Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice stolicą „antyszczepionkowców”

Pabianice stolicą „antyszczepionkowców”

224

Rodzice z Pabianic i ościennych gmin coraz częściej uchylają się od obowiązku szczepienia swoich pociech. W pozostałych miejscach województwa łódzkiego sytuacja wygląda lepiej. – Na tle innych powiatów znajdujemy się w niechlubnej czołówce. Rodziców, którzy nie szczepią dzieci jest naprawdę dużo – przyznaje Natalia Zmysłowska z sekcji epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Potwierdzają to statystyki. Przez cały ubiegły rok pracownicy sanepidu wysłali pisma przypominające o konieczności szczepień do rodziców 125 dzieci. W tym roku robią to częściej.

– Liczba wzrosła do 174. A to dane uwzględniające okres tylko od stycznia do września – podkreśla dyrektor Małgorzata Sumińska.

Biorąc pod uwagę, że w jednym kwartale takich pism jest przygotowywanych średnio 58, można przypuszczać, że bieżący rok zamknie się liczbą niemal dwukrotnie większą niż miniony.

Dylemat, czy szczepić dziecko, czy nie ma coraz więcej rodziców. Ich wątpliwości próbują rozwiewać lekarze i pielęgniarki. Często w rozmowach podejmowanych wielokrotnie. Gdy nie przynosi to efektu, personel medyczny powiadamia sanepid.

– W kierowanych do rodziców pismach my też staramy się przekonać do wykonania szczepień. Efekt jest różny. Jedni w końcu się na nie decydują, inni odpowiadają na zasadzie „nie, bo nie” i zaznaczają, że nie życzą sobie kolejnych takich pism – wyjaśnia dyrektor.

Konsekwentny sprzeciw przeciwko szczepieniu dziecka może skutkować tzw. postępowaniem przygotowawczym.

– W ubiegłym roku nie wszczęliśmy ani jednego takiego postępowania. W tym szesnaście – informuje Natalia Zmysłowska.

Skutkuje ono tym, iż sprawa trafia do wojewódzkiej inspekcji sanitarnej. Ta, jeśli rodzic nadal nie wyraża zgody na szczepienie, ma prawo nałożyć na niego karę finansową, w tysiącach złotych. Ale jeśli rodzic zmieni zdanie i podda dziecko szczepieniu, może być z niej zwolniony.

W powiecie pabianickim rocznie powinno być szczepionych około 20 tysięcy dzieci. Takie świadczenia oferują zarówno publiczne, jak i prywatne  ośrodki zdrowia. Wszystkich punktów szczepień jest 23 (12 w Pabianicach i 11 w gminach wchodzących w skład powiatu).

– Niechęć do szczepień rośnie z roku na rok. Rodzice powinni jednak zastanowić się, czy korzyści wynikające ze szczepienia nie przewyższają kilkukrotnie skutków ubocznych, takich jak rozdrażnienie czy podwyższona temperatura, które zresztą nie muszą wystąpić u każdego dziecka – mówi Małgorzata Sumińska.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
224 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

taka mateczka to dzieciaka nie zaszczepi bo nie. To że jej dzieciak zachoruje i zarazi całe przedszkole to ma na to wyj3ban3…
ale jej jej dzieciaka pies sąsiadki ukąsi to zara dze jabe czy jest szczepiony! :).

Jak zarazi całe przedszkole? Jak masz zaszczepione dziecko to czego się boisz????? Włącz myślenie, to nie boli!!!!!

Szczepionka nie daje 100% ochrony, a jedynie zmniejsza ryzyko zachorowań i łagodzi przebieg choroby. Szczepionki mają swoją skuteczność ze względu, iż większość osób jest szczepionych, więc jeśli już ktoś zachoruje to choroba ma utrudnione przenoszenie sie

co za hipokryzja, jeśli nie chroni w 100% to po co przymuszają na siłę rodziców…. to już wygląda prawie jak obóz koncentracyjny …. w czasie wojny też nikogo nie pytali tylko wstrzykiwali jak leci …. nie macie żadnych argumentów, to już koniec tego systemu w Polsce

Twój wpis, to dopiero szczyt infantylności ( porównanie z obozem ) – ogarnij się !

Mnie kiedyś nawet 2 gumy na bananie nie uchroniły a miało być 200 % !

A mnie się zdarzył za duży i spadł…

No moje się nie zarazi. ale zastanów się jak się będzie czuło. Samotne zdrowe dziecko a wokoło armia zombi! Myślenie nie boli!

Chciałabym zauważyć, że szczepionka działa najbardziej skutecznie jedynie wtedy, kiedy wszystkie dzieci są zaszczepione. Bakterie i wirusy jak wiadomo zmieniają się, dlatego jeśli jakieś niezaszczepione dziecko złapie wirusa, to on zmieni się w jego organizmie. Oznacza to, że takim zmienionym wirusem mogą zarazić się WSZYSCY zarówno osoby szczepione jak i nieszczepione, dlatego, że dzieci szczepione były odporne jedynie na wersję wirusa przed jego mutacją w organizmie nieszczepionego dziecka.
Wiedza z podstaw biologii 🙂

Ale to szczepione dzieci przechodzą choroby bezobjawowo (organizm nie walczy, bo pamięta, że zarazek nie był groźny…), przez co ma on więcej czasu na mutację… dlatego, jeśli ktoś nie był zaszczepiony, to jego organizm od razu atakuje intruza i nie ma on czasu na mutację. Taka podstawa z logiki i biologi. 🙂 a tak przy okazji czemu ktoś, kto ostatnio był zaszczepiony, ma zakaz wejścia na oddział onkologi, a nieszczepieni nie?? i skoro to u tych nieszczepionych to niby szybciej mutuje to, czemu w badaniach są zdrowsze i odporniejsze?? Taki dylemat miłośnika szczepień, kiedyś cudownym lekiem były pijawki, potem upuszczanie… Czytaj więcej »

wtedy kiedy wszystkie dzieci są zaszczepione nie istnieje grupa porównawcza ! A to ważne. To warunek wiarygodności wszelkich badań medycznych. To ja poprosze o dowód i porównanie zdrowia dzieci szczepionych i nie szczepionych. Wyobraź sobie taką sytuację, która matka dobrowolnie zgadza sie na podanie zastrzyku swojemu zdrowemu dziecku jeśli wprost lekarz powie jej że to nowy lek i nie był jeszcze testowany pani dziecko będzie bohaterem. Nie wiemy jak to działa właśnie chcemy to sprawdzić. 90 na 100 mysz przeżyło 😉 Nikt o zdrowych zmysłach się na to nie zgodzi. Ja oczekuje dowodów na to że szczepionka jest CALKOWICIE bezpieczna… Czytaj więcej »

Ale jak Twoje zaszczepisz to co ci przeszkadza że inne nie szczepione skoro twpje ma odporność

Alojz, ty nie pij tyla. Ty myśl.

Wszelkie kary dla ludzi nie godzących sie na trucie swoich dzieci są BEZPRAWNE!!!! To jest wbrew zapisom Konstytucji oraz Karty Praw Pacjenta! Śmiało w razie czego zakładajcie Sanepidowi sprawy. Już sypią się od nich odszkodowania!!!! Jak można przekonywać do szczepień, skoro one nie mają odpowiednich badań, atestów ani lekarze NIE ZNAJĄ składów tego szitu!!!!!!!! No ale propaganda koncernów farmaceutycznych nadal działa i przynosi im gigantyczne dochody!

Takie pytanie. Czy Ty masz w ogóle dziecko? I jak szczepionka może być bez atestu? Skoro większość lekarzy jest za wszczepienie to jednak wolałbym posłuchać ich, bo oni się na tym znają, a nie jakiś dorosłych medyków. Od lat nie był o problemu z Odrą, a teraz? Pojawia się coraz więcej chorych. 50 lat akcji eliminowania tej choroby poszło się je…..ć.

Lekarze mówią to co im firmy farmaceutyczne każą. Każdy powinien mieć wolny wybór. Co lekarz może wiedzieć o szczepionkę jeśli nie pracuje jako mikrobiolog? To co mu inni powiedzą lub co firmy mu do głowy i kieszeni wrzucą.

Dokładnie powinieneś mieć wolny wybór: szczepisz albo płacisz pełną odpłatność za leczenie chorób na które nie zaszczepiłeś dziecka + pokrywasz koszty leczenia tych które twe dziecko zaraziło. To prawdziwy wolny wybór. Co wybierasz?

wybieram nieszczepienie = zdrowie dziecka

Powodzenia !
W razie problemów, broń Boże do lekarza, sama sobie radź !

Bez przesady, gdy będzie musiała wsiąść kredyt za hospitalizacją na oddziale zakażmy dziecka i kilku jego kolegów/koleżanek, to szybko zmieni zdanie.

Chyba miałaś na myśli wziąć kredyt żeby leczyć choroby autoimmunologiczne po szczepieniach? Nie nie będzie żadnych chorób i pieniędzy dla koncernów (dla sanepidu za pośrednictwo też) z tego tytułu, ponieważ mojego dziecka nie szczepię. A te zarazy co wymyślacie żeby otumaniać rodziców sobie darujcie, nikt już wam nie wierzy

Wystarczy, że ty wierzysz w głupoty. Amen !

Idiotka…

Epidemia odry na Ukrainie (którą nas straszono) była spowodowana wirusem szczepionkowym, a nie dzikim wirusem odry. Ale ta informacja została skutecznie pominięta.

