Strona główna Aktualności Komunikacja Prezydent chce więcej „niemców”

Prezydent chce więcej „niemców”

1

Sukcesem zakończyły się negocjacje z Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi dotyczące opłat za przejazd tramwaju przez Pabianice. 

Prezydent Grzegorz Mackiewicz utrzymał dotychczasową stawkę w wysokości 6,85 zł za wozokilometr zamiast 8,56 zł proponowanej przez ZDiT w Łodzi. Oznacza to, że w 2016 Pabianice zapłacą za przejazd tramwaju 816 tys. zł.  Gdyby stawka poszła w górę, opłata wyniosłaby 1 mln 19 tys. zł. Nowa umowa będzie obowiązywać od stycznia.

– Prezydent oczekuje również poprawy jakości przewozów – obsługi przez zmodernizowane tramwaje typu 805 Na albo przywrócenia na trasę wygodnych „niemieckich” wagonów, czyli przegubowca Duewag M8C, które miały wysuwany stopień ułatwiający wsiadanie. Te ostatnie wagony zostały nieoczekiwanie wycofane przez MPK- Łódź, które obsługuje linię 41. Prezydent czeka na odpowiedź w tej sprawie – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Najpierw powinni wymienić torowisko żeby jeździł lepszy i nowszy tabor niż kupować stare złomy z Niemiec. Czy Polska zawsze musi kupować gówno z zachodu które jeździło kilkadziesiąt lat temu a dziś jest zużyte i nikt nie chce tylko Polska?