Strona główna Aktualności Z miasta Ratusz szykuje podwyżki dla urzędników. Obejmą około 250 osób

Ratusz szykuje podwyżki dla urzędników. Obejmą około 250 osób

72
Trwają rozmowy związków zawodowych i prezydenta miasta na temat waloryzacji wynagrodzenia pracowników Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Podwyżkę otrzymałoby łącznie ze strażą miejską około 250 osób.

Ostatnia regulacja płac była w lipcu 2022 i wyniosła średnio około 400 zł brutto do pensji zasadniczej. Tym razem przedmiotem rozmów jest podwyżka o kwotę odpowiadającą wzrostowi minimalnego wynagrodzenia, czyli 480 złotych brutto. Taką podwyżkę ustawowo od 1 stycznia otrzymały osoby, które zarabiały pensję minimalną – teraz wynosi 3490 złotych brutto.
Pozostałe regulacje (dla osób, które zarabiają więcej niż tzw. najniższa krajowa) mogą nastąpić po pierwszym kwartale 2023 roku.

Co zatem z pensją prezydenta i jego zastępców? 

– Wynagrodzenie prezydenta miasta nie wzrośnie. Na ten moment nie ma decyzji o podwyżce dla zastępców prezydenta – odpowiada Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że w minionym roku prezydent oraz radni miejscy otrzymali spore podwyżki. Wypłata prezydenta wzrosła prawie dwukrotnie (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Robcie dalej inflację. Brawo urzędnicy.

Idź wytrzeźwiej po sylwestrze lepiej

Jak nie rozumiesz ekonomii to nie komentuj, a alkoholu nie spożywam, zabija szare komórki;)

Urzędnicy mają podniesioną pensję ze względu na wzrost płacy minimalnej, gdzie często właśnie tyle zarabiają i z tego to wynika ta „podwyżka”, ale to właśnie oni są winni napędzaniu inflancji na skalę kraju a nie rozdawnictwo rządu. Weszły przepisy i muszą być one wykonane przez miasto, a podwyszka dla tych, którzy zarabiają nieznacznie więcej niż płaca minimalna to nawet nie jest 8%. Także w duchu odpowiedzi: Nie znasz się, to nie komentuj

Kasjerzy z wyższymi podwyżkami niż pracownicy budżetówki.

https://www.money.pl/gospodarka/kasjerzy-z-wyzszymi-podwyzkami-niz-pracownicy-budzetowki-wniosek-mamy-za-duzo-magistrow-6850216738855744a.html

Podziwiam, że ktoś chce w ogóle pracować w urzędzie. Obsługa petenta dostosowana do wynagrodzenia (minimalna).

Niskie płace, fatalny standard wyposażenia biura (styl wczesny PRL), brak owocowych czwartków, brak kolegów, brak papieru do drukarki, jeden długopis na 3 lata.
Wymagania mgr, 5 lat stażu na podobnym stanowisku, znajomość 10 ustaw i 50 rozporządzeń zmienianych raz w miesiącu, 2 języki, znajomość 10 programów głównie darmowych niedziałających (brak kasy na licencje).

Szukasz pracy dołącz do zespołu Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Satysfakcja i uznanie ze służby społeczeństwu gwarantowana w skargach od mieszkańców.

Urzedas to stan umysłu

Niskie płace – ić na kasjerkę. Fatalny standard wyposażenia biura (styl wczesny PRL) – retro jest teraz na topie, pozatym to urząd a nie sala baletowa. brak owocowych czwartków – ale za to kawowo poranki, przedpołudnia, popołudnia itd. brak kolegów – to akurat na plus. brak podejrzeń o ustawianie przetargów 🙂 brak papieru do drukarki, jeden długopis na 3 lata – hellou! wprowadzamy cyfrowy urząd! Wymagania mgr, 5 lat stażu na podobnym stanowisku, znajomość 10 ustaw i 50 rozporządzeń zmienianych raz w miesiącu, 2 języki, – trzeba było chodzić na wagary to byś teraz w kanałach brodził Znajomość 10 programów… Czytaj więcej »

