Strona główna Aktualności Były proboszcz z Woli Zaradzyńskiej wydalony z Kościoła. Jest oskarżony o pedofilię

Były proboszcz z Woli Zaradzyńskiej wydalony z Kościoła. Jest oskarżony o pedofilię

15
Grzegorz A., wobec którego toczy się proces karny z zarzutem wykorzystywania seksualnego ministrantów, został pozbawiony funkcji duszpasterskich. 

Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała wczoraj, że działania wobec byłego proboszcza z Woli Zaradzyńskiej zostały podjęte w trybie natychmiastowym, zaraz po odebraniu zgłoszenia. Przedstawiciele kurii twierdzą, że złożyli w tej sprawie stosowne doniesienie do organów ścigania.
Były już ksiądz ostał pozbawiony funkcji duszpasterskich, otrzymał zakaz wszelkich kontaktów z dziećmi i młodzieżą, otrzymał nakaz zamieszkania w Domu Księży Emerytów w Łodzi.

Instytucja kościelna odnosi się również do zarzutów dotyczących przebywania Grzegorza A. na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie.

– Po wszczęciu procedur prawnych nigdy nie przebywał na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie i nigdy nie miał do niego dostępu. Obecnie – po prawomocnym wyroku Stolicy Apostolskiej przenoszącym go do stanu świeckiego – także nie miał i nie ma żadnego dostępu do przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie. Natomiast wiadomo, że jako kapłan oczekujący na wyrok Stolicy Apostolskiej sporadycznie korzystał z prywatnej kaplicy zakonnej sióstr Karmelitanek w Ksawerowie. Kuria ma pewność, że ks. Grzegorz A. nigdy nie pojawił się na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie – brzmi oświadczenie kurii.

***

Były ksiądz i proboszcz jest oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch ministrantów z łódzkiej parafii. Proces ws. A. jest niejawny (WIĘCEJ NT.).

REKLAMA

15
Dodaj komentarz

1600
9 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
10 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Giordano Bruno

Sprytne, a nawet wręcz przebiegłe. Gdy (jeśli) stanie się wyrokowcem, to zasili grono pedofili bez zawodu, a nie skazanych czarnych księciów. Pan Zbyszek ponownie pokaże, że to nie oni są pedofilami, ale murarze i ludzie bez zawodu.

maki

co to da, samo wydalenie ? , a gdzie wyrok i osiadka?

RafalPAB

za pedofilię powinna być taka sama kara niezależnie od tego czy to ksiądz, nauczyciel czy lekarz, wszyscy wiemy jaka to kara…

maki

dobre jest to , że na stronie parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z woli zaradzyńskiej, nadal istnieje jako nasz ksiądz- jest pełne imię i nazwisko

Rodzic

A parafianie nadal piszą skargi do kurii ze go odwołali? Może trzeba podać nazwiska tych, co go bronili?

Zibi

Dotarło drodzy parafianie

Jerzy

Wydalić go z kościoła i do kopania rowów i niech czeka do sprawy i na wyrok a nie do domu księży emerytów i będzie go państwo utrzymywać czyli my.

Giordano Bruno

Kiedy go skażą, i tak będziemy na niego płacić, ale akurat tego to bym mu nie żałował. Gorzej, że za molestowanie dzieci będzie otrzymywał emeryturę, ale składki płacił i taką miał robotę wykonywaną za przyzwoleniem zwierzchników, więc jej nie straci. Wolałbym jednak, by nie wydalali go z tej organizacji; powinien pozostać pomiędzy swymi. Zakazałbym mu nawet pojawiania się w przestrzeni publicznej bez stroju organizacyjnego. Czarny mundur byłby takim sygnałem dla dzieci, jak niegdyś czarna wołga.

anna

Teraz będzie żył długo i szczęśliwie na koszt podatników.

Edek

a o Dniach Powiatu pabianicka gazeta nie pisze? to nie tak podniecający temat jak seks z dzieckiem ale na lokalnym szczeblu pożyteczniejszy