Strona główna Aktualności Przez gminę już płynie gaz. Skorzysta 500 rodzin

Przez gminę już płynie gaz. Skorzysta 500 rodzin

18
Po kilku miesiącach prac doprowadzony został gazociąg do centrum Dłutowa. Mieszkańcy złożyli ponad 500 deklaracji dotyczących podłączenia do nowo powstałej sieci gazowej. 

– Ubiegaliśmy się od ponad 15 lat o możliwość doprowadzenia gazu do naszej gminy. Dopiero przychylność rządu, posłów, w tym obecnego tutaj Krzysztofa Ciebiady sprawiły, że ta sieć powstała – mówiła Grażyna Maślanka – Olczyk, wójt gminy podczas konferencji prasowej. – Mam nadzieję, że wszystkie zadeklarowane domostwa będą mogły korzystać z gazu do końca przyszłego roku.

Wymiana 500 pieców korzystających z różnego rodzaju paliw stałych, na pewno przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie gminy Dłutów. Gazociąg został „pociągnięty” wzdłuż drogi wojewódzkiej, a ostatni podłączony punkt znajduje się przy budynku urzędu gminy. Są jednak plany na wydłużenie sieci.

– Rząd inwestuje w czyste powietrze i pokazuje, że chcemy przekonać ludzi do innych paliw – mówił Krzysztof Ciebiada, były poseł z Pabianic.

REKLAMA

18
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
15 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr_ek

To Pan K.C. pracuje w PGE czy w PGNiG ? Bo juz sam nie wiem :/.

Kopciuch

PAN K.C. UDERZYL SIE BARDZO MOCNO W GLOWE. LICZY SIE ZYSK I EFEKT EKONOMICZNY A NIE CZYSTE POWIETRZE.

Olaf

Tak wykształcony, inteligentny i pracowity człowieczek pracuje wszędzie

Giordano Bruno

Powolutku, powolutku. Pracuje, czy jest zatrudniony? O co pytasz, bo to wielka różnica.

Piotr_ek

Fakt, słuszna uwaga. W której spółce Skarbu Państwa jest Pan K.C. zatrudniony ? Zastanawiam się też ile dni urlopowych przysługuje Panu K.C ? Bo przecież ciągle się fotografuje na różnych uroczystościach i wydarzeniach z naszego regionu, więc sądzę, że Pan K.C. jako przykładny obywatel i pracownik w tych dniach jest na urlopie ??

Tom

W Gazpromie 🙂

Kaiko

Tak jak Pawlak swego czasu😉

Gazownik

Jak gazowni nie bedzie sie oplacalo to nie bedzie ciagnac gazociagu. I przestancie wciskac ludziom o czystym powietrzu 🙂 🙂 :).

Michael

Ha ha ha gaz jest już w Urzędzie Gminy Dlutow władza ma pierwszeństwo aby ogrzać się ekologicznie tylko smutne ze Urząd Gminy Dlutow nie pomaga mieszkańcom aby mogli skorzystać z ulgi na wymianę pieców Poprostu Gmina nie ma takiego programu Ale już gmina Pabianice Ksawerow maja takie programy i chętnych jest wielu Tyle mówi się o ekologi nawet Unia Europejska dociska aby rezygnować z węgla ekogroszku i przechodzić na lepsze ekologiczne ogrzewanie Szanowny Panie Pośle prosiłbym aby zaangażował się pan w pomoc mieszkańca gminy Dlutow aby mogli uzyskać zwrot dofinansowanie do wymiany pieców i podłączenie się do gazociągu bo tu… Czytaj więcej »

Pabnin

Złe wiadomości masz. Pabianice są biedne i nie mają już programu.

TenTo

Twoje też do kitu. Nie poprawiłeś, że to były poseł …

Mariusz

Gmina Pabianice to nie Gmina Miasto Pabianice. W gminie Pabianice jest dofinansowanie (kryterium najstarszy). W Gminie Miejskiej Pabianice niema bo Ci co mieli już wymienić za kasę z urzędu to już wymienili w zeszłym roku jak były wybory … Program był na rok a dofinansowanie było według kryterium kolejności wniosku. Resztę dopowiedz sobie sam …

Mariusz

A od kiedy palenie ekogroszkiem jest nieekologiczne? Chyba że dodatkowo kalosze w 4 klasie pieca spalasz.

xyz

palenie groszkiem nie wnosi opłat do gminy… a za gaz czy będzie palone czy nie, co miesiąc abonament, ciągłe remonty o utrzymanie, podwyżki jak już wszystkie piece wywalimy!

Kaiko

To tak będzie jak swego czasu z olejem opałowym. Ludzie się rzucili a później cena w górę

K

Węgiel za to tanieje 🙂
Wszystko idzie w górę, a przyjdzie czas że węgla zwyczajnie zabronią, jak w Krakowie. I co wtedy? Każda opcja jest dobra, nie trzeba podłączać się już teraz, ale na przyszłość dobrze mieć alternatywę.

Pabianiczanin

Brawo dla Państwa, Dłutów ma gaz – odległy o 15km od miasta,a Bychlew i Jadwinin praktycznie połączone z miastem nie mają….

Szybciej było do Dłutowa?

Dobrze że Amazon się pobudował to coś się ruszyło bo dla nich warto było budować…

TenTo

No, ale tam działał przecież K. C., który był bardzo aktywny w Sejmie, tylko 2 wystąpienia i na pewno o Dłutowie …
Amazon ? Pewnie warto, jak wybudowali.