Odpowiadając za co ? Wskazuje za to że minimalną podnieśli, a my w większości na minimalnej tam jesteśmy. Przepraszamy kochanych podatników że ustawodawca zmusza do podwyżek przez to teraz będziemy bogaczami. Wakacje w Zgierzu na wymianie urzędniczej, dwie rolki szarego papieru zamiast jednej, no i pasztet na obiad. Chcieliśmy pracować za darmo ale przepisy, co zrobić. Wiemy że nam się nie należy bo Zamkowa bo Szkutnika itd. bardzo was przepraszamy czekamy na śmierć…

od kilkunastu lat prowadzę w tym mieście sklep. co roku obniżam marżę aby klienci cokolwiek kupili(nie obniżając jakości produktów), co roku wzrastają mi opłaty… dzięki takim urzędnikom…. aha i pracuję od 5 rano do jakiejś 22:00.
Nie użalam się tu nad sobą. Zastanawiam się tylko jakie urzędnicy przedstawili uzasadnienie dla konieczności zwiększenia wypłat?

Musisz zrozumieć że słaba administracja to słabe państwo. Uważasz że urzędnicy zarabiający na poziomie sprzątaczki jest okej to powodzenia. Urzędnik nie pisze przepisów tylko je wykonuje. Działalność zamknij bo ewidentnie się do tego nie nadajesz skoro masz taki tok rozumowania i współczuję twoim pracownikom. Zapraszamy do urzędu wszystkie etaty 3500-3700 brutto czyli minimum. Poniżej link dla Ciebie z ofertami z podanymi wynagrodzeniami. Przyjdź wykaż sie. Etaty w Łodzi bo tam podają stawki odlicz dojazdy wychodzi 3 tys. brutto. https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/oferty-pracy-w-urzedzie

Bardzo się mylisz. Nie dzięki urzędnikom, a dzięki radnym i prezydentowi. To oni zwiększają opłaty, a sobie podnoszą wynagrodzenia i zatrudniają się w spółkach miejskich. To oni zatrudniają swoje rodziny w urzędach i spółkach miejskich.

pensja minimalna idzie w całym kraju do góry, ustalił ją rząd a miasto musi dać nawet jak nie ma

Zamknij ten sklep jak najszybciej, wiesz co to jest płaca minimalna itd ….

Serio pracujesz 17 godzin na dobę? To albo masz zamiar iść na emeryturę w wieku 40 kilku lat albo coś nie tak z tym interesem.

Urzędnicy prosili? nie wiem czy Pani wie co się dzieje w tym kraju, chyba raczej nie, wzrost płacy MINIMALNEJ do całych 3490 BRUTTO jest ustalony przez rządzących.
I proszę już zacząć pisać żale na lipiec, wtedy również nastąpi wzrost, do całych 3600 BRUTTO. To paskudy, ąż tyle będą zarabiać. Biorąc pod uwagę ceny żywości to 3490 BRUTTO jest szokującą kwotą. Ale są ogłoszenia do różnych urzędów. Proszę aplikować. Będzie Pani pracowała 8-16, a nie 5-22 🙂 https://www.gov.pl/web/rodzina/od-1-stycznia-2023-r-placa-minimalna-w-gore

Panie Jach, a jak z zarobkami w Pana firmie? Jaki tam oplacamy ZUSik? 😁😁😁

Kwestia urzędu… samorząd owszem nie ma narzuconej wysokości podwyżki tylko minimum ale już budżetówka tak bo są odpowiednie zapisy w ustawie budżetowej państwa i pensja zależy od kwoty bazowej plus współczynnika przypisanego do stanowiska. Więc polecam zapoznać się z prawem a nie w kółko odp to samo

Co roku obniżasz marzę? Normalnie trafił nam się prawdziwy skarb! Zapewne dokładasz do interesu i ledwo żyjesz… Powinnaś zostać święta za swoje dobroczynne działanie! Zawsze możesz się zamienić z urzędasem i robić na etacie za 4000 zł brutto. Wreszcie przestaniesz wstawać na 5 i kończyć pracę o 22. Pójdziesz na 8 wyjdziesz o 16. 10go przyjdzie przelew 2800 zł i wreszcie będziesz wolna!

