Strona główna Aktualności Polityka Radni z PO zadecydują o losach radnego z PiS. Jaki będzie finał?

Radni z PO zadecydują o losach radnego z PiS. Jaki będzie finał?

18
Jarosław Lesman

Radny miejski Jarosław Lesman z PiS ma kłopoty. W wyniku kontroli zleconej przez komisarza wyborczego z Łodzi wyszło na jaw, że Lesman złamał kodeks wyborczy.

Chodzi o art. 383 kodeksu, a konkretnie o punkt dotyczący utraty prawa wybieralności lub nieposiadania go w dniu wyborów. Radny Lesman miał utracić to prawo przez wymeldowanie się z mieszkania w Pabianicach. Jak wynika z dokumentów pokontrolnych, radny jako miejsce stałego pobytu wskazał… Chechło. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez około 2 miesiące. Lesman po tym czasie zameldował się w innym mieszkaniu w Pabianicach.

Teraz do przewodniczącego rady miejskiej trafiło pismo obligujące radę do podjęcia decyzji ws. wygaszenia mandatu radnego. Biuro rady miejskiej zleciło dodatkową opinię prawną w tej sprawie.

– Radny Lesman będzie mógł złożyć wyjaśnienia przed radą – mówi Arkadiusz Bujacz, naczelnik biura rady miejskiej.

Najprawdopodobniej na 22 grudnia zwołana zostanie sesja nadzwyczajna. Do przegłosowania będzie uchwała dot. wygaszenia mandatu.

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość jest klubem dysponującym mniejszą ilością głosów i wszystko wskazuje na to, że dni doktora Lesmana w radzie są policzone i czekają nas kolejne, czwarte wybory uzupełniające.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułKierowca BMW zakleszczony w aucie
Następny artykułZegarek, portfel, a może narzędzia?
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mają nieskrępowany dostęp do dokumentów.Trzepać będą każdego.Oczywiście z PIS-u.

I bardzo dobrze. Raz sierpem, raz młotem tępą chołotę….

Kiedy władze PiS w Pabianicach poniosą surowe konsekwencje tego totalnego bałaganu, przez który za chwilę drugi radny straci mandat? To już nawet nie podlega dyskusji…

z 14

Wyborcy PiS jak patrzą na ten cyrk w klubie PiS zwyczajnie nie pójdą na wybory. Wtedy radnych PiS w Pabianicach będzie 0.

Mam nadzieję że pisiory nie będą próbować zmiany partii politycznej, a przynajmniej żadna z opcji ich nie przyjmie. Najlepiej byłoby żeby za przynależność do piss lub sympatyzowanie z nimi był dożywotni zakaz wybierania na stanowiska publiczne i dodatkowo kary finansowe.

radni PIS zapewne będą bronić i robili już wcześniej z innymi, przecież władze pis udają, że nic się nie dzieje, ciągle to oni ciągną Pana Lesmana na wszystkie uroczystości-składanie kwiatów pod pomnikami (tak a propos niebieska kurtka ortalionowa na takich występach to brak klasy ale cóż..), był delegatem na wybory władz PIS w okręgu, to za nim stawiał się Senator Łuczak i p.Ciebiada u Prezydenta po zawieszeniu w szpitalu (pisały o tym konkurencyjne media -wierchuszka pis u Mackiewicza). Zarządzanie PISem w Pabianicach można określić cytatem z S.Wyspiańskiego: ,,Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg… Czytaj więcej »

Ja myślę, że radni PO i BSR powinni się nad tym zastanowić, bo nie tylko Lesman nie mieszka tam, gdzie wskazywał, a takie gierki skończą się tym, że – jak mówi stare polskie przysłowie – nosił wilk razy kilka, a po wyborach za 2 lata poniosą i wilka. Pamiętajcie o tym radni koalicji, bo NIC nie trwa wiecznie! Wasze rządy też,

Leon-jak masz taką wiedzę podziel się z nią, nie ma równych i równiejszych, jak ktoś taki jest też w PO też niech spada tam gdzie mieszka

Dyzie i inne farfocle zarówno te pogonione z PiS jak i te przywiązane urzędowymi pensyjkami do Władcy Lansu. Doktor Lesman w tej chwili jest obiektem zemsty za komisję na której wylało się całe urzędowe szambo szpitala. Kpiną są tez oskarżenia pod jego adresem. Nie wiem czy Lesman jest dobrym czy słabym lekarzem pewnie ilu pacjentów tyle opinii, wizytówką całej awantury jest to że o jego kompetencjach wypowiada się znany pabianicki łapówkarz jeden z obecnych frontmen-ów ekipki prezydenta. W potrzebie powrótu do władzy cała tak wataha nowoczesnopełowska okraszona wiernymi fukcjonariuszami bsr-u poszła torszkę za daleko i wpadła we własne sidła. Dopiero… Czytaj więcej »

Wygodne jest mówić o zemście, to mącenie ludziom w głowach ma sens, ale jeśli ktoś mówi o frontmenie Mackiewicza to chyba właśnie PIS go odkurzył lansując na listach w wyborach 2014 jego żonę, jak doradzał pisowi było fajnie, dzisiaj się go nazywa łapówkarzem, taka moralność Pani Dulskiej o ile czytałeś…Kto i za co na Lesmanie się mści? za odkrycie afery, że w pudełku po kredkach są flamastry?

Ciekaw jestem co zrobią jeszcze na sesji radni PIS-u w obronie kolegi, poza tym ciekawe najbardziej co powie sam radny Lesman, czy będzie prawdomówny, szczery, honorowy i odważny???

Co za różnica czy radny jest z czarnych czerwonych czy zielonych skoro narusza prawo, wszyscy wiedza ze Lesman ma chatę w chechle co tu radni chcą dywagować, co to Matrix , chechlo nie istnieje??? jest w RP niepisana zasada ochrony przywilejów , radni bronią ranych, lekarze lekarzy, policja policjantów itd a z ludzi kpina

O tak Misiewicz ma się wspaniale, a reszta co na to ?

Mówi się w Pabianicach że Senator Łuczak dogadał się w Mackiewiczem ,dlatego nie reaguje co się dzieje z PiS-em w mieście. Łuczak zachowuje się tak jakby go to wogule nie interesowąło I nie widać drugiego

skąd takie inf. masz kolego?

Nie wierzę ,znam Łuczaka i on z oszustami i kłamczuchami się nie zadaje więc Mackiewicz odpada

Łoj, łoj, łoj o rety Adamo ! Ci, którzy kłamią i oszukują uważają, że wszyscy wokół kłamią i oszukują.