Kochani jesteście odporni, bo wasze mamy przechorowały odrę, świnkę różyczkę, ospę i przeciwciała przekazały Wam w prezencie. Wy już tego dla swoich dzieci nie zrobicie. Zostaje tylko i wyłącznie sztuczna immunizacja.

Szczepionka nie jest lekiem, jest preparatem do profilaktyki. Dlaczego jest obowiązkowa i za brak szczepienia grozi kara finansowa do 50.000 zł dla obojga rodziców? Dlaczego szczepi się tak małe dzieci (większość szczepień do 2 roku życia) u których nie wykształciła się jeszcze bariera krew-mózg? Dlaczego bombarduje się dzieci szczepieniami akurat w najintensywniejszym okresie ich rozwoju, nie pozwalając na wykształcenie się systemu immunologicznego? Skąd wiemy, że szczepienia są skuteczne, a nagły spadek zachorowań nie był spowodowany podniesieniem poziomu życia, higieny i lepszym odżywianiem? Skąd cała masa chorych dzieci? Skąd autyzm, ADHD, AZS, NZJ, alergie, astmy, nietolerancje pokarmowe? W USA jednym ze… Czytaj więcej »

Kata ma rację. Twój wybór, twoja odpowiedzialność.

Według twojego (idiotycznego) rozumowania to wszyscy nałogowi palacze powinni płacić za leczenie chorób płuc wynikających z ich nałogu, co oczywiście jest czystym kretynizmem. I nic takiego ani w Polsce ani na świecie nie ma miejsca. Pokazałeś po raz kolejny że jesteś kretynem lobbującym za szczepieniami ….

Wiesz, tak w zasadzie powinno być 🙂 Nałogowi palacze niech sami płacą za leczenie nowotworów płuc. Alkoholicy niech sami finansują leczenie wątroby. Co więcej – jak ktoś spowoduje wypadek samochodowy – płaci za leczenie ofiar. Grubasy fastfoodowi niech sami leczą cukrzycę itd. Świetny pomysł 😀

Napisz mi proszę czym się zajmujesz i skąd masz wiedzę o szczepionkach, tylko konkrety proszę.

Jestem inżynierem chemikiem, (chemia paliwa), pracuje dla dużej firmy w Norwegii. Wiedzę dotyczącą tego zagadnienia zdobyłam głównie z książek, tj. „Szczepienia za i przeciw” dr Martin Hirte; „Szczepienia. Niebezpieczne, ukrywane fakty” Ian Sinclair; „Epidemia szczepień” Louise Kuo Habakus; i jeszcze kilka innych. Posiłkowałam się też internetem w celu sprawdzenia i potwierdzenia wiadomości zawartych w tych książkach. Odnośnie internetu i informacji tam zawartych to od razu mówię że nie bedę komentować artykułów stron tj „mjakmama”, „babyonline” czy „mamapediatra” i inne temu temu podobne gdyż stronniczość dla przemysłu farmacji w tych publikacjach aż bije po oczach. Dla porównań korzystałąm ze stron: prawdaoszczepionkach.pl… Czytaj więcej »

Inżynier chemik ma wiedzę o fizjologii? O Immunologii, o bakteriologii? Niby skąd masz taką wiedzę? Pytanie na szybko: tylko bez internetu: czym jest u jakie zadanie ma grasica, i jeszcze jedno trochę trudniejsze, czym są limfocyty oraz ich działanie, a teraz bardzo trudne pytanie: czym i dlaczego tak leczy się każonych wścieklizną? Dlaczego w leczeniu wścieklizny nieskuteczne są inne metody?

Limfocyty mają zrozpaczonemu rodzicowi wyleczyć dziecko które zachorowało po szczepieniach? Nie pajacuj, człowieku bo wasza wiedza akademicka ma się nijak do praktyki. Ogłupiacie ludzi ilością przeciwciał w organizmie a nie mówicie o odporności komórkowej która ma zasadniczy wpływ na zdrowie człowieka.

Pytałem jakie fizjologiczne działanie limfocytów? Ale widzę że nic nie wiesz, to własnie na nich opiera się wasza wiara, to one mają sprawić ze szczepionki są zbędne.
O grasicy jak widzę nic nie znalazłaś.
A co napiszesz o leczeniu wścieklizny?
Dziecko nic ale to nic nie wiesz, nie wiesz nawet gdzie szukać, jak łączyć i jak interpretować. Twa „wiedza” opiera się na memach z facezboka. Jesteś niebezpieczna dla swych dzieci, o ile jakiś masz.

Tak mówisz, że limfocyty mojego dziecka potrzebują pomocy twojej szczepionki? Twoje banały możesz wklejać skąd chcesz ale powiem ci – to wszystko widać. Nikt tu nie uwierzy w twoją wiedzę. A wszystko przez twoje wczorajsze komentarze.

I jak widzę dziecko nie odrobiło pracy domowej, tylko szybko poszperało w necie by „odszczeknąć”. Limfocyt potrzebuje „wiedzy” co atakować, bez tej wiedzy jest ślepy i głuchy, a szczepionka tej wiedzy dostarcza. Odrób pracę domową poczytaj trochę, bo ty nawet nie wiesz że nic nie wiesz. O grasicy i leczeniu wścieklizny nadal nic. Znamienne.jMMx

Mnie wystarczyła lektura ChPL, żeby sobie wyrobić opinię o „cudach medycyny” :p

A czy wiesz ile kosztuje leczenie dziecka z autyzmem poszczepiennym. Takiemu rodzicowi nikt nie dokłada, a większość badań trzeba prywatnie robić, a to nie kosztuje 50 zł. Czy ty mi dopłacisz za to, że kazałeś mi szczepić. Swego czasu opłacałam nawet 2 składki.zdrowotne, a i tak nic z tego nie było

No jasne. Szczepisz + płacisz za leczenie powikłań poszczepiennych u dziecka… oops, to akurat już jest!

@doti: a ty płacisz za leczenie chorób płuc i serca dlatego że palisz, albo chorób wątroby i nerek że pijesz, czy teraz KPW idiotko ?

No właśnie, a co z chorobami, które wystąpiły na skutek rozsiania wirusa szczepionkowego?

Mam, dwójkę i mam doskonałe porównanie. Jedno było szczepione i praktycznie non stop chore, drugie ZERO szczepień i choroby się go nie imają. Miało też już krztusiec i odrę… trwały 2 tyg. i koniec, więc nie ucz mnie czym są szczepionki, bo wiem. Czytałem też dużo, włącznie z opracowaniami o nich z USA, których u nas nie uświadczysz i uwierz, nie masz pojęcia co w nich jest! Żałuję, że byłem tak nieświadomy za pierwszym razem. Wystarczy, że poczytasz unijną dyrektywę o postępowaniu z odpadami poszczepionkowych probówkach! A ty chcesz to dzieciom dawać???????????

Materiały z USA ? Dobre sobie. To stamtąd przywędrowała ta moda. A materiały były jeszcze wcześniej włącznie z modą w Szwecji i Anglii i narobili w gacie ze strachu bez szczepień, bo zwiększyła się umieralność i zaatakowały zmutowane i zapomniane dotąd choroby.
Cieszy mnie dobre zdrowie twych dzieci, najlepszego, ale to też niemiarodajne porównanie.
Jedno jest pewne : powinien być wybór. Ale będzie to tylko sprawa sumienia rodzica w przypadku problemów nie tylko zdrowotnych a nie daj Boże, czegoś gorszego…

ja np żałuję że zaufałam lekarzom i zaszczepiłam dziecko, Miało delikatny NOP i przestał mówić, zaczął z powrotem gdy miał 5 lat. Jak to wpływa na całą populację jeśli choć u 1 osoby szczepionka może spowodować tak ciężkie objawy jak np autyzm lub inne uszkodzenie mózgu. Jak obniża się iloraz inteligencji całego pokolenia! Bardzo mnie interesują państwowe wiarygodne statystyki przedstawiające ogólny i szczegółowy stan zdrowia dzieci szczepionych vs nieszczepionych z okresu miesiąca, roku, 5, 10, 20 lat po szczepieniu. Chciałabym mieć pewność że szczepionki nie są szkodliwe ! Jeśli są to bardzo prosze lekarzy o powrót do tradycyjnych sposobów leczenia.… Czytaj więcej »

@Anh Zmieniłaś ksywkę i nie odpuszczasz ! 1. Ano, moda, bo tam się teraz to zaczęło, choć wcześniej było w innych krajach a u nas nic ! Dlaczego nie piszesz o Afryce. Tam, to dopiero „ czarna dziura „. Ano, bo nikt tego nie nakręca. 2. Nie szafuj liczbami z USA bez uzasadnienia, bo albo niedo- albo prze-szacowane. Agencja, która zbierała dane, nie wymagała potwierdzenia. 3. W Europie, tylko Dania prowadziła rzetelne dane, ale nie znam wyników, nie wygłupiam się ! 4. Jak jest tak źle, to dlaczego nikt Radziwiła nie szarpie za klejnoty z pomocą tak wierzącej Broszki i… Czytaj więcej »

W Indiach zaprzestali wykonywania szczepień przeciw polio dopiero jak zdesperowani rodzice zastrzelili kilku lekarzy. Zachorowania poszczepienne sięgnęły kilkuset tysięcy.