Jak otwierałam sklep to miałam towar na poziomie 60-80% marzy. teraz mam 10-15% bo dbam o Was klientów – jeśli tego pacanie nie rozumiesz to mi przykro. A zarabiam grubo ponad 30 tys. na rękę na miesiąc, wiec nie zapraszajcie mnie nieudacznicy życiowi do pracy w urzędzie. Pisałam że jaka praca taka płaca i że dotyka mnie żerowanie na mojej ciężkiej pracy za pośrednictwem pobieranych coraz to wyższych datków. Licząc godziny przepracowane , powinnam być już 105 lat temu na emeryturze.

W tych cyfrach od marży to chyba zapomniałaś zera dopisać😁 albo pośrednik lub pracownik robi cię w konia , w każdym razie trochę odleciałaś
Przy 10% w Pabianicach nie ma szans , a jak powiesz że sklep masz jeszcze na zamkowej. To weź się obudź.
No chyba że 1 artykuł na 100 masz 10 %marzy a reszta od 50%w górę

To na początku przecholowałaś z marżą jak rząd-orlen na paliwach. Pewnie aby urzędnik nie był w szoku. Ale on u Ciebie nic nie kupi bo go dalej nie stać. Który to Twój sklep? Będę omijać.

Zarabiasz tyle miesięcznie, ile urzędnik przez rok. Ale co to za życie, jeśli masz tylko 7 godzin na dobę dla siebie, wliczając w to sen. Współczuję Ci. Na twoim miejscu wolałabym pracę w urzędzie. Zastanów się, masz jeszcze szansę żyć normalnie za 2700 miesięcznie.

CO ZA P0J3BANE SPOŁECZEŃSTWO W TYM MIEŚCIE. KAŻDY KLIENT TYLKO „PAN DA PIŃĆ ZŁOTY TANIEJ, PAN DA”. KAŻDY ŻYDZI PODCZAS ZAKUPÓW ILE MOZE. NAJPIERW JEDZIECIE NA URZĘDASÓW ŻE MAŁO ZARABIAJA. A JAK KTOŚ WAM PODA WYSOKIE KWOTY ZAROBKU, TO ODRAZU ZAZDROŚĆ SZYDZENIE I OSZCZERSTWA, ZAMIAST SIĘ CIESZYĆ ŻE I W TYM MIESCIE MOŻNA …. ŻAL MI WAS PRZEGRYWY!

Nie pij, nie unoś się i skończ fantazjować.😁

Alina, tak ci ten biznes po 20 godzin na dobę dał w kość, że klienci mówią do ciebie na „pan”?

Przepraszam że się wtrącę. Pacanie ty już nie dbaj o mnie jako klienta. Mam już dość tego dbania wszystkich o mnie . Sam sobie dam radę i Z góry dziękuję za pseudo pomoc.

Podziwiam panią z całego serca. Pracuje pani od 5 do okolo 22:00. Doliczając przyjście dojście bądź przyjazd dojazd do pracy, zjedzenie kolacji, umycie się i podobne czynności rano musi pani spać jakieś 3-4.5 h dziennie. Kiedy znajduje pani czas dla rodziny, dzieci lub tylko kogoś bliskiego? Nie drwię tylko grzecznie pytam. Podziwiam także organizację swojego czasu. Pozdrawiam

Każdemu kto pracuje należy się podwyżka.

Każdemu kto pracuje uczciwe i sumiennie należy się podwyżka, są takie osoby które przychodzą do pracy aby pogadać z koleżanką z drugiego biurka , napić się darmowej kawy i patrzeć na zegarek kiedy będzie 16:00 , wszystko w myśl powiedzenia , Robota nie Gołota, nie ucieknie, a interesant może poczekać lub przyjść jeszcze raz

Przynajmniej najniższej.🫤

Last edited 1 miesiąc temu by Ginko

Państwo z papieru i jak to napisał pewien redaktor „rząd z dziadostwa zrobił cnotę”. Tanie Państwo = gó..ane Państwo, bo Państwo powinno być sprawne. Jeśli ludzie odpowiadający za finanse i funkcjonowanie Państwa są słabo wynagradzani, podatni są na korupcje, ale i słabo pracują. Efekt długafalowy już zaczyna być widoczny. I kto nazbiera do garnuszka na te wszystkie „pińcetplusy”? Podatnicy pewnie sami w zębach przyniosą – ha, ha… Jeśli ktoś w to wierzy, jest szaleńcem. Oczywiście przepisy należałoby uprościć do granic możliwości – podatkowe w pierwszej kolejności. Ale jeśli ktoś choć trochę orientuje się w procesie legislacyjnym to wie, że nie… Czytaj więcej »

