Strona główna Aktualności Z miasta Protest trwa. Mieszkańcy obawiają się kolejnych wycinek

Protest trwa. Mieszkańcy obawiają się kolejnych wycinek

8
Mieszkańcy Porszewic i okolic, oraz członkowie Stowarzyszenia „Protest Porszewice” kolejny raz pojawili się przed Urzędem Gminy Pabianice. Protestowali przeciwko powstaniu odkrywkowej kopalni piachu na terenie Porszewic. 

Protestujący winą za powstanie kopalni obarczają głównie wójta gminy Marcina Wieczorka.

– Zniszczono nieoszacowaną liczbę drzew, a wójtowi ani razu nie zadrżała ręka przy wydawaniu zgód na uruchomienie kopalni – mówiła Dorota Sujecka, organizatorka pikiety.

Tak wygląda ten teren obecnie, już po wycince.

Mieszkańcy chcą zapobiec kolejnej wycince. Na przedmiotowym terenie zostały jeszcze 3 hektary lasu. Kolejne drzewa mogą iść pod topór.

Podczas protestu odczytany został list posłanki Anity Sowińskiej, która apeluje do wójta „o wsłuchanie się w głos mieszkańców”.

Sprawę opisywaliśmy kilkukrotnie. W jednym z artykułów swoje racje przedstawił wójt (przeczytaj artykuł).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mamy wolny rynek, ktoś to kupił a warunki prawne pozwalają na kopalnie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ktoś nie kupił tej ziemi, kupił drugi i chce robić biznes a pierwszy jak pies ogrodnika i „ekologów” sprowadził. Lokalsi wiedza o kogo chodzi. Ot cała filozofia. Posmarowane i tyle. Ale o tym że obok ma być druga kopalnia cicho i sza i żadnych protestów … Ot Polska…

czekaj, czekaj – a to nie jest ziemia ktora dostala kuria lodzka od Panstwa za tzw. odszkodowanie? Mieszkancy maja prawo protestowac i licze ze te protesty beda skuteczne! Jest to bezpowrotna dewastacja terenu, obnizenie wod gruntowych, obnizenie wartosci ziem i domow okolicznych + zwiekszenie ilosci ciezkiego sprzetu na drogach….

„obnizenie wartosci ziem i domow okolicznych”

A przypadkiem dogodny dojazd do obwodnicy nie podniesie wartości ziem? Przecież działka z dogodnym dojazdem do obwodnicy to świetna działka pod działalność gospodarczą o zasięgu większym niż lokalny. Sprawnie można odbierać dostawy towaru, sprawnie można towar rozwozić i klienci mają łatwy dojazd. Dodatkowo skraca się czas dojazdu do np. dużych miejscowości więc jeśli dużo podróżujesz po kraju w celach biznesowych to jesteś w stanie obsłużyć większą ilość klientów bo czas to pieniądz.

Czyńcie sobie ziemię eksploatowaną
I dewastowaną

Teren przeznaczony pod tego typu inwestycje wiec niepowinno byc problemu.Zawsze jest grupka ludzi co wszystko im przeszkadza,taki typ przeprowadzili sie z miasta na wies i pewnie zaraz zacznie im przeszkadzac obornik na polu bo smierdzi czy prace polowe bo jest kurz ihałas

Dobrze, ze Tobie nic nie przeszkadza i kupujesz domy w atrakcyjnych lokalizacjach zaraz przy swiniarni lub kopalnii piasku! Gratuluje!

To zanim kupisz sprawdz plan zagospodarowania w okolicy Teodoròw k Łasku tez sprzedawali działki mieszczuchom w atrakcyjnych cenach tylko nikt nie pomyslał ze w okolicy jest lotnisko wojskowe też maja problem.Teraz zrobili tak ze jezeli masz tam działke i chcesz budowac dom to podpisujesz ze nie bedziesz miał roszczeń do wojska.Tak powinna zrobic też gmina masz działke przy terenie przeznaczonym na przemysł podpisujesz i jest po problemie tak samo powinno byc na obszarach rolnych a nie potem kilku mondraki neka rolnikòw bo kupili działki idookola nic juz niewolno robic

Ziemo 100% racji, mam działkę z planem zagospodarowania na usługi od ponad 15 lat a sąsiedzi zdziwieni że działalność chce prowadzić. Paranoja