Protest antyszczpionkowy jest sterowy przez Grupę Blomberga, i ma na celu dopopulyzacja ziemi, to ci od chmitrails, Każdy kumaty wie o czym piszę. Ale tych oszołmów nic nie przekona.

Protest przeciw obowiązkowi szczepień jest prowadzony przez rodziców, których dzieci ucierpiały na skutek powikłań poszczepiennych.

Nolan, a te 'opracowania z USA’ to pewnie filmiki na YT z żółtymi napisami? Niestety, ale 'Uniwersytet google i youtube’ pełny oszołomów to nie jest najlepsze i najrzetelniejsze źródło wiedzy.

Widzisz, w odróżnieniu od ciebie znam i źródła naukowe i wiem gdzie szukać. A ty wiesz? Zainteresowałeś się tematem, bo ja tak. I powiem ci jedno: chcesz mieć zdrowe dziecko, nie szczep i uwierz, że organizm sobie poradzi z tematem. Radził sobie od tysięcy lat, wystarczy mu nie utrudniać. Zrozum! Oni nie mają cię wyleczyć, tylko leczyć. Inaczej by zbankrutowali…

Jakiś głos rozsądku w tych komentarzach trolli szczepionkowych za wstrzykiwaniem tego syfu dzieciom

Przepraszam za błąd! Nie odrę tylko ospę. Odry NIE MA i NIGDY nie było (ocena specjalistów i wyrok sądu Niemiec z lutego tego roku! A was szczepili całe życie na Odrę i co????? NIE MA i NIE BYŁO takiej choroby!

Jaki problem z odrą? Ona jest od lat na podobnym poziomie. A o „atestach” szczepionek jest co nieco w filmie dokumentalnym „Vaxxed” (dostępny na cda).

http://www.wykop.pl/ramka/3464883/bardzo-dziwny-przetarg-na-szczepionki-czy-ktos-podklada-bombe-pod/
No właśnie szczepionka może nie być dopuszczona na rynku polskim, a jednak rząd chce na nią wydać ponad 160 mln zł, czyli tyle ile za wszystkie inne razem wzięte 🙂

Ci którzy są anty – douczaja się prze Fb. Przykre ale prawdziwe. Czytają fora i to dla nich jest kompendium wiedzy. Ale robią krzywdę dziecku, nie zakładom farmaceutycznym… wbrew opinii publicznej.

Szkoda mi takich ludzi jak ty. Niby wiedza jest dostępna, a tępi są jak kilo papiaków. Internet to nie tylko Fb. Polecam ci pana Ziębę, zajmującego się tematem od lat. Posłuchaj go zresztą nie tylko w kwestii szczepionek), a zrozumiesz jak od lat „lekarze” ładują cię w trąbę. Nie krytykuj, tylko zapoznaj się i dopiero wtedy podejmuj decyzję, a nie pod wpływem lekarskich ściem

Widzę zaczęło się polecanie pana Zięby. Nie rozumiem jak można wierzyć w to co on wygaduje i jeszcze dalej pocztą pantoflową polecać te głupoty i kocopoły. Mnie natomiast szkoda ludzi, którzy słuchają własnie pana mechanika jakby był guru medycyny i pozjadał wszelkie rozumy. Ale spoko, łykajcie sobie te swoje duże dawki witaminy c i doprowadzajcie do kamicy nerkowej i innych nieprzyjemnych spraw.

Witamina C wydalana jest w 100% jeśli jest jej za dużo. Już po tym zdaniu widać, że jesteś kompletną ignorantką. A co do pana Zięby. Co z tego, że ma inny zawód jak posiada gigantyczną wiedzę? A ty pracujesz w zawodzie? Pewnie nie, jak z 70% ludzi, więc co to ma do rzeczy. Doucz się najpierw, posłuchaj, a jak nie to ty łykaj… swoje proszki. Będziesz „zdrowa” : )))

Najnowsze badania wykazują na związek pomiędzy kamicą nerkową a przyjmowaniem dużych dawek witaminy C. Poza tym vit C wylana jest z moczem, a kamica nerkowa jest TADAM w nerkach, czyli narządzie wydalniczym. Szach mat antyszczpionkowcy.

Badania powiadasz…..te kliniczne, są juz dawno obalone nie cytuj internetu „naukowcu” .Podaj link do badan klinicznych prosze? Widze że jestes specjalistą też od witamin…..

Podaj linka do badań przeczących tej korelacji.

Jak widać powyżej, obecnie panuje moda wśród oświeconych inaczej na wiarę znachorom, w przeciwieństwie do wiedzy lekarskiej. I taki pustak anty-szczepionkowiec poucza innych. Żałosne.

obyś nie pożałował tych słów po zaszczepieniu dziecka. Większość antyszczepionkowców też kiedys wierzyła lekarzom i szczepili dzieci teraz mocno żałują. Wiesz jak w prosty sposób możesz sprawdzić że jesteś oszukiwany ? Sprawdz statystyki, lekarze mówią że NOPy zdarzaja sie niezwykle rzadko i w oficjalnych raportach wlasnie tak jest. No to teraz rozejrzyj się dookoła. NOPY nie sa zgłaszane bo system ciągnie lekarzy do odpowiedzialności, dlatego oni wolą tego nie robić. Można powiedzieć ze system nie działa. Zaufanie społeczne do lekarzy padło ! Jak lekarze zaczną leczyć chorych zamiast skupiać sie tylko na testowaniu nowych szczepionek to może kiedyś uda sie… Czytaj więcej »

Szczepienia nie dają uodpornienia na całe życie, jedynie na kilka lat. Jaki jest zatem sens szczepienia chłopców przeciw śwince, skoro zaczynają dojrzewać mając kilkanaście lat i wtedy właśnie kształtuje się ich zdolność do bycia w przyszłości tatusiami. Podobnie z dziewczynkami. Dlaczego szczepie się przeciw różyczce tak małe dzieci? Czy to ma jakiś sens? Dlaczego szczepimy w pierwszej dobie noworodki szczepionką przeznaczoną (kiedyś) dla narkomanów i prostytutek? Dlaczego szczepimy w 6 tygodniu dzieci przeciw tężcowi, skoro prawdopodobnie w takim wieku nie będą miały możliwości jeździć konno, a tym bardzij uprzątać końskich odchodów?

Nie musisz mnie obrażać- mam odmienne zdanie -to raz. Dwa – a mnie tacy jak Ty najzwyczajniej w świecie irytują… trzy – tez mam 2 dzieci cztery – moje dzieci zaszczepione – chorują zdecydowanie mniej niz dzieci o ktorych wiem ze szczepione nie byly . I w moim przydku to realia a nie gadanie/wymyślanie. Znam osoby?! które doksztalcaly sie w internecie i nie zaszczepily -a teraz płacz-pobyt w szpitalu min. 1 raz w m-cu. Moje dzieci w szpitalu jeszcze nigdy nie były – oby jak najdłużej. pięć – krztusiec? W grupie u mojej starszej córki wykryto u jednego dziecka krztusiec-… Czytaj więcej »

To u mnie jest dokładnie odwrotnie, moje nie szczepione na nic nie chorują a siostry i znajomych po szpitalach się tułają….. a lekarze rozkładają ręce ….. a dzieci non stop na antybiotykach

Csiiii, powiem ci coś na ucho: krztusiec, różyczka, odra to się leczy. To nie zabija, serio! A wiesz ile było przypadków np. krztuśca w 2016 r.? KILKA w Polsce! A wiesz ile dzieci zapadło na poszczepienne choroby? SETKI, więc gdzie tu jest sens???????????????? Mamy XXI, ogarnij się. Dzieci są zdrowe? No to masz szczęście, ale nie każ grać w tą rosyjską ruletkę innym, bo nie wszyscy lubią tą grę

karz – mój błąd ort. z pośpiechu

Dobrze było.
każ – kazać
karz – karać

Porównaj sobie dane o ilości przypadków krztuśca przed wprowadzeniem szczepionek i obecnie. I może jakieś źródło na temat tych setek poszczepiennych chorób?

Szczepienia wprowadzono w latach 60-tych, kiedy poziom śmiertelności był już bardzo niski. Tak więc to nie szczepienia spowodowały redukcję.

To nie komuna z propagandą ! Co, ty knocisz ? Twój wybór, twoja odpowiedzialność !

A ja nie chcę aby nieszczepione dzieci chodziły razem do przedszkoli, szkół razem ze szczepionymi !!!

Też tak uważam.

akurat w tym temacie nie masz nic do powiedzenia, już próbowano to zmienić ale wszystkie dzieci są u nas w Polsce równe a że twoje nafaszerowane szczepionkami to już nic nie poradzę tylko dziecka szkoda

to nie posyłaj swojego dziecka do szkoły i przedszkola.

to tak naprawde nie byłby taki zły pomysł biorąc pod uwagę że szczepione dzieci wiecej chorują i częściej zarażają chorobami które już praktycznie zanikły, a teraz odradzają się właśnie dzięki szczepieniom

Tez bym chciała aby tak bylo.
Moze gdyby moje nieszczepione dziecko w przedszkolu przebywało tylko z nieszczepionymi , nie przychodziloby chore co tydzien jak te wasze szczepione. 🙂

Rodzi się nam zagłebie głupoty ludzkiej

Smutne, ale prawdziwe…

Dałeś swój przykład, bardzo współczuję

Mam w d.. twoje współczucie, pilnuj swojego i swoich dzieci !

i mówi to osoba która szczepi swoje dzieci …. hmm nic tylko naśladować ….