Wykonawca nie zapłaci kary umownej za nie wykonanie w terminie (grube miliony), miasto brudne , śmieci się walają , przy krawężnikach pół metra piachu a oni wypłaty sobie podnoszą. A za miotły się brać

Jacy oni? I jak sobie podnoszą? To pracownicy, tacy sami jak inni. Mają prawo do godnego wynagrodzenia za pracę. Chciałbyś, żeby pracowali charytatywnie, czy za jałmużnę od obywateli? Czy może mają sobie ustawić kubeczki na napiwki? Za syf w mieście odpowiada Prezydent, bo on nadzoruje podległe sobie służby, czy organizuje przetargi. Przecież pani z kasy czy innego wydziału nie weźmie miotły i nie pójdzie sprzątać chodników, bo ma swoją robotę do zrobienia, a za sprzątanie kasę już ktoś wziął. Więc proszę, więcej szacunku

skoro pensja sprzątaczki rośnie o 500 zł to o ile ma wzrosnąć kasjerki np? albo księgowej? to jest podwyżka o 15 % którą zafundował PIS a ludzie łykają że to dobrze bo nie patrzą szerzej na konsekwencje. Za chwilę nikt nie będzie chiał pracować w administracji lub szkołach. PIS zrównał wynagrodzenia i całkowicie zlikwidował namiastkę klasy średniej

Prezydent wziął Ok. 9.000 zł podwyżki a w urzędzie dał po 400-500zł. Ludzie to panu pamiętają.

Warto dołączyć do dyskusji. Naprawdę nie widzicie, że ludzie pracujący dla miasta powinni zarabiać odpowiednio do swoich kwalifikacji i zgodnie ze stopniem powierzonych im zadań? Panie Przemku, żenada! Są urzędnicy, pracownicy innych instytucji miejskich, którzy z…ją jak mróweczki, aby wszystko sprawnie działało. Jednak czara goryczy się przelewa… Dlaczego PIS chce nam wszystkim dać po równo, minimalną!?! Od sprzątaczki po fachowca! Uważacie, że miasto jest ruiną, ok? A jakie płacicie dla miasta, państwa podatki??? Czy prowadząc swoją działalność zaniżacie dochody? Ale żądacie usług na wysokim poziomie… Za co? Wiadomo, że w mieście nie wszystkie „inwestycje” są ok, zawsze tak było… bo… Czytaj więcej »

A co mają inne brzuchy, że im sie nie należy po równo. Inne jedzenie jedzą, inne przedmioty użytku domowego kupują i z innych sklepów korzystają. Od doceniania są premie a nie podwyżki

Tak mają inny brzuch tak jak inne ręce i mózg. Rozumiem że ty zastąpisz kogoś w nadzorze budowlanym mając umiejętność sprzątania. Raczej nie bo do tego trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. Do sprzątania nie bo umiesz to w wieku ok. 5 lat. Rozumiesz różnicy ? Jeśli nie to wracaj do sprzątania.

Brawo Ty. Może coś zrozumieją chociaż w to wątpię. Pozdrawiam

Widzę, że mamy tu znów ekspertów w dziedzinie zarobków w urzędach. Każdy grabi do siebie. Tylko kiedy koszty w piekarni rosną to drożeje Chleb i to od razu co jest wiadome bo nikt do interesu nie dopłaca. Można sobie zmniejszac marzę jak się ją windowało bez żadnego uzasadnienia a nie przepraszam nowe auto w leasingu dla każdego w rodzinie jest bardzo zasadne i nazywa się kosztem działalności, zapomniałem! Na końcu jest ten urzedas z WASZYCH podatków od których każdy ucieka i kombinuje jak wybitny profesor. Pewnie każdy przedsiębiorca drukuje każdemu paragon każdego błaga weź fakturę bo ja tak bardzo chce… Czytaj więcej »

Jedno co jest pewne w działaniu(?) urzędu miasta to to, że wszystko prędzej czy później powinno trafić do organów za brak rozwagi przy dysponowaniu i zarządzaniu środkami. Czyli niegospodarność. I za to należy się podwyżka. Brawo.

