Strona główna Aktualności Komunikacja Prezydent zwołuje pilną sesję dot. tramwaju

Prezydent zwołuje pilną sesję dot. tramwaju

7

Na czwartek na godz. 9.30 zaplanowana została sesja rady miejskiej. W porządku obrad jest podjęcie uchwały dotyczącej dalszego funkcjonowania tramwaju.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz chce, aby radni wyrazili zgodę na przesunięcie w budżecie miejskim 700 tys. złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na modernizację trakcji tramwajowej.

W ubiegłym tygodniu portal EPAinfo jako pierwszy opublikował treść pisma przygotowanego przez MPK, w którym zapowiedziano wyłączenie linii nr 41 w razie braku wymiany trakcji (WIĘCEJ). Po naszym tekście informacja ukazał się w łódzkich mediach.

Pomimo innej wizji Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, MPK nie wycofało się z podjętej wcześniej decyzji (WIĘCEJ). Dlatego na czwartek na godz. 12.00 zwołano spotkanie przedstawicieli ZDiT, MPK oraz władz Łodzi, Ksawerowa i Pabianic. Spotkanie ma dotyczyć najpilniejszych spraw remontowych niezbędnych do dalszego funkcjonowania tramwaju. Pismo w tej sprawie powstało 21 kwietnia. Dlatego prezydent chce zabezpieczyć 700 tys. złotych, aby linia 41 mogła dalej funkcjonować. Do 6 maja ma powstać protokół w sprawie tramwaju do Pabianic.

Wszystko wskazuje na to, że prezydent będzie walczył o tramwaj do ostatniej… złotówki w budżecie.

REKLAMA
Poprzedni artykułTrwają negocjacje ws. tramwaju
Następny artykułTramwaj uratowany. Na razie
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Puk, puk panie Prezydencie i panie Starosto podpowiadam :
Proszę o zlikwidowanie zbędnych etatów w UM i UP a bedziemy krainą mlekiem i miodem płynąćą. Spółki miasta też należy mocno uszczuplić ze stanu osobowego. Zróbcie to a wystarczy na wszystkie potrzeby.

I znów marnotrawienie kasy. Ale takto jest jak sie nie myśli przyszłościowo i budzi z ręką w nocniku…

Się pressidento urwał z choinki nagle? Temat tłuczony od ponad roku, a tu nagle oprzytomnieli? Gwałtu rety, co to będzie… jak nas nie będzie… Byle szybko! : (

Panie Łazuka a gdzie korbelka ?

A ze środków na co ma nastąpić to przesunięcie ? Czego tym razem zostaniemy pozbawieni żeby móc jeździć tramwajem ?

Prawda jest taka, że Dychto olewał ten temat, sugerując nawet autobus. Nie wspomnę tego jednego zaparowanego i wypełnionego szczelnie ludźmi wagonika. Liczę na to, że tramwaj jednak zostanie.

Autobus i po sprawie. Przynajmniej nie będzie niszczenia infrastruktury przez wstrząsy, które wywyołuje tramwaj