Nareszcie zmadrzałaś, ale chyba to nic pewnego !

jest takie słowo jak „sarkazm” ale skąd ty możesz o tym wiedzieć

Renia. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. 🙂

Ludzie otwierają oczy. W starym systemie szczepiono polio, odrę, ospę prawdziwą i wykonywano próby tuberkulinowe. Teraz dzieciom podaje się 22 szczepienia do 2 roku życia. Nowoczesne szczepienia zawierają całą masę substancji konserwujących i stabilizujących oraz tzw. adjuwanty. Te ostatnie mają pobudzać odpowiedź immunologiczną. Często są to substancje, których nie można stosować nawet w kosmetykach. Rtęć, aluminium, formaldehyd, aceton, to wszystko podawane jest naszym dzieciom wprost do ich organizmu. Gdzie to wszystko ląduje? Nadmierna wrażliwość układu odpornościowego prowadzić może do chorób autoimmunologicznych, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne. Cukrzyca typu I, stwardnienie rozsiane, alergie, AZS, autyzm, ADHD.

Karać, karać i jeszcze raz bezwzględnie karać, dla dobra pozostałych.

dobro społeczeństwa to dobro jednostki, jeśli u jednego dziecka szczepionka spowodowała uszkodzenie mózgu to można się spodziewać że pozostali też w jakimś stopniu są uszkodzenia, mniejszym lub większym. Widać to już teraz niestety gołym okiem. Przymus do czegoś co jest niebezpieczne i szkodliwe to zbrodnia przeciwko ludzkości ! Tak należy traktować sprawę szczepień w Polsce i na świecie. Zgadzam się że winnych za tą sytuację należy ukarać i powstrzymać przede wszystkim. Dla dobra nas wszystkich. Zdrowia życzę !

A jeśli są powikłania to też karać? Jeśli jedno z dzieci zachorowało po szczepieniu, to czy zaszczepiłbyś książe drugie dziecko bez mrugnięcia okiem, czy jednak miałbyś wątpliwości?

Jestem ZA, aby każdemu dziecku Polskiego pochodzenia podać „truciznę” dożylnie, myślę, że to przyspieszy upadek Narodu Polskiego. Ludzie dobrze piszą, że szczepionka to „śmierć”, to doświadczenia Koncernów Farmaceutycznych na „żywym organizmie”, dzięki nim można kontrolować przyrost naturalny, oraz podaż i popyt konkretnych leków! Przejrzyjcie na oczy i nie krytykujcie, skoro nic nie wiecie!

Te farmaceuta na jakiej uczelni studiowałeś, w jakich latach i jaki jest tytuł pracy magisterskiej którą broniłeś? Jak się nie boisz to podaj Imię i nazwisko, a załątwię ci odebranie dyplomu za bredni które tu propagujesz.

Studiował na uczelni która niestety nie miała podpisanego kontraktu z firmami farmaceutycznymi…. i dlatego ma własne zdanie a nie mózg wyprany jak ty

Żadna uczelnia w Polsce wydająca dyplomy uprawniające do wykonywania zawodu farmaceuty nie ma kontraktów o których piszesz. Poza tym, ja kończyłem Akademie Medyczną (PRL) i wtedy nikt nie kwestionował dobrodziejstwa szczepień. A PRL kapitalizmu, koncernów i wolnego rynku nienawidził. Argumenty macie żałosne, wyjątkowo żałosne, niczym ci od płaskiej ziemi.

Powiedz jeszcze że firmy farmaceutyczne nie przeprowadzają badań odpłatnych na uczelniach medycznych i nie prowadzą wykładów TO CIE WYŚMIEJE W BIAŁY DZIEŃ, nie kompromituj się człowieku, pokazałeś w poprzednich komentarzach ZERO wiedzy…..

Nie jesteś w stanie zweryfikować mej wiedzy gdyż… nie masz ku temu podstaw. O chemii wiemy tyle samo, tylko że ja ma wiedzę z nauk biologicznych, konieczną do uzyskania prawa wykonywania zawodu. ja mogę pracować jako chemik, TY NIGDZIE NIE ŚWIECIE NIE MOŻESZ PRACOWAĆ JAKO FARMACEUTA – bo brakuje ci podstaw: fizjologii, anatomii, biochemii mikrobiologi itd. Wiec nie kąsaj dziecko tylko odpowiedz na moje poprzednie pytanie o wściekliznę. A może zmienię zdanie o tobie.

To musi trochę potrwać, nie zawsze wujek ” G ” od razu wyciągnie królika z kapelusza…

Myślisz że sobie tutaj możesz rzucać warunki, i my mamy ci odpowiadać? Bo ty tak chcesz. Udając uczonego który wczoraj lub jak kto woli – kilka komentarzy wcześniej ledwie klecił zdanie do zdania, nie reprezentując przy tym żadnego poziomu w dyskusji. Zawołałeś kolegę i zaczęliście pisać razem? Czy walisz prosto z Wikipedii? Myślisz że jak rzucisz jeden argument aby podać szczepionkę zarażonemu to tyczy się to wszystkich innych chorób? Toksynę przeciwtężcowa podaje się również po zakażeniu/podejrzeniu zakażenia tężcem, czemu wg tego szczepi się przeciw tężcowi jeśli procedura jest taka aby podać i tak finalnie toksynę? DLA MNIE to znaczy tyle… Czytaj więcej »

Nie lej wody, tylko wykaż się konkretną wiedzą. Choćby jak leczy się wściekliznę i dlaczego tak, będę wiedział że rozmawiam z osobą o merytorycznej wiedzy, nie wiedzy z mem z faceboka, która jedyne co potrafi to kąsać z bezsilności.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to bys znalazł odpowiedz w tym co napisalam, ale watpie abyś to robił. W szczepionkach wirus ma uksztaltowywac limfocyty T ktore są odpowiedzialne za odporność komórkową aby uczyły sie bronic organizmu. Tych wirusow jest tysiace, a w szczepionce podaje sie ich kilka. Dzisiaj skuteczność szczepień to tylko ich zdolność do stymulacji produkcji przeciwciał, a to nie jest żadna odporność. Nie ma związku pomiędzy ilością przeciwciał, a zachorowalnością, mozesz dalej chorować na to na co sie zaszczepiłeś. To jest kpina z ludzi, ich wiary w medycyne i robienie z nich krolikow doświadczalnych. Rodzice nie wiedza ze aby… Czytaj więcej »

Poczytałaś, wreszcie, no popatrz a przejście ospy wietrznej chroni przez zachorowaniem na ospę prawdziwą. Czyli te głupie limfocyty uczą się na wirusach O. wietrznej nu zjadać wirusy o. prawdziwej. A tego rodzaju szczepienie znane jest i o zgrozo stosowane od XVIII wieku, z powodzeniem. I co gorsza ci po o. wietrznej nie chorowali, lub przechodzili choroby bezobjawowo, a ci inni na złość tobie umierali. Takie tam dane historyczne. A o wściekliźnie cisza. Czy może zmierzysz się z tym problemem. A jeszcze glin, czyli Al lub aluminium czy amelinium (którego nie pomalujesz). Jako dziecko używałem sztucy z tego metalu, do dziś… Czytaj więcej »

Zostal uniewinniony przez sąd najwyższy ale skąd ty możesz to wiedziec. To wszystko co tu mówisz to same kłamstwa, kłamstwa albo połowiczna prawda, obracasz fakty, nie mowisz o KONSERWANTACH (dla ciebie nie istnieją), nie mówisz o innych systemach obrony organizmu lim B, lim T, Fago…. a szczepionki …..to tylko jedna z opcji obrony (lim T) i wg mnie najgorsza. ———–THE END OF STORY.

Nie kłam, nie ma prawa wykonywania zawodu lekarza, za kłamstwa o szczepionkach.
A czemu nie napiszesz o jego powiązaniach z prawnikami skarżącymi producentów szczepionek?

Dr Wakefield nie pisał o szczepionkach. Będąc gastrologiem dziecięcym zauważył, że wiele matek zgłasza niepokojące objawy u ich dzieci w krótkim czasie po szczepieniu MMR. Podczas badań okazało się, że wirus odry pacyfikuje jelita. Ponieważ jelita to nasz drugi mózg taka infekcja prowadziła do zmiany zachowań dzieci i ich regresu rozwojowego.

Chyba to już nie był PRL, bo w PRLu państwo bało się „nowości” z Zachodu, a szczepień było 4 a nie 40. Jeśli jednak faktycznie w PRLu, to pewnie masz zaufanie do polskich naukowców. Polecam zatem Poszczepienne powikłania neurologiczne u dzieci – Neurologic events following immunizations in children” z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci I Katedry Pediatrii Akademii Medycznej w Warszawie Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Andrzej Radzikowski.

