Strona główna Sport Koszykówka PTK poza podium Mistrzostw Polski

PTK poza podium Mistrzostw Polski

0

Po awansie z grupy kadetki stanęły przed szansą zdobycia medalu. Półfinał miał jednak rozstrzygnąć o jakiego koloru krążek będziemy toczyć bój.

PTK Dachmaxx Pabianice – MKS MOS Procom System Wrocław 53:74 (6:22, 11:15, 20:27, 16:10)

Wrocławianki już w pierwszych meczach pokazały, że są bardzo silne. Jak się okazało były zbyt mocne dla ekipy z Pabianic. Pierwsza kwarta to pogrom i 16 punktów straty do rywalek. W drugiej partii powiększyły one rozmiary przewagi o kolejne cztery oczka. Wynik 17:37 do przerwy nie pozostawiał nam wiele nadziei na awans do finału.

W drugiej połowie walka była już zdecydowanie bardziej zacięta. Niestety, o krok przed nami dalej pozostawały przeciwniczki, które były już niemal pewne gry w finale. W ostatniej partii nie forsowały już tempa i PTK zdołało odrobić 6 punktów, ale to było za mało. Najskuteczniejsza w naszej ekipie Natalia Janitzka rzuciła 19 punktów.

PTK Dachmaxx Pabianice – UKS La Basket Warszawa 51:66 (8:23, 12:12, 16:14, 15:17)

Wynik tylko na początku był równy. Rywalki szybko wkręciły się na obroty i zanotowały serię osiemnastu punktów z rzędu wychodząc na 6:22. Później pabianiczanki zaczęły w końcu punktować, ale to wciąż było zbyt mało. Ostatecznie do przerwy warszawianki miały piętnaście punktów przewagi 20:35.

Po przerwie PTK podkręciło tempo i zdołały zmniejszyć stratę do siedmiu oczek. Rywalki nie zamierzały jednak oddać nam medalu i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrały 51:66 i mogły świętować tytuł trzeciej drużyny u16 w Polsce.

Kadra: Julia Serednicka, Natalia Śniada, Paulina Szwej, Julia Piestrzyńska, Gaja Włodarczyk, Weronika Dolewa, Ewa Kielar, Martyna Dolewa, Klaudia Beze, Natalia Janitzka, trener Marzena Głaszcz.