Strona główna Aktualności Z miasta „Recydywa” i mandat od strażników miejskich

„Recydywa” i mandat od strażników miejskich

3
Straż Miejska musiała powtórnie interweniować w sprawie Forda Focusa jeżdżącego po chodniku i parkującego na trawniku przy poczcie. Tym razem kierującą ukarano mandatem.

Kobieta była już wcześniej pouczana za te wykroczenia, ale nie przyniosło to zamierzonego skutku.

– Około tygodnia temu funkcjonariusze rozmawiali z tą panią i ją pouczali, iż to to nie jest miejsce przeznaczone do parkowania – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Doszło do tego, że na ten skwerek ktoś zaczął zwozić gruz, by pozbyć się trawnika i uzasadnić parkowanie w tym miejscu. Nie było na to naszej zgody i pod naszym nadzorem doprowadzono trawnik do stanu pierwotnego. Pomimo naszych działań kobieta ponownie zaparkowała na trawniku wcześniej przejeżdżając przez chodnik, dlatego musieliśmy zastosować postępowanie mandatowe.

Kierująca przyjęła mandat w wysokości 300 zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Straż miejska mogłaby się zainteresować parkingiem przed szpitalem gdzie nagminnie samochody parkują na nowo zrobionym trawniku nie wspominając o tym że zajmują też miejsce na parkingu dla niepełnosprawnych.

Widocznie ma za dużo kasy niech płaci.

300 pln???🙂 To łagodnie ją potraktowali, bo zgodnie z obowiązującym taryfikatorem powinna przyjąć mandat w wysokości 4000 pln (1500 pln za jazdę wzdłuż chodnika, 1500 pln za wyjazd z tego miejsca i 1000 pln za parkowanie na trawniku).