Pierwsze doniesienia o zaburzeniach neurologicznych związanych ze szczepieniami pochodzą z roku 1933 (26). Jednak dopiero w roku 1948 Byers i Moll opisali i udokumentowali ciężką encefalopatię jako następstwo szczepień ochronnych (6). Do łagodnych, ostrych lub „małych” reakcji poszczepiennych, które pojawiają się do 48 godzin i nie pozostawiają trwałych następstw neurologicznych należą: – przedłużający się płacz, – niepokój i nadpobudliwość, – apatia ze wzmożoną sennością, – wysoka temperatura ciała, – przejściowy łagodny wzrost ciśnienia śródczaszkowego przejawiający się tętniącym ciemieniem, – krzyk „mózgowy” (zaliczany niekiedy do „dużych” powikłań neurologicznych) (tab. 1) (3, 5, 8, 9, 14, 16, 28). „Duże” poszczepienne powikłania neurologiczne… Czytaj więcej »

Żal mi Was, biedni Ludzie, którzy zbłądzili w „syfie” Wielkich Korporacji Farmaceutycznych, co Wam wpoją to bierzecie za „pewniaka”, zero ambicji aby poznać „prawdę”. Wolicie pić, jeść co Wam pod nos podsuną i korzystać z NFZ by dali kolejne zastrzyki na polepszenie… Nie macie pojęcia jak wielka to jest „zmowa i biznes”, że dla kasy daje się kowalskiemu „lekarstwo” a potem testuje szczepy bakterii. Każda szczepionka obniża odporność na długi czas, tak to działa. Wy płacicie na początku za „lek” w zamian dostajecie wizyty u lekarza co ma podpisane umowy z koncernem i tak biznes się kręci. To że dane… Czytaj więcej »

Mam nadzieję, że szybko wprowadzą możliwość nieprzyjmowania niezaszczepionych do szkół i przedszkoli. Jeszcze, żeby im 500+ i inne takie odebrali, to zaraz się nawrócą, jak w Stanach.

Ty pewnie za 500 zł jesteś w stanie podać dziecku 2 dawki 😀

Lepiej. Byłbym w stanie zapłacić 500 zł za szczepienie moich dzieci gdyby nie było refundowane przez budżet państwa. Tak jak płacę za szczepionki uzupełniające dla siebie. Tak się wymądrzacie, a potem płaczecie na tych swoich forach oszołomów, jak ta kobieta dwa tygodnie temu „Pomóżcie, dziecko nieszczepione, od 3mc walczymy z krztuścem, wciąż duszący kaszel i wymioty nie ustępują mimo suplementacji vitC!”. Takim kretynom z premedytacją krzywdzącym swoje własne dzieci i narażającym zdrowie innych powinno się bezwzględnie dzieci odbierać!

Jeszteś oszołomem wstrzykującym Truciznę swoim dzieciom

jest dokładnie odwrotnie, korzyści z nieszczepienia przewyższają kilkunastokrotnie szczepienie po których nikt nie daje gwarancji co się stanie z dzieckiem. Moje dziecko moja decyzja, a nie urzędnika który za nic nie odpowiada.

Twój wybór, twoja odpowiedzialność, ale w sprawie korzyści się mylisz i to bardzo…

Moje dziecko nie chorowało od urodzenia ma 4 lata skończone, przypadek? oczywiście że tak jak by inaczej (was nie przekonasz)…….. moja siostra ze swoim synem tylko od lekarza do lekarza a tak się śmiała ze mnie że nie szczepię, tylko kto teraz się śmieje (szkoda dziecka) że tak się dała wpuścić takim jak ty….

Głupoty wypisujesz. Ja nie ma żadnych problemów, więc nie pajacuj pod moim adresem. Ogarnij się !
Zapomniałaś o Bogu, który daje i odbiera i na nic twoje ” mądrości „, które wtedy możesz sobie o kan c… rozbić !

pod twoim adresem? to ilu was tutaj jest w jednej osobie?

chyba nie minę się z prawdą stwierdzając że Aga, Kata, qwerty, cav to ta sama osoba, …… jest to przykre jak otumania się dzisiaj rodziców aby poddawali swoje dzieci temu o czym nie mają żadnej wiedzy a robią to tylko dla tego ze robi tak większość (jeszcze) rodziców

Kolejny debilizm ! Nie mieszaj mnie do swego kalectwa !

Pisałam o sobie, nie dotarło, ty pancerny tłuku !

jak się kończą argumenty to idą wyzwiska, twojego komentarza nie można nazwać kretyńskim to jest już dno tzw „szczepionkowca zamroczonego”

Argumenty juz były i nie trafiło. penie niedawno z tworek wyszłas bez szansy na wyleczenie. Wypad !

Czyli jak ktoś ma inne zdanie to wypad, i szczepimy dalej tych co się nie buntują, tamtymi opornymi się zajmiemy później. Taki mały obóz koncentracyjny w dzisiejszych czasach.

poczekamy , zobaczymy….. jak zacznie chorować ( czego dziecku nie życzę ), ale ta twoja pewność w wypowiedziach mnie śmieszy

Moje dziecko moja decyzja. Nic urzędnikom państwowym do mojego dziecka. Oni za nic nie odpowiadają, tylko później wykręty że choroba to na pewno nie od szczepionki….

Było, jest i będzie w gorszych przypadkach. Co tam szczepionki !

Taaaaaaa czyli możesz swoje dziecko pozbawić życia zagładzając na śmierć, lub nie lecząć zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną? Ciekawe podejście? Żebyś sie nie zdziwiał gdy będzie oglądac świat w kratkę.

Mamy XXI wiek a ludzie coraz bardziej głupieją. Chyba będzie wojna, takie zawsze były symptomy!

Mozesz mi naskoczyć hitlerku. Wara wam ze swoimi truciznami od mojego dziecka. Przymus nazywasz wiedzą medyczną …. dobre…

Idź się leczyć, bo chyba jesteś głupsza od swoich dzieci. Dlaczego ubliżasz kanalio ludziom, być może lepszych od ciebie, którzy mają inne zdanie. Twoje dzieci, twój problem. Nikt ich, ani ciebie, póki co do niczego nie przymusza w myśl twojej „ wiedzy medycznej „ !
A najlepiej idź do znachora, który ci każe zagłodzić dziecko na smierć, bo wtedy wyzdrowieje. Był taki przypadek w Polsce. osobiście bardzo żałuję, że za takie morderstwo z premedytacja nie ma kary śmierci dla znachora i poj… rodziców !
Wypad !

to tylko twoja opinia i nikt nie musi się z nią tutaj zgadzać, na szczęście dla dzieci coraz więcej rodziców widzi związek przyczynowoskutkowy chorób swoich dzieci ze szczepieniami, a tego już twoje komentarze tutaj nie zatrzymają

Nawet nie miałam takiego zamiaru. czytaj, rozumuj, pisz dopiero głąbie.
Ubliżyłaś hitlerkiem i stąd kanalio. Tak masz ograniczony słownik, to współczuję własnie twoim dzieciom !

Ja pier…. co widzi więcej rodziców , że ci poziom glutenu podskoczył ? Związki i substancje chemiczne zawarte w jedzeniu czy przedmiotach codziennego użytku, w zabawkach, w kosmetykach i tak dalej.Tu masz przyczynę klamocie a nie w szczepionkach. Wcześniej wielu chorób nie było ponieważ za komuny do wielu rzeczy nie mieliśmy dostępu. Powinni cię pozbawić praw rodzicielskich za narażanie dziecka na utratę życia i zdrowia jego i innych osób. Poczytaj sobie nie o szczepionkach a o chorobach wyeliminowanych dzięki nim. Poczytaj ile syfu masz w domu na meblach, dywanie, ścianach na klamkach, w łazience kuchni, pościeli. Chyba, że codziennie je… Czytaj więcej »

ty mądry człowieku od kurzy, idź jutro do przechodni i wstrzyknij sobie wszystko to co dostają dzieci w ciągu I roku życia. Jak uda ci się dojść do domu to mi odpiszesz jak nie to ……. znaczy że nie masz racji……

Pusta wrotko od kiedy to podają wszystko naraz ? Jak ci boli głowa to bierzesz jedną tabletkę czy cały listek ? Ty chyba najwyraźniej jesteś przykładem efektów ubocznych szczepienia. Inteligencja ci się nie rozwinęła. Zobaczymy co zrobisz jak ci dziecko zachoruje, oby nie, na jedną z tych chorób na które inne dzieci są szczepione. Zobaczysz ile wtedy chemii dostanie. Chyba, że nagotujesz mchu z porostami. Idź się leczyć zdecydowanie.

Człowieku wstrzyknij sobie to co dziecko dostaje podczas pierwszego roku, nie każe ci tego robić jednego dnia. Zrób to oczywiście nie tymi pojedyńczymi a uwzględniając szczepionki 6w1 or 5w1. Jeśli dziecku które waży 5-9 kg aplikuje sie to samo co dorosłym o wadze 60-90 kg. To jaka przepraszam ma być reakcja tego malutkiego organizmu? Rodzice (idioci) dodatkowo doszczepiają jeszcze WZW B na żółtaczkę podczas szczepienia 6w1 bo nie wiedzą że 6w1 posiada już w sobie tą szczepionkę. Ale lekarz im tego nie mówi. W rezultacie tak małe dziecko tostaje taki kombajn że się przelewa przez ręce po szczepieniu jak kukiełka… Czytaj więcej »

Lekarze i pielęgniarki mówią. Kobieto ogarnij się- cały dzień wypisujesz komentarze – zajmij się dziećmi…

A czy lekarze, farmaceuci, pielęgniarki szczepią swoje dzieci?

Kiedyś podawano jeden patogen. Teraz 5,6,10,13 w jednej dawce szczepionki. Czy nie uważasz, że to zbyt dużo?