Urzędnik z wyższym wykształceniem powinien zarabiać tyle samo ile zarabia inny państwowy urzędnik – policjant po Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Te same pensje, te same przywileje płacowe. Koniec i kropka.

A policjant po Wyższej Szkole Policji w Szczytnie powinien zarabiać tyle, ile programista w Microsoft, po Politechnice Łódzkiej. Co za różnica, czy urzędnik, czy pracownik prywatnej firmy. To wyższa szkoła i to wyższa szkoła.

Last edited 30 dni temu by Naruto

Różnica jest taka, że urzędnik państwowy pracuje dla państwa i dla obywatela i opłacany jest z budżetu państwa. Wszyscy z tej samej kasy państwowej z tzw. budżetu. Pracujący na wolnym rynku pracy programista opłacany jest przez podmiot prywatny. Urzędnik obsługujący wszystkie sfery życia obywatela od jego narodzin poprzez ślub, podatki, zasiłki i sprawy administracyjne aż do zgonu tego obywatela jest pokrzywdzony płacowo w stosunku do innego urzędnika państwowego, którego zadaniem jest pałowanie obywatela i represje siły wyższej jaką są organy ścigania. Również inny urzędnik państwowy – nauczyciel – dbający o edukację i wychowanie dzieci szkolnych od wieku 7 do 19… Czytaj więcej »

Zostań policjantem. Złą szkołę wybrałeś. Chciałeś zarabiać jak po Wyższej Szkole Policji, a wybrałeś Uniwersytet Łódzki. Cóż za pomyłka. Może jeszcze możesz zmienić.

Zapomniałeś jeszcze, poza policjantami, napisać, jaka nierówność społeczna spotyka cię ze strony funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej i żołnierzy oraz ich rodzin. Możesz zostać jednym z nich.

Last edited 29 dni temu by Ubek

A mam pytanie po co jest ta straż miejska chyba najbardziej oni napędzają nic nie robią i biorą po 4 tysiące a sami na siebie nie zarabiają nie można tych darmozjadów zlikwidować i ile kasy by miasto było do przodu.

A te podwyżki to za ten trwający od kilku lat burdel w całym mieście?Skandal!!!

Podstawowe pytanie,po co sa potrzebni urzednicy?odpowiedz ,aby zwyklym ludziom przeszkadzac.Wystarczy zlikwidowac ten aparat biurokratyczny,ktory sie rozrasta jak raczysko w zdrowym organizmie.pozostanie niezbedne min do funkcjonowania,miasta,nas to bedzie mniej kosztowac,tamci beda mogli wiecej zarobic,kraj odetchnie

W Afryce w części Państw nie ma administracji wyprowadź się. Pytanie czemu chce my mieć jak w USA i krajach zachodnich jak tam administracja jest największa. Za dużo oglądasz Korwina a za mało czytasz.

Wszędzie tam ,co się tak zachwycasz,komunizm jest w pełnym natarciu,piszesz,że malo czytam,owszem, Marksa i Engelsa sobie odpuściłem, chyba dobrze zrobiłem, bo widzę jakie tobie spustoszenie w głowie zrobił

Krzysiu wszędzie tam, gdzie napisał Tre w natarciu jest dyktatura, którą, pod przykrywką wolności próbują przemycić twoi idole z Konfederacji. Więc droga wolna.

Czyli wraz ze wzrostem administracji poprawia się dobrobyt spoleczeństwa?Mój Boże…to jest straszne,ty serio tak uważasz?Dlatego mamy to co mamy,czego te szkoły dziś uczą?

Też mu to pisałem nie raz, ale ten nibywolnościowiec od Korwina i innych z tamtej bandy zaczyna się wtedy denerwować i obrażać innych. Poczekaj jak się zaraz zdenerwuje to powie, że jesteś idiotą i durniem.

Raz jesteś ekonomem, innym razem uśmiechnięte gęby, zgodnie z obecną ideologią,pewno co do płci też się nie możesz zdecydować, to kusi i to nęci…

Zgadza się. A tobie nic do tego. Ale jednak przeszkadza ci, tak jak tym, co robią sobie promocję w Empiku podczas Święta Niepodległości.

