Strona główna Aktualności Z miasta Wodny plac zabaw na starówce?

Wodny plac zabaw na starówce?

12

Jest szansa na rewitalizację Starego Miasta w Pabianicach – tak twierdzą radni miejscy z klubu Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący klubu Krzysztof Rąkowski złożył do prezydenta wniosek ws. stworzenia koncepcji zagospodarowania tego terenu. Unia Europejska daje pieniądze na takie cele. – W Nowej perspektywie 2014-2020 jest dużo środków przeznaczonych na rewitalizację – tłumaczył Rąkowski. – Można pozyskać fundusze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej albo z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Koncepcja miałaby powstać w oparciu o sugestie mieszkańców. Dopiero po takich konsultacjach Urząd Miejski mógłby złożyć wniosek o dofinansowanie. Co mogło by powstać na starówce? Radny ma kilka pomysłów, ale najbardziej podoba mu się wodny plac zabaw, taki jak powstał w Tychach. Czy to dobry pomysł?

 

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja bym go zrobił przed urzędem miasta. urzędnicy będą mieli co robić

Wodny plac może i super tylko że bedzie dostepny tylko latem przydałoby się w mieście lodowisko zrobić które byłoby czynne cały rok a chętnych napewno by nie brakowało

Fajnie by było gdyby porządnie oświetlić to miejsce, postawić ławki itd a na środek przenieść ten „klosz piwny” z Zamkowej (jeśli nie fizycznie – to jako pomysł). No i oczywiście przenieść tam jeszcze ze 2-3 linie autobusowe (przynajmniej na godziny wieczorne). Zrobić z tego miejsce spotkań pabianiczan a nie pusty placy do stawiania raz na jakiś czas sceny. Szkoda terenu – szczególnie z Fabryką Wełny pod nosem.

3 razy nie…. już lepsza będzie siłownia na bazie street workoutu…….

Już wiem, dlaczego władza nie bierze się za sklepy z używkami. „Na sucho” takie absurdy ciężko wymyślić. Rozumiem, że na Bugaj wracało się będzie koło SDH. A może zlikwidujecie dzielnicę cudów? Pomysł na równi z kinem letnim na Włókienniczej w Łodzi, całodobowym placem zabaw na Jedności we Wrocku albo nocnymi przejażdżkami dorożką po Starej Pradze w Stolycy. Ojj, Panie R. …

Najpierw należałoby zrobić porządek z tym pomnikiem, bo przypomina krematorium obozu koncentracyjnego.

Ręce precz od ” POMNIKA PEDAŁA”!!!

Bardzo fajny pomysł, do realizacji na „lewitynie” albo „strzelnicy” – czyli w otoczeniu zieleni, nieco z dala od zgiełku, a nie 50m od jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście…

Pan Rąkowski nie zadał sobie nawet trudu by sprawdzić lokalizację tego parku ja tam w zeszłym roku jest zlokalizowany przy jeziorku i pięknym hotelu Piramida chyba tylko PO mogło wymyślić taką bzdurę masakra na maksa na starym Mieście bez innych atrakcji Chyba że ktoś z otoczenia Pana Rąkowskiego ma w tym ” INTERES” ?

Ja bym tam widziała małą fontannę, drzewka, ławeczki, latarenki, i koniecznie takie jak kiedyś kamienne stoły do gry w szachy 🙂

Rąkowski karierowicz rzeczywiście jak on to widział te fontanny w tym miejscu porażka to mało powiedziane żonkę ustawił na naszym wikcie czyli miasta i siebie również a teraz wymyśla głupoty jaki ma pomysł na nasze miasto … ? rzeczywiście wystarczyło wejść na stronę Tych i zobaczyć to miejsce ludzie coś pięknego tylko Pan rąkowski rzeczywiście nie zadał sobie trudu by poświęcić 1 minutę na tylko hasła co niby mają nas zwieźć .Proponuje kurację gdyż od nadmiaru tłuszczu coś tam sie lasuje … ?

Rąkowski to żonkę jeszcze ustawi. Na radną jej nie wybrali więc może jako członek do rady nadzorczej wciśnie. Nie wiem, głupi są ci ludzie co nie widzą tego i na niego głosują. A pomysł z basenem do bani. W centrum miasta dzieci będą w spalinach przesiadywać 3 miesiące w roku bo więcej to będzie za zimno….