Wiki poczytaj o szczepionkach dokładniej. Zwróć uwagę na statystyki mówiące o tym w jakim momencie wprowadzono szczepienia, a w jakim nastąpił znaczny spadek zachorowalności. W wielu przypadkach wprowadzenie szczepień prowadziło do wzrostu śmiertelności.

aha ….wypad …..to taka twoja „mowa mądrości” to już się nie dziwię że tacy ludzie szczepią swoje dzieci…….

A ty chust wiesz o mnie, więc nie wypindrzaj, głupia c…!

Odwal sie od Aga. ma rację, a ty tylko debilne komentarze. Pilnuj dziec bez szczepienia, bo się zarażą na ” odra party ” !

Czyli jednak to wy jesteście jak trójca święta jeden czyli aż 3 osoby a może i 5 ? kto was tam zna, ale poziom kultury poraża. Reprezentujecie tzw „wyższą klasę szczepionkowców” bez podstaw kultury. To miłe że w końcu powiedzieliście kilka słów prawdy o sobie i poziom jaki prezentujecie. Dla wszystkich którzy przeczytają te komentarze wybór będzie łatwiejszy.

Ja bardzo proszę o kulturę wpisów, również ciebie, bo zachowujesz się poniżej krytyki i do wszystkich i o wszystko masz pretensję, tylko nie do sobie.
Opamiętaj się.

Zgodzę się z twoimi głosem jeśli te słowa zaadresujesz do wszystkich, niestety tak się nie stało dlatego mam prawo podejrzewać (wybacz) że jesteś „trójcą” czyli jedną tą samą osobą – tollem i szczepionkowcem

Renia, co spożyłaś, że ci się troi? W dodatku dziwnie nakręcona jesteś. 😉

to po szczepionkach, ale prawicie że nic mi nie będzie, tylko że jakoś wam nie wierzę

Princeofwales
Renia zamiast w sobotę dziećmi i rodziną się zająć zazyla chyba „jakichś” dopalaczy- jak na chemika przystało…

uuu a ilu lekarzy by umarło gdyby ich karano śmiercią za błąd w sztuce lekarskiej, ilu juz dawno powinno zginąć choćby za szczepienia powodujące śmierc i ciężkie kalectwa dzieci.

nie 'wiedzą’ a raczej modą medyczną, przypomina mi się reklama w której lekarz namawia i zachwala zdrowotne właściwości papierosów, podobnie dobrze było podawać słodycze dzieciom, to takie zdrowe 🙂 Niestety teraz już nawet nie są potrzebne statystyki bo gołym okiem widac co sie dzieje.

Wiecie co! Przeraża mnie indolencja większości ludzi, niestety. Co wy wiecie???? To, co lekarz wam powie? „Wiecie” o szczepionkach tyle co np. o cholesterolu czy „leczeniu” raka???? No to gratuluję. Tyle, że… cholesterolu leczyć nie trzeba (a już na pewno nie tak jak wam się wciska w Polsce), a rak… Ponaświetlajcie się, weźcie chemię szybciej traficie do piachu. Ale wasza sprawa. KAŻDY ma prawo robić co chce ze swoim zdrowiem i życiem. Ale skoro NIE MA pojęcia np. o szczepionkach, bo go to nie obchodzi albo bazuje tylko na tym co zaleci lekarz, to błagam, nie zabierajcie głosu na ten… Czytaj więcej »

I jeszcze jedno! Dlaczego lekarze nie chcą brać odpowiedzialności za szczepienia????? Podsunąłem pani doktor pod nos oświadczenie, że w razie poszczepiennych powikłań bierze odpowiedzialność za moje dziecko. Myślicie, że podpisała? ; ) A rodzice, których dzieci po szczepieniach zachorowały (autyzm, padaczka, choroby immunologiczne na skutek uszkodzenia młodego i nierozwiniętego jeszcze układu, któremu zaaplikowano obce białka wirusów w szczepionce)? Pomógł im ktoś później??????????????? NIE!!!! No to o czym wy k… mówicie????????????? Dawać dziecku coś, za co NIKT nie ponosi odpowiedzialności? Oni nawet nie wiedzą jaki jest tego skład! Tak samo jak nie wiedzą czym jest rak. To jak chcą leczyć coś,… Czytaj więcej »

Nolan ty chuju nieczysty, byłeś szczepiony? Bo zgodnie z tym co piszesz to tak i właśnie widzimy w/w przez ciebie powikłania.

Nie wyzywaj łajzo ludzi. Jak nie masz argumentów to stul pysk. Chcesz to nawbijaj sobie milion igieł. Mam to w d… Od mojego dziecka ci WARA! KPW?

A ty znów kiego grzyba ! Nie czepiał się twego dziecka, tylko twojej głupoty !

Nolan powiedz mi, skoro układ odpornościowy sam sobie poradzi ze wszystkimi chorobami, jak pisałeś kilka postów wcześniej, to skąd w historii brały się te wszystkie epidemie np. grypy, ospy prawdziwej, czy innych chorób zakaźnych, gdzie umierały miliony ludzi? Przecież idąc Twoim tokiem rozumowania, żadnych epidemii i pandemii nigdy nie powinno być, bo organizm sam pokona wszystkie patogeny.

Po twoim komentarzu widać że nie czytasz książek. Aby taka epidemia się rozwinęła musi złożyć się kilka czynników na siebie. Brak wody, dostępu do sanitariatów, jedzenia (osłabiony organizm), leków (tj witamin, owoców). Gdzieś doczytałeś że były epidemie. Ale już nie zadałeś sobie trudu jak było naprawdę, gdzie i w jakich warunkach żyli ci ludzie. Czy mieli co pić, co jeść, gdzie się umyć. Idąc waszym tokiem rozumowania taka choroba jak tyfus, dżuma, cholera, tężec mogą zagrozić dorosłemu mężczyźnie żyjącemu w Warszawie w wieżowcu, jeżdżącemu nowym BMW do swojej korpo-pracy, dlatego że się nie szczepi. Chore zidiociałe myślenie, nie mające nic… Czytaj więcej »

Renato, wiem że do Ciebie już nie trafiają, żadne argumenty, bo TY wiesz wszystko najlepiej,po przeczytaniu kilku pokątnych artykułów, ale uwierz mi, że książek na temat medycyny i farmacji przeczytałem znacznie więcej od Ciebie (tych wydawanych przez PZWL, a nie jakichś bajek polecanych przez domorosłych medyków). Wiesz w ogóle, jak wygląda procedura wprowadzenia produktu leczniczego do obrotu? Zdajesz sobie sprawę, jak jest restrykcyjna i ile trwa lat? Jeżeli masz o tym jakiekolwiek pojęcie, to chyba domyślasz się, że w dzisiejszych czasach nikt nie wprowadzi na rynek produktu bez przeprowadzanych latami badań klinicznych, które potwierdzą jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania (nie… Czytaj więcej »

Daj luz, dla Reni jesteś agentem koncernów farmaceutycznych. Renia nie ma merytorycznej wiedzy, wszystko sprowadza do spisków. Ona potrzebuje wiedzy czym jest szczepionka jak działa, czym jest układ immunologiczny i jak działa, bez tego wierzy sowy przynoszące listy z Hogwardu.

Wybacz mi ale zatrwazająca ilość hospitalizacji dzieci i ich korelacja do ilosci szczepień w kalendarzu powoduje że zostane przy swoim zdaniu. Nie będę się już zajmować @qwerty bo to strata mojego czasu.

Ale nie zaprzeczysz Reniu że wszystkie dzieci nie szczpione umierają.

Każdy kiedyś umrze Ty też chociaż pewnie zaszczepiony jesteś na wszystko poza indolencją. A tak na marginesie-woda w nadmiarze może zabić???? Ciekawe opracowania naukowe czytasz,bo rozumiem,że te błyskotliwe wnioski wyciągasz po ich lekturze??


Nie wiem, czy „ qwerty „ tobie odpowie, na taki wpis, ale ja się poniżę na chybcika… Po pierwsze, po co ci od razu inwektywy, trochę normalności proszę.
Po drugie : miał racje ! Stwierdzono fakty. Nadmiar ( oprócz szczęścia i dobrego zdrowia ) zawsze szkodzi. Dochodzi do zaburzeń w organizmie a nawet obrzęku mózgu i czasem kończy się tragicznie…

A może i były przypadki śmierci z przewodnienia, wasz ulubiony wójek google….

Wasz ? Jeśli mój, to i twój…

Szanuję Twoje zdanie, ale swojego też nie zmienię. Niestety podanie każdego leku (nie tylko szczepionki) niesie za sobą możliwość wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Nie wymyślono jeszcze leku idealnego, który nie miałby żadnych wad.

Podstawowa zasada: wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka. Zwykła woda w nadmiarze może zabić, a cyjanek w odpowiednio małej dawce nie wyrządzi szkody.

Piotr mylisz się. Było już kilka afer z wprowadzaniem szczepień niedopuszczonych do obrotu w Polsce. Teraz tak chcą przepchnąć szczepienia przeciw pneumokokom. Jest poważna afera z testowaniem szczepionki przeciw grypie bez zgłoszenia do bazy badań klinicznych. To wszystko nie jest takie różowe jeśli chodzi o duże pieniądze.

