Strona główna Aktualności Biznes Przedsiębiorca Roku jest z Pabianic

Przedsiębiorca Roku jest z Pabianic

20

Pabianicka firma Aflofarm Farmacja Polska nie mogłaby mieć lepszego prezesa. Zarządzający nią Jacek Furman otrzymał nagrodę specjalną konkursu EY Przedsiębiorca Roku. 

– Chciałbym szczególnie podziękować tacie, który był założycielem Aflofarmu i który 12 lat temu podjął odważną decyzję i przekazał firmę w zarządzanie swoim synom. Gdy ją przejmowałem, było to 200 osób. Dziś jest nas prawie 1000, a obiecuję ci, że będzie więcej – mówił Jacek Furman podczas odbierania nagrody na uroczystej gali w Warszawie.

Jackowi Furmanowi po przejęciu firmy wystarczyło kilka lat, by zdobyła ona pozycję lidera na rynku leków bez recepty. Aflofarm skutecznie rywalizuje z międzynarodowymi koncernami farmaceutycznymi.

Tegorocznych zwycięzców wybrało jedenastoosobowe jury, w skład którego weszli wybitni biznesmeni oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. Pierwsza odbyła się w Polsce cztery lata temu.

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna tej rangi, międzynarodowa inicjatywa, promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie przez firmę EY od 1986 roku, a uczestniczy w nim prawie 60 państw.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co ta firma produkuje bo nie kojarzę ??? Aha, te g*** warte pseudoleki ……..

Komu ty łaskę robisz ? Nie pasi ? Wypad !
Znam firmę , jako widz, od samego początku i wtedy nie wszystko było okay. Takie czasy, takie możliwości, ale wyszli na prostą i są obecni w Pabianicach a mogli olać tą naszą wieś. Było dużo zastrzeżeń od strony pracowniczej, ale chyba teraz już spoko.
Jeśli dobrze pamiętam, to któregoś roku na cele charytatywne przeznaczyli ponad 500 mln PLN. Odpisali od podatku ? Wszyscy odpisują, ale dzięki Andrzejowi, wiele w tym mieście zmieniło się na lepsze, oby jego syn kontynuował tą chlubną tradycję !

Jedno nie musi wykluczać drugiego.

I tak bywa. Wolny wybór ! Ale slogan typu g…, bez uzasadnienia, można dziś przylepić prawie do każdej firmy !

Leki na choroby które sama wymyśliła. Nagroda jak najbardziej zasłużona.

100 % racji niestety

Nie biorę , nie muszę, ale jakiś konkretny przykład, poza bzdetami ?

Lek na przebieranie nogami podczas snu.

Iloma ?

To sobie merytorycznie pogadaliśmy panie F.

Pomyłka w adresie.
Merytorycznie, to już podpadłeś sobie w drugim wpisie. Nie miałem zamiaru dyskutować o RLS, skoro wszystko jasne, włącznie z twym stwierdzeniem o lekach Afloframu.
Pozdrawiam !

Bo widzisz sztuką jest sprzedanie na masową skalę niepotrzebnych rzeczy. I za to należy się nagroda. Niemniej mają dobre autorskie preparaty jak Herbapekt.

Nie pierwsi, nie ostatni.
Ale gdybyś wiedział od czego zaczynali, uśmiałbyś się, choć teraz liczą się w branży w wielu aspektach ( włącznie z dochodami ).
Nie mam zamiaru robić im, żadnej reklamy, ale jak mała prywatna firma prawie tylko z pomysłu w Pabianicach, po paru latach staje się lepsza o państwowej ” Polfy „, która z patentami IF i tradycją, chyba od 1935, przegrywa z kretesem. Teraz Polfa, to chyba tez prywatny Adamed…
A tak na marginesie : ale szalejesz w szczepionkach. Brawo. Ale sprawa chyba rypnięta ze względu na ograniczenie oponentki…
Pozdrawiam ! Było miło…

Polfy były do „zaorania” to relikty PRL-u bez wizji na przyszłość. O farmacji to dłuższa rozmowa, gdzie nie ma tylko czarno/białe. Pozdrawiam

P.S.
Interlokutorki nie mają podstawowej wiedzy, a gdy zaczarują ją zgłębiać dopada je dysonans poznawczy. 😉

No, tak się woziłem z twoim wpisem przez całą niedzielę. Polemizować, nie ? Nie ma o co… Tylko jedno zdanie mi nie pasi… „ Polfy były do „ zaorania „ to relikty PRLu…. „ No nie bardzo. Bo w ten sposób można zaorać… ho-ho ! Włącznie z całą Polską !
Wiem coś na ten temat, jako były pracownik pabianickiej Polfy… a o lekach i farmacji, to już faktycznie nie ten Portal…

Bardzo bardzo, praca przez układy rodzinne lub polityczne, brak wizji na przyszłość, brak inwestycji w nowe leki, życie z odcinania kuponów. Jak to możliwe że przy tak silnych Polfach, powstały firmy typu Aflofarm, praktycznie z niczego? Ale bo jak to możliwe że Adamed (zaczynający od jednego preparatu) po 20 latach miał tyle kapitału by kupić Polfę za 580mln zł. Albo z upadającej państwowej Polfy Starogard, w kilka lat, prywatnych rękach Polfarma. Nie wspominam o spółdzielniach typu Galena, czy Polon po których nie ma śladu.

Po pierwsze : wstrzelili się w nisze i wystrzeliło. Gratulacje !
Po drugie : poczytaj sobie, kto, komu za ile i po co wyprzedał majątek narodowy. A pabianicka Polfa, akurat padła zupełnie z innego powodu…

Serdeczne gratulacje

epainfo, trochę popłynęło z tym nagłówkiem. Gdyby w tym roku Jury nie zdecydowało o przyznaniu dwóch dodatkowych nagród specjalnych, Furman wróciłby z niczym. A co do samej EY i konkursu, to tak jakby księgowa, u której się rozliczasz i z której porad korzystasz ogłosiła konkurs na najlepszego przedsiębiorcę.

” Jedno nie musi wykluczać drugiego „, jak wcześniej napisał ” qwerty „