Last edited 25 dni temu by 😁😁😁😁

„A tobie nic do tego” typowe rozumowanie lewaka,mi nic do ciebie,ale tobie do mnie, juz tak,Strasznie pokrętną logiką się kierujesz,lecz nie wymagajmy zbyt wiele od lewicowcow.

Nie obchodzi mnie, czy żyjesz z facetem z kobitą, czy gumową lalką. Nie obchodzi mnie, czy chodzisz do kościoła, czy innego przybytku uciech. Czy masz ślub kościelny, czy jakikolwiek inny, czy żaden. Czy jesteś cały wydziarany, czy masz kolczyki w uszach w sutkach, czy w siusiaku. Czy w świata państwowe wywieszasz flagę Polski, a twoje dzieci stoją na baczność podczas hymnu, choćby to był tylko mecz w telewizji. Czy w święta państwowe wywieszasz flagę Polski, a twoje dzieci stoją na baczność podczas hymnu tak jak moje, choćby to był tylko mecz w telewizji. Dopóki nie szkodzisz, nie krzywdzisz innych i… Czytaj więcej »

„Twoich idoli za to bardzo to wszystko interesuje”np.co?
nie musisz odpisywac,jestes tak męczący,że odpisuje tylko z grzeczności.

Trzy dni analizowałeś, a i tak zrozumienie dziewięciu zdań cię przerosło. A to tylko trzy zdania na dzień. Będę się starał pisać zdania pojedyncze. Jak w tej piosence: Especially for You.

Podwyżki dla urzędzników(:p)… dla nauczycieli … dla lekarzy i pielęgniarek… itd. Ja wszystko rozumiem ale… tylko nieliczni w tych instytucjach na nie zasługują bo wykonują swoją pracę naprawdę rzetelnie i z pasją, a reszta minęła się z powołaniem, a w urzędach to często bywa tak że człowiek idzie z konkretnym pytaniem i nie ma konkretnej odpowiedzi bo nikt w całym urzędzie „nie wie” i pomóc nie umie.

Przeważnie urzędnik wie ale Ci nie powie. Dlatego że wiedza kosztuje. Wykształcona kadra chce pieniędzy za pracę. Ty jako suweren wybrałeś władze i ona w twoim imieniu płaci słabo. Więc ty otrzymujesz niskiej jakości usługi. Ustawy masz ogólnie dostępnie to sobie czytaj kto ci broni. Chcesz się dowiedzieć od urzędnika idź do jego przełożonego niech mu zacznie porządnie płacić to wiesz mi że ci pomoże. Sam widzisz ludzie tylko piszą nie pasuje urzędnikowi niech zmieni pracę. Więc oczekiwania masz za duże. Dobrze że w ogóle ktoś cię przyjął bo przy tych stawkach powinien w ogóle nic nie mówić. Ty płacisz… Czytaj więcej »

Po co jest urzędnik? Aby przeszkadzać ludziom żyć,pod koniec PRL, w administracji było około 100 tyś urzędasow, obecnie ponad 400 tyś,taki jest rozrost tej szaranczy.

Krzysiu skąd te dane? Znów się nasłuchałeś jakiegoś Mentzena, albo Bosaka i powtarzasz ich bzdury bez refleksji?

Uśmiechnięte gęby,skąd te dane? Min zaangażowania wystarczy by je znaleźć,dziś, w dobie Internetu nie jest to takie trudne, nie bój się, nawet ty dasz radę to zrobić.

Minimum zaangażowania dało całkowicie inne wartości. Stąd się pytam o źródło twoich danych, bo są bzdurne. No chyba, że twoje ma lepsze od tych, które publikuje Główny Urząd Statystyczny. W załączniku taki mały wykresik dotyczący między innymi PRL.

urzednicyP.jpeg
Last edited 25 dni temu by Ekonom

Chciałeś się pogrążyć? Z tego co widzę to ci się udało,znalazłeś wykresy, które potwierdziły to co napisałem.Wybacz ,że już ci w tym wątku nie odpiszę,nie chce mi się, jesteś tak męczący,że szkoda każdej następnej litery.

Chcesz powiedzieć, że 162 tysiące to, tak jak napisałeś „około 100”? Masz rację, nie odpisuj już.