Strona główna Aktualności Z miasta Radni odrzucili skargę na prezydenta ws. ścieżki rowerowej

Radni odrzucili skargę na prezydenta ws. ścieżki rowerowej

22
Chodzi o nowo powstałą ścieżkę rowerową, a formalnie ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Targowej (pomiędzy ul. Jana Pawła II i Orlą). Mieszkańcy od momentu kiedy powstała mają wątpliwości co do poprawności jej wykonania, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo jak i jakość. 

Na ostatniej sesji radni nie przychylili się do opinii części mieszkańców z tej ulicy i uznali skargę za bezzasadną. Przewodniczący rady Krzysztof Rąkowski przygotował obszerne wytłumaczenie, którego fragmenty publikujemy poniżej.

„Odnosząc się do podniesionej w skardze kwestii wstrzymania robót budowlanych,
wskazano, iż organem uprawnionym do tego typu czynności jest Powiatowy Inspektor
Nadzoru Budowlanego (dalej: PINB). W dniu 10 maja 2022 r. odbyła się kontrola budowy
przeprowadzona przez PINB. W treści protokołu pokontrolnego organ nie wniósł żadnych
uwag i zastrzeżeń do realizowanej inwestycji, nie złożył również wniosków i zaleceń
pokontrolnych wymagających podjęcia działań przez inwestora i wykonawcę. Ponadto, PINB stwierdził zgodność realizowanej inwestycji z zatwierdzonym projektem budowlanym.”

„Jako że istotą skargi jest kwestia stałej organizacji ruchu na ul. Targowej, Prezydent
poinformował, iż została ona zatwierdzona przez Powiat Pabianicki w dniu 2 sierpnia 2022 r. Projekt został sporządzony przez projektantów posiadających stosowne uprawnienia do
projektowania w branży drogowej. Dokument uzyskał wymagane uzgodnienia zarządcy
drogi oraz policji. Uwzględnia on szereg kwestii dotyczących bezpieczeństwa wszystkich
użytkowników ruchu. W szczególności należy wskazać, iż droga dla rowerów będzie
ograniczona z obydwu stron skrajniami, po 50 cm każda. Nie jest zatem prawdą, jak piszą
skarżący, że ruch rowerowy będzie odbywał się w odległości od 25 do 70 cm od posesji.
W rzeczywistości, odległość ta wyniesie od ok. 80 do ok. 130 cm. Zastosowano również pasy wibracyjno-akustyczne w celu spowolnienia rowerzystów. Ponadto, pod znakiem C-13 (droga dla rowerów) zostanie umieszczona tabliczka o treści: „uwaga, wyjazdy z posesji”.

„Prezydent zauważył, iż przedłożona przez Państwa skarżących „ekspertyza”
nr PR1/05/2022 z dnia 10 maja 2022 roku została wykonana przez osobę nieposiadającą
stosownych uprawnień i nie może być rozpatrywana.”

Ponadto, żaden ze skarżących nie wniósł uwag do przebiegu drogi dla rowerów na ul. Targowej podczas konsultacji społecznych, które odbyły się dwukrotnie.

Przeciw odrzuceniu skargi byli radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Pełną treść uzasadniającą odrzucenie skargi można znaleźć TUTAJ.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie są poje..ani! Za dupę powinni wziąć projektanta tej ścieżki a nie przypier..alać się do prezydenta jakby to on projektował!

Racja, tacy są. Ścieżka, jak ścieżka. Tysiące kilometrów identycznie usytuowanych, zgodnie z przepisami zresztą, w całej Polsce. Identycznym przykładem Jutrzkowicka, zbudowana przez, uwaga: Wojewodę, a nie Mackiewicza. Jedna Pani się znalazła, zawołała telewizję i biegłego, który jak się później okazało, nie jest biegłym, żeby zrobić hałas. A sprawa wydaje mi się dużo prostsza. Pani inwestycja budowlana będzie potrzebowała miejsca do parkowania. Na drodze dla rowerów nie wolno parkować, więc zrobiła aferę pod przykrywką bezpieczeństwa. Taki temat.

Czy Targowa nie jest jednokierunkowa na tym odcinku? Jeśli tak to parkowanie po stronie gdzie jest ścieżka i tak było zakazane.

Ale gdyby był chodnik, to na nim możnaby parkować.

a kto finalnie klepnął projekt? Nie dziwie się ludziom. Nie chciałbym obok czegoś takiego mieszkać. Nie chciałbym również po tym jeździć…

Czy znaki drogowe na tej ulicy nie są trochę za wysoko umieszczone?

POwska zaraza trawi Pabianice. Rąsia rąsię. W przenośni i dosłownie. Swojemu krzywdy nie zrobią Resztę mają głeboko gdzieś.

Pisowska zaraza trawi Powiat Pabianicki. Zrobiła taką samą ścieżkę rowerową na Jutrzkowickiej. I w Konstantynowie Łódzkim na Łódzkiej, Zgierskiej, Jana Pawła i Łaskiej. A to zaraza.

Na Kilińskiego/Jutrzkowickiej ludzie też mają problem by wyjechać z posesji. Delikatne wzniesienie wymusza podjechanie blisko ścieżki dla pedalarzy (rowerzyści chociaż mają świadomość zagrożenia przecinając wylot z posesji) przez co dochodzi do straszenia cyklistów bo „za blisko się podjechało”. Oprócz obowiązkowego OC kierowcy dla każdego pojazdu który porusza się na kołach po drogach publicznych (napęd nieważny, prędkość nieważna, wózek z bombelkiem też), to pedalarze powinni ustępować za każdym razem. Bo; 1. Łatwiej im jest się zatrzymać z powodu mniejszej masy 2. Zwalniając, stając, emitują mniej CO2 niż pojazdy spalinowe, które muszą ruszyć na nowo 3. Mają lepsze pole widoczności z racji… Czytaj więcej »

Dokładnie z tych samych przyczyn kierowcy osobówek powinni ustępować za każdym razem ciężarowym molochom.

Już widzę jak płacisz OC za wózek dla bombelka .

Wszystko jest dobrze,zgodnie z prawem,zatwierdzone, ludzie kompetentni wydali pozytywne opinie,podpisy złożone.Czas pokaże kto ma rację,do momentu gdy coś się wydarzy,mam na myśli coś złego( odpukać)! A fundusze trzeba było wydać,bo czas naglił.Czy dobrze, czy żle,jak napisałem powyżej czas pokaże. Poczekamy.

No i tak to się układa, my tu za nic nie odpowiadamy, ale bierzemy kasy wór.

Mega płytkie. Tu nie chodzi o żaden wór kasy kogokolwiek a po prostu o fakt, ze wystarczy na własne oczy zobaczyć tą trasę by złapać się za głowę. Szczerze współczuję mieszkańcom tej strony ulicy a władzom miasta i radnym z tego obozu proponuję trochę pokory. Nie zawsze wychodzi dobrze choć ma się dobre zamiary. Idiotyzmem jest bronić bubel, to wystawia bardzo złe zdanie o każdym kto się pod tym podpisał.I jest po ludzku – przykre.

Projektant wykobał swoje na zlecenie tak poważnej instytucji jak Urząd Miejski a więc Prezydent.
To UM dysponuje doradcami odnośnie Prawa Budowlanego . To kolejna wtopa urzędasów utrzymywanych za niezłe pieniądze podatnika.

Nawierzchnią jezdni asfaltowa. Ruch aut raczej skromny. Po cholerę na siłę zrobiono ścieżkę rowerową się pytam?
A gdzie jest na niej miejsce dla pieszych bo jakoś nie widzę .

Żeby kasę ktoś zarobił. Wystarczyłoby zmienić przepisy. Jedziesz do 20km/h możesz poruszać się po chodniku respektując pierwszeństwo pieszych. Jedziesz szybciej- Jedziesz jezdnia. Oczywiście są miejsca gdzie typowe ścieżki rowerowe są potrzebne, ale w Pabianicach to po prostu jakiś obłęd. I ręja rękę myje, koleś kolesia broni. Oczywiście projektant zrobił projekt, ale ktoś mi kazał to zrobić na tych ulicach. Pełno bubli w całym mieście. Te ścieżki wprowadziły tylko chaos i zamieszanie. Już nikt nie czuje się pewnie, ani rowerzysta ani kierowca. To jakiś żart z tym znakiem ” UWAGA wyjazdy”. Co on oznacza? Że mam ustąpić, czy tylko uważać? Po… Czytaj więcej »

Pabianice to zaniedbane, szare i przemysłowo upadłe miasto, pełne emerytów, żuli oraz nieprzyjaznych urzędników.

Pabianice to też kilku sfrustrowanych Janów, którzy pod każdym postem, obojętnie na jaki temat, wylewają swoje żale na wszystko i wszystkich. Ich życie jest smutne. Takie by było bez względu, czy mieszkaliby w Pabianicach, czy w każdym innym miejscu na świecie.

to jest pomnik pabianickiej polityki,
debilizm, mongolizm i kretynizm razem wymieszane !
radni bez radni nie stoją po stronie mieszkańców, którzy na nich oddawali głos a za tym by utrzymać swój stołek, stołek kogoś z rodziny etc !
taki to przykry obraz, zrobi się jeszcze porządek z tym mułem w bagnie @!

Droga jak droga, problem ma tylko deweloper, który maksymalnie wykorzystał działkę pod zabudowę, a teraz próbuje zmienić formę użytkowania działki przyległej.

Zamydlone 1. przecież ktoś wydał pozwolenie na budowę, które musi być zgodne z prawem 2. gdzie jest nadzór budowlany? 3. Komisja w powiecie zatwierdziła ruch- w jej składzie jest Policja 4. to co mówią radni z PIS to tylko PR stojąc rzekomo po stronie ludzi by dowalić Mackiewiczowi