Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent zaprasza „szwagrów” do przetargu. Do wykończenia jest miejski szalet

Prezydent zaprasza „szwagrów” do przetargu. Do wykończenia jest miejski szalet

31
Urzędnicy z miejskiego ratusza chcą dokończyć budowę publicznej toalety przy ul. Południowej przy tzw. Dużym Rynku. Inwestycja ma pochłonąć sporą kwotę.

Podczas czwartkowej sesji radni miejscy zabezpieczyli w budżecie 300 tysięcy złotych na, jak to nazwali urzędnicy, „Budowę budynku targowiska wraz z szaletem miejskim – II etap”.
Pierwszy etap ciągnie się o około 12 lat, bo wtedy otrzymano pozwolenie na budowę. W tym czasie Zarząd Dróg Miejskich działając metodą gospodarczą postawił mury budynku i dach. Wydano na te cel około 85 tys. złotych.

Później, czyli w 2017 roku zapadła decyzja, że budowę powinna dokończyć profesjonalna firma. Zabezpieczono na ten cel 156 tys. złotych. Okazało się, że tyle nie wystarczy, bowiem jedyna firma, która stanęła w przetargu chciała za wykonaną pracę 209 tys. 595 zł. Nie zdecydowano się dołożyć brakujących pieniędzy.

Dziś ceny prac budowlanych poszły w górę i urzędnicy zdają sobie sprawę, że oferta za 209 tys. złotych może się nie pojawić. Dlatego zabezpieczono na ten cel 300 tys. złotych.

Może się więc okazać, że łączny koszt toalety z pomieszczeniem socjalnym wyniesie blisko 400 tys. złotych.

– Cztery ściany i kawałek dachu połatanego. Tak to teraz wygląda – mówi Grzegorz Mackiewicz. – Postanowiliśmy dokończyć ten projekt, także zapraszamy wszystkich Józków ze szwagrem, którzy w internecie tak pięknie szacują nasze inwestycje. Oczywiście mówię to z przekąsem, ale może będą chcieli za 5 czy 10 tysięcy złotych dokończyć ten budynek.

Prezydent w swojej wypowiedzi podczas konferencji prasowej odniósł się do naszego tekstu z 19 grudnia 2020 roku opisującego koszty budowy krańcówki na Bugaju, który powstał po tym, jak część Czytelników zarzuciła ratuszowi zbyt wysokie koszty przebudowy tego obiektu.

Wątpliwości co do tej inwestycji mieli niektórzy radni.

– Naprawdę nie można tego zrobić taniej – pytał radny Piotr Różycki. – Za 300 tysięcy można kupić niezłe mieszkanie, a my mówimy o fundamentach, dwóch oknach dwóch muszlach, pisuarze i dachu.

Prezydent Mackiewicz wyjaśnił, że w budynku będzie pomieszczenie administracyjne, toaleta dla 10 osób z podziałem na płeć, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyn. Trzeba zamontować ogrzewanie, wentylację, elektrykę itp.

– Według obecnych cen wychodzi taka kwota – mówi prezydent.

Przetarg będzie ogłoszony w lipcu..

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Mackiewicz Tower”

Brawo. Każdy musi mieć TOWER

To jest symbol naszego miasta i władzy chłopców z BSR. Niedługo będzie 20 lat jak budują kibel przy rynku. I tak się napinają, że prędzej będzie kupa wielka niż ten szalet.

Co innego Wieże Kaczyńskiego. To symbol Polski i mężczyzn z PiS. Lokalnie dużo nam brakuje do miłościwie nam panujących.

Zaraz, jak, to teraz rodzina dokończy budowę, ale to już tak oficjalnie ?

Osiem akapitów artykułu to moje dziecko w drugiej klasie potrafi przeczytać

Mackiewicz nie jąkaj się!!!
Odrealnione są te wasze inwestycje pseudo budowlane..

„Józkowie i szwagrowie” są mocni w gębie i klawiaturze. A jak przyjdzie co do czego, to nawet własnej łazienki nie potrafią wykończyć.

Patrząc na ten cennik to nie wiem czy 5 mln wystarczy na wybudowanie Twojej szkutni, nawet jak będą budować szawgarowie, Józkowie itp.

Mojej szkutni…?

No to masz szwagrów Bo normalny to ogarnia wszystko. I kobite zapnie jak Cię nie ma. Takie szwagra. Wszystko potrafią.

teraz zaczynają budowę jak ceny materiałów budowlanych poszły ostro w górę , ano Biznesmeni z Ratusza przecież sami za to nie płacą . Żenada

Widzę, że szalecik jest solą w oku prezydenta. Pewnie uznał, że najwyższy czas zniszczyć dowód nieudolności swojej i rady miejskiej. Parkową zaorali przyszedł czas na szalet. Cena jaką szacują jest z kosmosu. wystarczy wejść na stronę BIP Koziegłowy. Tam najdroższą ofertę podali około 400 000. Jest to rok 2016, a szalet to jak nasze 3. Budowany od podstaw. Wygrała oferta około 266 tysięcy złotych i to budowane od podstaw. Ciekawe dlaczego czekali 12 lat. Pewnie za dużo ludzi już się wypowiada na temat nieudanych remontów, a do tego ten nieszczęsny kibel…. A tu ciekawostka z innego miasta. To już rok… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Pabnin

Parkową to wykończył nieudolny duet dychto-sauter. Dobrze że obydwaj odeszli już do lamusa.

Parkową wykończyli radni miejscy, praktycznie ci sami co są teraz, na czele z obecnym przewodniczącym rady miejskiej. Do tego Mackiewicz powołał do rady nadzorczej zwik pana Gołaszewskiego. Dziwnym trafem nikogo innego nie było….

Stawialem porządna altane na działce z wc i łazienką powierzchnia 38 m2. Solidna robota koszt 30 tyś . Nie ta inwestycja kosztuje 2 x więcej tj. 60 tyś. To gdzie do 300 ?

Komuś doremontują prywatny domek.

Nie.ma to jak postawić kibel w cenie domu mieszkalnego. Kolejny przekręt na grubą kase.

Przy szalecie za 300 tys to szkutnia za 5 mln to niemal okazja.

Ogólnie za 400tys to ludzie domy stawiają a nie jakiś szalecik. Także pozdrowienia dla Pana Grzegorza. Dobry z Pana szefu 🙂

Jakie prace mają zostać wykonane wewnątrz i na zewnątrz, że potrzeba aż 300 tys. złotych?
Moim zdaniem pewnie otynkowanie, wylewka jeśli jej nie wykonano i położenie płytek na podłodze i ścianach. Do tego pewnie instalacja elektryczna która będzie bardzo prosta i wodno-kanalizacyjna. I to ma kosztować 300 tys. złotych?

Panie Prezydencie nie w internecie a na EPAinfo. Proszę być bardziej precyzyjnym.

Jak to toaleta gender z podziałem na płeć to nic dziwnego, że tyle kosztuje

Będzie Pan zadowolony….

To jest doskonały przykład jacy ludzie zasiadają we władzach. 12 lat nie potrafią kibla zbudować a teraz jeszcze taki Grześ prosi o pomoc szwagrów. No kpina. Ale szkutnie budują za 5 baniek a co, czyli miejsce spotkań partyjnych. Bo tam więcej będzie sal konferencyjnych niż samej szkutni.

Taki Grześ prosi o pomoc szwagrów,
Czyli Was wszystkich,
którzy się na wszystkim lepiej znają.
Koszt altanki 30 tyś
Miasto płaci 300 tyś
Załóż firmę zapłać podatki VAT
zatrudnij ekipę zapłać zusy wynagrodzenie chorobowe wypadkowe
Zrób terminie daj dobre mateeialy gwarancje
I 270 tyś na czysto masz w kieszenii
Jedno zlecenie i 5 lat nie musisz pracować.
Nic tylko działac

Jeżeli chodzi o termin, to w naszym mieście nie musisz się obawiać, tu nic nie jest wykonane w terminie i nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności.

Gdzie napisalem że obawiam sie o termin, albo że to mi przeszkadza ?

Szalet trzeba szybciutko wybudować nie ważne za ile, bo potrzebny jest stołek. Będzie szalet to powoła się Miejską Spółkę Szaletową, a szalet będzie czynny jak basen. Wszystko dla „szwagrów”.

Proponuję zrobić rozpiskę, kto z kim gdzie pracuje i wszystko wyjdzie na jaw.

A nie byłoby taniej kupić taką gotową toaletę? I po co aż 10 toalet? Wystarczyłoby w zupełności po dwie na płeć plus 1 dla niepełnosprawnych. Ile będzie kosztować jej utrzymanie? Przecież rynek odbywa się 3 razy w tygodniu. Teraz ile toalet mają do dyspozycji handlujący?
A tu ciekawostka.
Nowa toaleta miejska w Bielsku-Białej za 300 tys. zł. Taka sama w Zgierzu… 95 tys. zł | Dziennik Zachodni

Last edited 1 rok temu by Toya