Strona główna Aktualności Z miasta Niespodzianki nie będzie. Remont mostu przedłużony

Niespodzianki nie będzie. Remont mostu przedłużony

19
Kolejny termin przesunięty – do takiego zdania pabianiczanie są już na pewno przyzwyczajeni. Tak samo będzie z mostem na Dobrzynce na ulicy Grota Roweckiego.

Jak udało nam się dziś ustalić, termin zakończenia przebudowy mostu przesunięto na 28 października 2022 roku. Oznacza to, że kolejny miesiąc będziemy musieli stać w korkach na ul. Grota Roweckiego. Przyczyn opóźnienia jest kilka. Te wymienia rzeczniczka prasowa starostwa powiatowego:

  1. Wykonanie prac dodatkowych tj. rozbiórka istniejących poręczy żelbetowo-stalowych wraz z podbudową i wykonanie nowych na sąsiadującym z przebudowywanym mostem obiekcie mostowym. Wykonanie fundamentu, zamówienie i czas oczekiwania na balustrady.
  2. Wydłużenie czasu trwania prac rozbiórkowych z uwagi na większe niż wskazano w projekcie gabaryty podpór istniejącego mostu jak również innej od zakładanej w projekcie konstrukcji podbudowy warstw nawierzchniowych na obiekcie i dojazdach do obiektu – dotyczy zarówno części północnej mostu jak i części południowej.
  3. Bieżąca sytuacja na rynku budowlanym spowodowana m.in. działaniami wojennymi na Ukrainie, inflacją, niedoborami na rynku pracowniczym, przekładająca się na opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych.
  4. Opóźnienia dostaw mas bitumicznych związane z kryzysem na rynku ropy naftowej.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mówiąc wprost po prostu każdy każdego ma w poważaniu.. głupie ludzie postoją w korkach a My w gabinetach dogadamy się po cichu a krzykaczy uciszyć mówiąc że wojna itd tylko w tym mieście nie potrafią oddać żadnej inwestycji w terminie.

Nie-rząd kaczystanu tłumaczy się wojną, to chyba inni też mogą.
Uwielbiam te teorie spiskowe. Ilu tu wiedzących najlepiej. ,, dogadamy się po cichu,, możesz rozwinąć z czym i kto mają się dogadać? Czy na pewno bierzesz te czerwone pigułki, które ci przepisano?

On wybrał niebieską, dlatego nie żyje w Matrixie, jak wszyscy inni.

Mamy rozumieć że miasto nałożyło karę na wykonawcę . Tak się szczycili ze oddadzą w terminie a tu kolejna klapa . Oczywiście na wykonawcę remontu torowiska też nie została nałożona kara .

Jaka karę? Jeszcze jak dobrze wykonawca pokombinuje to wyciśnie dodatkowe dopłaty związane ze wzrostem kosztów itd.

Powiat jak już.

Miesiąc w tę, czy we w te, co za różnica.
To tylko 4 tygodnie.

Została nałożona kara, a wykonawca zrezygnował z realizacji. Sprawa trafiła do sądu za 3 lata sąd zdecyduje. W chwili wyroku spółka realizująca inwestycje upadła. Kar nie ma kto zapłacić. Po wyroku zostanie zorganizowany nowy przetarg i w 2027 r. most i Zamkowa ma być gotowa za kwotę 3 krotnie wyższą niż pierwotnie zakładano, ale ty nadal będziesz wierzyć że wykonawca to się wystraszy kary umownej. Widać że nie masz zbyt pojęcia jak to wygląda, a kolejne 5 lat będziesz stał w korku. Oczywiście sytuacja powyżej to tylko historyjka ale tak to funkcjonuje w Polsce. Zrozumcie to, że na rynku nie… Czytaj więcej »

qurła! gdyby nie wojna na ukrainie byśmy już most mieli i tramwaj i fontanny i basen nowy….

Dokładnie tak. Jeszcze zapomniała wspomnieć o kolejnej fali covida

Tacy tu wszyscy mądrzy… A co byście zrobili na miejscu urzędnika? Wypowiedzieli umowę? I samemu dokończyli remont, bo znalezienie wykonawcy zastępczego trwałoby latami.

mając pod sobą zdm i zwik zatrudnił bym tam SPECJALISTÓW od robót w dziedzinie jaką sygnują się te jednostki. mając wykwalifikowaną kadrę robotników, w ramach ich miesięcznej pensji zlecałbym wykonywanie bieżących remontów. było by taniej i szybciej. Aktualnie te spółki to tylko przechowalnia kolesiostwa i jak dochodzi do jakiś prac to te jednostki podnajmują wykonawców … to marnotrawienie kasy i czasu. i wychodzi jak zwykle….

tak tłumaczyło się za komuny i w ogóle to lepiej godzić się na wszystko, bo jak tylko nie lewomyślnie się zapytasz, to wyzwią cię od głupka itp itp.

Beton ,,podkład,, na zamkowej w centrum ma być skuwany bo jakość jego żadna , też wojna ? Rozumiemy jako podatnicy ( inwestorzy) że to było wliczone w koszty wykonywanych prac , czy będziemy dopłacać za spartaloną robotę ?

a może zrobią w tej betonowej rynnie jakiś większy akcencik przyrodniczy?

Rzeklbym – a nie mówiłem?
Skoro pierwsze pół robili 2,5 miesiąca to nie ma cudów, drugie też musiało im tyle zająć 🙂

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Kabaret nie do Tomi tylko na jakikolwiek remont w Pabianicach buhahahahabababa

Niech pani rzecznik nie pitoli że nie była przewidziana wymiana balustrad na rozebranym mostku bo mostem tego nie nazwę.

Ptaszki cwierkaja ze od poniedzialku rypułtowicka zamknieta ze wzgledu na krecenie serialu z mlodym szczurem. Moze redakcji uda sie to zweryfikowac.
Jak starostwo sie na zgodzilo to chyba starosta prosi sie o lincz ze strony kierowcow