A zastanowiłeś się, że te epidemie wybuchały (a potem same zanikały) zarówno wtedy kiedy nie było ŻADNYCH szczepionek, jak i są teraz kiedy masz to „dobrodziejstwo” od dziesięcioleci??????? Zresztą większość występujących zwyżek chorób (epidemia to wyświechtane słówko, którym koncerny strasza takich jak ty, żeby wciskać swój kit. Ile już przeżyliśmy? Ptasia grypa, świńska grypa, jakieś mieszanki „grypy” i inne bzdury. Żyjesz? To OK) była najczęściej wówczas kiedy większość ludzi na nie się… szczepiła! Niezłe, co? Więc nie udowadniaj tezy, która nie wytrzymuje próby zestawienia jej z raportami zdrowotnymi. Wiesz, że Polska dotychczas (nie wiem jak jest teraz) nie prowadziła raportów… Czytaj więcej »

Zadam Ci tylki jedno proste pytanie. Byłeś szczepiony w dzieciństwie, czy nie byłeś? Na resztę Twojej wypowiedzi szkoda mojego czasu, bo skoro negujesz istnienie wielkich epidemii w dziejach ludzkości, to jesteś po prostu ignorantem. I nie mów mi, że niby ktoś mi coś wmawia, bo uwierz mi akurat na temacie szczepień i immunologii się znam. Ale szkoda mojej gadki, bo przecież Ty na pewno znasz się lepiej. Pozdrawiam

A co to ma do rzeczy czy byłem???? Inne czasy, inna świadomość ludzi. Kiedyś nie było tyle syfu w jedzeniu, chemii, kosmetykach. Kiedyś ludzie byli zdrowi jak tury, zdrowo żyli i jedli. Co chcesz porównywać? Dzisiejsze pokolenie wyginęło by w ciągu tygodnia w porównaniu np z tymi co przeżyli II wojnę. Epidemie? A skąd się biorą???? Są 3 czynniki je wywołujące. Nie będę ci pisał skoroś taki oświecony. Szczepionki NIE POWSTRZYMAJĄ ani ich wybuchu ani zakończenia. A zresztą o jakie epidemie ci chodzi? Czarną ospę w średniowieczu? Uważasz, że szczepionka by to zatrzymała? A jest taka na czarną ospę????? A… Czytaj więcej »

Poczytaj sobie o epidemiach w Afryce, jak ci w Polsce za mało. Ale się wybździłeś z tym ONZ ! I po co gościa obrażasz ? Bo twoje argumenty już do d… ?

Zapomniałeś napisać, że ospa prawdziwa została uznana przez WHO za eradykowaną już w latach 80 i te „złe” szczepienia miały w tym swój znaczny udział. Ale do rzeczy, żyj sobie, jak tam chcesz, ja Ci przecież niczego nie narzucam, tylko prowadzę z Tobą dyskusję. Ty masz swoje racje, ja mam swoje i na pewno nie dojdziemy do porozumienia w tej płaszczyźnie. Czytaj sobie dalej te swoje amerykańskie opracowania i co tam jeszcze uważasz za słuszne i jedynie prawdziwe, a ja zostanę przy swoich nieprawdziwych i kłamliwych źródłach (sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne), które pozyskałem na Uniwersytecie Medycznym.
Pozdrawiam
ynteligent

Zakażona woda, brak higieny, niedożywiony organizm, to główne przyczyny epidemii.

Ile dostaliście za napisanie takiego artykułu, może poszukacie rodzinę z dzieckiem dotkniętym NOPem i napiszecie jak się żyje, poszukajcie a znajdziecie a jest kilkadziesiąt

Jest tylko jedno pytanie… Dlaczego jeżeli my „starzy” jestesmy niby odporni na te choroby i nie ma juz takiego ryzyka zachorowań na nie…. to dlaczego nie mozemy szczepic dzieci już że tak powiem wyrośnietych?? Tzn. 10 latków czy 15 latków. Czy szczepionki wtedy by nie zadziałały ?

Bo choroby nie uznają wieku i atakują wszystkie dzieci, a te młodsze śa bardziej podatne na zachorowania, trudniej się je leczy oraz powodują u nich gorsze powikłania.

Wiesz o co chodzi? O to, że jak podasz malutkiemu niemowlakowi i noworodkowi w okresie do 6 m-cy 27 szczepionek i coś mu się stanie to NIE UDOWODNISZ im, że przyczyną był ten szit. U dużego dziecka masz mnóstwo świadków, którzy potwierdzą, że przed szczepieniem było OK, a po już nie. Tego się boją, a kaskę jakoś ciągnąć trzeba

dlaczego w „niechlubnej czołówce”? Pabianiczanie brawo. Mam dziecko które po szczepieniu mmr szczepionką skojarzoną zachorowało na aytyzm. Przestrzegam przed ty

Nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale czytam te komentarze i mam pytanie do do zagorzałych zwolenników. Czego się boicie? Z jednej strony ufacie szczepionkom z drugiej się boicie, że nie chroni jednak do końca. Dlaczego boicie się dać ludziom wolny wybór. Podobnie działa Kościół. Niby do niczego nie zmusza, ale księża chrzczą niemowleta choć wg ich nauki Chrystus nie był ochrzczony jako niemowlę. Pozdrawiam

Takie są nie tylko szczepionki. I nie tylko leki…
Ja się kiedyś zaszczepiłam przeciw grypie. Pomogło. Ale innym razem było gorzej. I pytanie : szczepionka do kitu, zmutowany wirus, czy osłabiony już organizm ?
Pomyliłeś zagorzałych.
Pisałam : to twój wybór i twoje sumienie. Równie z chrzczeniem dzieci. Twój wybór, ale Kościół jako taki, to już zupełnie inna sprawa…

Łódzkie, to tam, gdzie „skórami” handlowano.

Nie tylko. Podobno w Bydgoszczy, też…

W Polsce kalendarz szczepień nie ewoluuje. Wytyczne w różnych krajach kiedyś były podobne obecnie są mocno rozbieżne. I tym razem to my opóźniamy zmianę w naszym systemie. Może lekarze ze sobą źle o tym rozmawiają. Może nasze społeczne przyzwyczajenia wymuszają na aparacie Państwa, takie formy. Po drugie drażni mnie wybór najtańszych i najsłabszych szczepionek, bo szpital bazuje na starej sprawdzonej wersji/ wersji jednak przez inne kraje wycofanej, lub odsuniętej od obiegu w krajach wysoce rozwiniętych. Trzecie co może zabawne: czasem świadomy rodzic, mówi i wie więcej o szczepionce X niż pielęgniarka czy lekarz go podający, wówczas wszystko zależy od relacji… Czytaj więcej »

Brawo Tomku jak nic podzielam twój osąd w tym temacie. Ode mnie dodam, że każde szczepienie to ryzyko. Jednak to konkretne ryzyko jest odpowiedzią na inne ryzyko. Szafowaniu korzyściami zawsze budzi emocje. Mój osąd to mimo wszystko szczepić ale brać pod uwagę to o czym napisał Bogdan. Niezależnie od stanowiska bądźmy świadomi własnych decyzji a świadomość budujmy na wiarygodnych źródłach a nie w oparciu o trendy. Każdy z mojego pokolenia ma ślad na ramieniu po narzuconej przez Państwo trosce i zdaje się żyjemy ? Nieprawdaż ?

Też żyje, ja w życiu miałem 3 szczepionki z tego 2 pamiętam, a co mają powiedzieć dzisiaj rodzice gdzie walą dzieciom ponad 20 do drugiego roku?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jeśli chodzi nie tylko o kasę !

Do 2 roku jest juz ich okolo 30

George 20, ty 30…
Ja miałem 2 !

Wszystko okay, za i przeciw. Ale ponoć jest jakaś teoria ( a propos śladów na ramieniu ), że zwyciężają tylko najśilniejsze z organizmy ( czego z postury, Pan jest przykładem i daj Boże zdrowie ). Nie znamy statystyki…, w którą też czasami wątpię, bo w dzisiejszych czasach jest dokonywana na użytek sponsora…

Oprócz tych co umarli, ale oni sie tu niewypowiedza

Nie czytasz ! Napisałem ” nie znamy statystyki ” !
A ty może jakieś medium i za nich dasz głos ?

Lekarze podstawiaja pod nos pismo że zna się ryzyko związane ze szczepieniem i że wyraża się na nie zgodę. Spytajcie w takim razie lekarza mądrale czy podpisze wam oświadczenie że weźmie na siebie odpowiedzialność za NOP. Tyle w temacie. Myślę że żaden nie podpisze więc odpowiedź jest oczywista. Poza tym czemu żadne badania nad szczepionkami nie są podane do opini publicznej. Antybiotyki podlegają bardziej restrykcyjnym procedurom przed wejściem na rynek niż szczepionki. Wystarczy pogrzebać w poszukiwaniu danych a nie tylko słuchać lekarzy którym wpaja się na studiach konkretne informacje. Włączcie myślenie

Ruch antyszczepionkowy jest po coś, prawda? Cóż, planeta jest przeludniona, jak pokazuje nam historia,- raz na kilkaset lat musi przejść wielkia epidemia wybijając słabsze jednostki. Także nie zawracajcie biegu historii, wolny wybór. Dobranoc.

