Strona główna Aktualności Z miasta Rewitalizacja Pabianic. Mieszkańcy mają głos

Rewitalizacja Pabianic. Mieszkańcy mają głos

2
Starówka - Centrum

Pabianice przygotowują program rewitalizacji miasta. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć, co trzeba zmienić i czego brakuje im w Pabianicach.

25 maja o godz. 17.00 w MOK-u przy ul. Kościuszki zorganizowane były konsultacje społeczne.

– Skierowane były do mieszkańców miasta, właścicieli i zarządców nieruchomości, przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup prowadzących działalność społeczną, kościołów i związków wyznaniowych, instytucji kultury i klubów sportowych czy radnych. Uczestnicy spotkania mogli  zgłosić  propozycje projektów do powstającego programu – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Po konsultacjach urzędnicy wyznaczą zdegradowane obszary miasta, które w pierwszej kolejności wymagają działań rewitalizacyjnych zmierzających do poprawy jakości życia.

– Mówiąc prościej to obszary, gdzie jest szczególna koncentracja problemów społecznych, gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych i technicznych m.in. bezrobocie, ubóstwo, przestępczość, stan techniczny budynków – dodaje rzecznik.

Jeśli ktoś nie wziął udziału w konsultacjach, to nic straconego. Można wypowiedzieć się również poprzez ANKIETĘ.

We wrześniu program rewitalizacji zostałby przedstawiony do uchwalenia Radzie Miejskiej, a do końca roku zweryfikowany przez marszałka województwa. Na opracowanie dokumentacji Pabianice dostały dotację w konkursie przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. We wniosku konkursowym jako części miasta wymagające w pierwszej kolejności działań rewitalizacyjnych wstępnie został wskazany obszar Starego i Nowego Miasta połączony traktem ul. Zamkowej ze Starym Rynkiem, tereny bulwarów nad Dobrzynką i Lewityna oraz opuszczone tereny poprzemysłowe.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

powinien byc zrobiony remont szpitalav psychiatrycznego bo tam podobno jest okropnie i warunki sa straszne.

spokojnie Mmm jak któryś z urzędasów trafi to tego szpitala to zaraz tam remont zrobią, a może nawet kurort!