecający temat jak seks z dzieckiem ale na lokalnym szczeblu pożyteczniejszy