Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Ceny abonamentów stomatologicznych — czy to się opłaca?

Ceny abonamentów stomatologicznych — czy to się opłaca?

0

Opieka stomatologiczna bywa bardzo droga, szczególnie jeżeli wybieramy opcję leczenia prywatnego, zamiast na fundusz NFZ w ramach ubezpieczenia. Są plusy i minusy takiego rozwiązania, niemniej jednak opieka prywatna wcale nie musi być droga, jeżeli tylko zdecydujemy się na wykupienie abonamentu stomatologicznego. Jakie są warianty, i czy faktycznie się to opłaca?

Abonament stomatologiczny – opcje, koszty i warunki

Abonament stomatologiczny to rodzaj usługi polegającej na opłacaniu comiesięcznego zobowiązania w zamian za nielimitowane usługi dentystyczne w danej prywatnej przychodni. Takiego rodzaju usługi funkcjonują w prywatnych placówkach medycznych, które obecnie stanowią o wiele atrakcyjniejszą i łatwiej dostępną alternatywę dla usług zdrowotnych NFZ.

Pakiet stomatologiczny LuxMed dla przykładu umożliwia pacjentom skorzystanie z licznych zabiegów dentystycznych w ramach takiego abonamentu, a jego koszt jest znacznie niższy, niż zsumowana kwota kilku wizyt prywatnych bez pakietu. Po wykupieniu pakietu stomatologicznego wystarczy zadzwonić do placówki, i najczęściej w ciągu następnych 24 godzin mamy już umówioną wizytę, czasem jest możliwość przyjęcia natychmiastowego, szczególnie w przypadkach nagłych.

Kiedy warto wykupić abonament stomatologiczny?

Pakiety stomatologiczne są nie tylko korzystniejsze finansowo w dalszym rozrachunku, ale również o wiele łatwiej dostępne, i oferujące szereg korzyści dla pacjenta. Kupując taki pakiet, można liczyć na kompleksową opiekę dentystyczną, co na pewno docenimy, jeżeli mamy problemy z zębami. Dodatkowym plusem jest krótki czas oczekiwania na wizytę, a także gwarancja opieki oferowanej przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy szybko pomogą nam uporać się z problemem.

Prywatne placówki medyczne są o wiele nowocześniej wyposażone i urządzone, przez co komfort przebywania na wizycie jest znacznie większy. Pakiet stomatologiczny LuxMed da nam o wiele lepszą jakość usług i pewność, że w przypadku problemów z zębami czy nagłym bólem, szybko otrzymamy niezbędną i profesjonalną pomoc.

Abonament stomatologiczny a prywatne wizyty – co się bardziej opłaca?

Mimo że abonament stomatologiczny wciąż znajduje się w kategorii opieki zdrowotnej, to zdecydowanie bardziej opłaca się pod względem finansowym niż jednorazowe wizyty w prywatnym gabinecie dentystycznym. Biorąc pod uwagę jednorazowy koszt miesięczny, w ramach którego możemy korzystać z usług dentysty, i porównując go do kosztu jednej wizyty bez pakietu, można łatwo wywnioskować, że koszty są nieporównywalnie niższe, kiedy wykupimy pakiet stomatologiczny.

Kiedy pojawiają się problemy z zębami, nierzadko konieczne jest kilka wizyt w miesiącu, by je załagodzić. Zakładając, że jednorazowa wizyta to koszt ok. 300 zł, łatwo policzyć, ile pieniędzy wydamy na leczenie bez pakietu. Podsumowując, prywatne pakiety dentystyczne to bardzo korzystna oferta placówek medycznych, i warto rozważyć ich zakup, szczególnie jeżeli często bywamy w przychodniach z różnymi dolegliwościami uzębienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments