Strona główna Aktualności Kuria wyjaśnia sprawę księdza z Dłutowa

Kuria wyjaśnia sprawę księdza z Dłutowa

10

Wyjaśniła się sprawa byłego proboszcza z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli w Dłutowie.

Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że ks. mgr Jarosław Kłys oddał się do dyspozycji swojego Ordynariusza. Wszystkie sprawy finansowe dotyczące parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli w Dłutowie zostały wyjaśnione.
Ks. prałat Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Całość i tak rozejdzie się po kościach.

Jak zwykle zresztą

A o co wyjaśniać? Wystarczy, że parafianie znowu zapłacą, najlepiej dwa razy więcej i nowy proboszcz nawet ogłosi sukces. Czyli zmiana celowa. Proste. LUDZIE DAWAJCIE KASĘ !!!

O ile się orientuję, to archidiecezja łódzka nie ma ordynariusza od stycznia. Obecnie zarządza diecezją administrator. To pewna różnica. Nawet na stronie archidiecezji jest napisane, że w modlitwie eucharystycznej wymawia się póki co ( czyli do ingresu bp. Rysia) , imię administratora bp. Marka. Jak więc ksiądz Jarosław mógł oddać się do dyspozycji ordynariusza, skoro w Łodzi póki co takiego nie ma?

Brawo za wyjaśnienia !
Jednak to wszystko jest smutne i paskudne zarazem, bo wygląda na kolejne mataczenie polskiego ( łódzkiego ) kościoła…

Sprawa wyjaśniona, a gdzie pieniądze?

Drobna korekta, jeśli można…
Sprawa nie wyjaśniona ( wpis „ Ali „ ), tylko zamataczona, a o pieniądzach powinien ktoś wiedzieć z tamtego kościelnego towarzystwa wzajemnej adoracji… Tak, czy siak, sprawa pozamiatana…

TKM. Trudno powiedzieć, czy wyjaśniona. Pewne jest, że w oświadczeniu jest błąd. Zamiast ordynariusza powinien być administrator. Co do sposobu wyjaśnienia sprawy nic nie wiemy, ani się nie dowiemy. Takie są procedury w Kościele, że owieczki są od dawna kasy a nie od rozliczania , czy nawet zdobycia wiedzy o rozliczeniach…

Absolutna racja !
Pozdrawiam !

Pojawiły się nawet info w centralnych mediach. Tam, to dopiero komentarze !