Jak przyjdzie epidemia to nasze szczepione dzieci nie będą zdolne wytworzyć przeciwciał, bo możliwości się im skończą przy tych 44 obowiązkowych i zalecanych

A może by tak inaczej podejść do tematu Państwo ma życzenie żeby szczepić dzieci a niektórzy ludzie są przeciwni to może Państwo niech wypłaca 500 + tylko zaszczepionym dzieciom w końcu mamy demokrację kto nie chce niech nie szczepi tylko jak nie będzie 500 + to zobaczymy ile będzie zatwardziałych przeciwników

a może tobie jaja ogolić na łyso? mamy demokracje to odrosną hehehehe

Ale ty jesteś dowcipny, jak twój muzg !

Nie prowadzę statystyki, ale chyba padł rekord Portalu w komentarzach. Trochę przykro, że z paszkwilami, że bez uzasadnienia, byle chlapać. Cóż… ponoć … „ Natura nie znosi próżni „ ( F. Rabelias )

Po co te dyskusje ? Wystarczy, aby Jarek poparł koniecznośc szczepienia dzieci i problemu nie będzie, No może jakiś promil.

Nie ma rodziny, nie ma dzieci, tylko „ Atlas kotów „, ma problem… z samym sobą !

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi ze szczepieniami to mu powiem chodzi o pieniądze, duże pieniądze. Dlaczego co roku jest coraz więcej szczepień? Myślicie że tu chodzi o zdrowie naszych dzieci, nie …..wcale.. taka ich ilość nie ma już ze zdrowiem nic wspólnego.

Wiesz powiem ci w tajemnicy że w całej farmacji chodzi o pieniądze. Za leki (o zgrozo trzeba płacić), za wizytę u lekarza też, za hospitalizację podobnie, bo trzeba zapłacić za prace materiały itp. Ale pewni ty pracujesz za darmo, nie pobierając uposażenia. Tylko co jest tańsze szczepionka na polio czy leczenie Choroby Heinego-Medina?

trucie szczepieniami jest leczeniem, całkiem wyprało ci już mózg

Plączmy słowo trucie z jakimkolwiek innym słowem, by nadać mu wydźwięk pejoratywny, nie potrzeba wtedy merytorycznej dyskusji, nie potrzeba wiedzy, wystarczy użyć słowa trucie by zdyskredytować jakiekolwiek inne słowo.
Ale odrobina dobrej woli: masz jakieś dowody na poparcie swych słów, poza umniejszeniem mej wiedzy?

Moje dziecko 2 dni po szczepieniu na DTp dostało drgawek, wysoka gorączka niesamowity krzyk. Pojechaliśmy na pogotowie, lekarz powiedział że „to się zdarza „. Nie wiedziałem wtedy jeszcze o NOP ach, dlatego nie naciskałem lekarza o jakieś tam zgłoszenia. Co mnie w tym wszystkim zaskoczyło to podejście do zwykłego człowieka. Traktują cie jak nic nie znaczące bydło, i na wszystko musisz sie zgadzać. Ale przed szczepieniem lekarka była taka miła, uprzejma, że jak by mogła to by ci loda zrobiła. Moje dziecko po tamtym zdarzeniu przestało mówić, zwracać uwagę na nas, tak jak by nas nie było przy niej. Patrzyła… Czytaj więcej »

Dziekuje Robert, pozwolisz że wykorzystam to w swojej sprawie ;)))

Fragment OFICJALNEGO raportu Sanepidu o stanie zdrowia w Polsce w 2015 r.: (podaje tylko jedną chorobę żebyście ZROZUMIELI w co się gra: (…) Najistotniejszym czynnikiem sprzyjającym szerzeniu się krztuśca w populacji jest występowanie zjawiska naturalnego (fizjologicznego) zanikania odporności na tę chorobę zarowno w przypadku osob, ktore nabyły ją w wyniku szczepienia, jak również tych, ktore nabyły ją w wyniku przechorowania. Spadek odporności nabytej w wyniku przechorowania krztuśca jest WOLNIEJSZY, niż po podaniu szczepionki. Istnieją również rożnice w okresie ochrony zapewnianej przez szczepionki w zależności od ich rodzaju. Odporność naturalna PO PRZECHOROWANIU krztuśca utrzymuje się przez ok. 10–15 lat. Odporność po… Czytaj więcej »

Podaj link, bo twoje informacje, to czasami wybiórcze na swój własny użytek. A może innymi latami było inaczej. Za rok 2017, nie ma opracowania. Pozyjemy, zobaczymy !

Nolan wskaż mi, w którym to dokładnie miejscu w uzasadnieniu wyroku Sąd Najwyższy Niemiec stwierdza brak istnienia wirusa Odry? Rozumiem, że swoje informacje czerpiesz od Pana Zięby, ale czy chociaż je zweryfikowałeś, że tak bezkrytycznie je powielasz?

Renata i nolan i inni… nie macie żadnych argumentów , tylko pseudomedyczne artykuły, rozmowa z wami nie ma zadnego sensu…. szkoda tylko waszych dzieci

Twój argument to PRZYMUS i karanie i uwierz że nie trzeba być myśliwym żeby dojść do wniosku że wszystko tu śmierdzi. Rodzice znają swoje dzieci i potrafią wiązać fakty kiedy wystąpiły poszczególne choroby. Małe dziecko się niestety nie poskarży że złe się czuje po szczepieniu, i to jest wykorzystywane dzisiaj aby upchać jej w pierwszych dniach życia. Co w innych krajach było by zbrodnią u nas jest praktykowane z uśmiechem na twarzy.

W jakich krajach ?

Ależ to debilizm. Czysty ciemnogród i egozim rodziców. Niech nie szczepią. Po porodzie niech łożysko suszy się obok dziecka a na białaczkę niech pije kozie mleko z wodą bo człowiek składa się w dużej mierze z wody. Na gorączkę gorąca modlitwa a na rozwolnienie msza w kościele. Na nie strawność wafelek od proboszcza a na łupież święcona woda. Można można. Już mamy w kraju matkę boską po pozytywnej weryfikacji przez kościół wiec cóż więcej. A i zapomniałem na duszności u dziecka inhalacja z papierosowego dymu. Na brak apetytu piwo a na zapalenie gardła mała 50-tka. Na jak by było za… Czytaj więcej »

Tylko w Polsce i w Bułgarii szczepi się 1 dnia życia. Nigdzie indziej na świecie nie znaleziono żadnych argumentów aby takie praktyki stosować. Przykre że wiążą tu niektórzy wolność wyboru z pobożnością, ja akurat nie jestem wierząca także ten kit nie przejdzie.

To twój problem. Według Episkopatu, Polska, to 95 % katolików. Problem pobożności, to nie szczepionki, tylko tragiczna sytuacja ze śmiercią włącznie zgodnie z powiedzeniem „ Bóg dał, Bóg wziął „… I to nie jest żaden kit, oprócz ciebie.
Nie zajarzyłaś a pytanie było proste, w jakich krajach uważano by za zbrodnie ?

No i lekcji nie odrobiłaś na dodatek…
W pierwszej dobie szczepi się tylko w krajach: Polska. Rumunia, Bułgaria, Litwa, Estonia, Węgry, Portugalia, Turcja, Chorwacja (stan na 2015 r. )

Drogi szczepionkowy trollu, otóż nie jest prawdą to co napisałaś(eś). Te trucizny nie są w tych krajach obowiązkowe (stan na 2017 rok). Każdy może swobodnie powiedzieć NIE i nie ma problemu. W Polsce po takim „NIE” lekarz dostaje białej gorączki, co należy najzwyczajniej zignorować.
http://szczepienie.blogspot.nl/p/szczepienia-w-pierwszej-dobie-bcg-i-wzw.html

1. Nie jestem dla ciebie żadnym „ drogim „ ( na szczęście ), a tym bardziej „ szczepionkowym trollem, więc wara głąbie !
2. Ja ciebie nie obraziłem, powyżej, tylko sprostowałem twoje kłamstwa,więc kiego grzyba jeszcze mataczysz !
2. Jest co czytać, faktycznie, ale tam w tym twoim boskim linku też są dane za 2015 r. !
3. Mnie wisi, co lekarz dostaje. Pisałem wcześniej : twój wybór i twoje sumienie !

Drodzy Rodzice jeżeli już podjęliście świadomą decyzje o nieszczepieniu swojego dziecka i jest to tylko wasza wolna decyzja ale z różnych powodów zostaliście poddani terrorowi przymuszania w naszym kraju, to nie musicie już wyjeżdżać gdzie jest te decyzje są szanowane. Jest w Polsce stowarzyszenie Stop Nop które pomaga takim jak Wy. Ma swoich prawników i pomaga rodzinom terroryzowanym przez sanepid i przechodnie. Jest to również stowarzyszenie wolne od jakiejkolwiek polityki i co najważniejsze pomagają bezpłatnie. Karolina P.

Kto Cię terroryzuje? Koncerny farmaceutyczne? Nachalne bakterie? Jeśli Ty nie szczepiłaś swoich dzieciorów, to odczujesz tego konsekwencje za kilka lat, a wraz z nim dzieci dookoła. Wtedy spójrz w lustro i zobaczymy, czy powiesz: To była dobra decyzja.

przecież napisałam kto terroryzuje, jakie koncerny? udajesz głupiego czy piszesz aby pisać

Jaga
Mam do wszystkich porąbanych komentatorów tego artykułu w tym Portalu, jedno pytanie : przeciw komu, przeciw czemu tu wypisujecie swoje paszkwile i inwektywy ?
Od tego jest hrabia Radziwił a wy tu wszystkim ubliżacie, tylko nie decydentowi w sprawie !