Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent chce budować letnie baseny na PTC

Prezydent chce budować letnie baseny na PTC

55
Na terenie Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów miasto chciałoby pobudować zewnętrzne baseny. Nadziei na sfinansowanie tej inwestycji władze Pabianic upatrują w pieniądzach z „Polskiego Ładu”.

Nowa atrakcja dla mieszkańców, z której korzystaliby w okresie letnim, ma być zlokalizowana przy ul. Grabowej, tam, gdzie mieści się plac manewrowy. Mówił o niej dziś na konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz, podkreślając, że wie, jak dużo emocji budzi fakt, że w miejscu starego basenu powstaje hala i że pabianiczanie czekają na nowy basen. Co więcej, kryta pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w wakacje nie pracuje, a latem na Lewitynie też nie zawsze można szukać ochłody w wodzie. Jaka jest alternatywa?

– Chodzi o kompleks składający się z dwóch basenów 25-metrowych, o różnej głębokości, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie i mini wodny plac zabaw oraz, opcjonalnie, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej – wylicza prezydent. – Pomysł jest sensowny i realny. Mieliśmy okazję zobaczyć (z radnymi Koalicyjnego Klubu Radnych – przyp. red.), jak to wygląda w praktyce.

Gdzie? W Strzeniówce w gminie Nadarzyn, bo tam takie letnie baseny już powstały. Ich koszt wyniósł 5 – 6 mln zł. Po spotkaniu z wykonawcą okazało się, że realizacja przedsięwzięcia jest możliwa w ciągu pół roku.

Plany są, problem w tym, że miasto nie ma w swoim budżecie środków, aby wcielić je w życie. Dlatego liczy na pieniądze rządowe. Nie tylko w kwestii sfinansowania zewnętrznych basenów, które, jak wynika ze wstępnych założeń i w związku z rosnącymi kosztami, pochłonęłyby 6 – 7 mln zł, ale też innych przedsięwzięć. Chodzi o drugi etap inwestycji, jaką będzie budowa wielofunkcyjnej hali sportowej przy SP 13. Objąłby on powstanie budynku z magazynami, siłowni oraz sali treningowej, przeznaczonej dla zapasów i sztuk walki. W tym etapie uwzględniono również zagospodarowanie terenu (m.in. małą architekturę i oświetlenie). Ponadto mowa o szatniach dla piłkarzy PTC oraz nowej nawierzchni z parkingami na ul. Grabowej.

– Cały projekt szacowany jest na 10 – 12 mln zł i taki wniosek mamy zamiar złożyć do Polskiego Ładu – mówi Grzegorz Mackiewicz.

Nabór wniosków powinien ruszyć na przełomie listopada i grudnia. Zakładając optymistycznie, że Pabianice otrzymają pieniądze realnym terminem otwarcia basenów byłoby w ocenie władz miasta lato 2023 roku.

A jeśli nie dostaniemy pieniędzy z budżetu państwa?

– Trzeba będzie plany i propozycje odłożyć pewnie na dłuższy okres czasu – przyznaje prezydent. – Niezależnie od tego, czy baseny powstaną czy nie, konieczna w dłuższej perspektywie będzie rewitalizacja, a właściwie budowa od nowa basenu krytego, ponieważ stan obecnego wskazuje na bardzo duże zużycie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tego Polskiego Ładu przeciwko któremu Grzesiu protestował w Warszawie, wspólnie z Rąkowskim ?

Tak, z tego samego, który może dać samorządom pieniądze, ale tzw. „znaczone” czyli na ściśle określone cele. Jednocześnie ten sam ład znacznie uszczupla dochody samorządów, którymi mogłyby one całkowicie samodzielnie rozporządzać. Innymi słowy „Polski Ład to zmian ogrom, ale czy to „ład” będzie, czy może „pogrom?”

A 500+ to panowie Grześ i Krzyś biorą ? Czy też protestują ?

500+ to nie Polski Ład, ale zaistnieć zawsze można. Jeśli jednak już zmieniamy temat, to program „Rodzina 500+” poniósł totalną klęskę! Proszę sobie poczytać zasady i cele tego programu. Jego głównym celem było odwrócenie niekorzystnego trendu demograficznego, a nie wsparcie socjalne. Tymczasem wystarczy popatrzeć na wskaźniki demograficzne jak pikują w dół. Wszyscy ostrzegali, że nie tędy droga do poprawy demografii. Tak na ma marginesie dodam, że ostatni wyż demograficzny mieliśmy ….. w stanie wojennym. No, polityka socjalna i wsparcie dla rodzin były wtedy „wzorcowe” tzn. za całą politykę pro-rodzinną wystarczało wyłączanie prądu wieczorami. Teraz próbuje się odwracać kota ogonem i… Czytaj więcej »

Niech dalej kopie po kostkach to znowu od nich dostanie prawym prostym i nokaut . Od tyle sobie morze poskakać ten malućki człeczek 😉

Rozumiem, powinien być w pozycji klęczącej, to by nokautu nie było i byłaby kasa na inwestycje.

Morze, morze. Piękne morze.

A może wymienić w mieście lampy na oszczędniejsze? bo prąd zdrożał o 88%

Last edited 1 rok temu by Marek

kto by się tym przejmował xD

Tym bardziej że np na Szarych Szeregów włączone są w dzień do g. 12.00 😶

Super pomysł, mam nadzieję że dojdzie do skutku.

Przykładem może być Zduńska Wola – basen odkryty i nowa hala z dwoma basenami

Niech sobie darują. Szalet budują 10 lat i utopili mnóstwo pieniędzy. A basen zamykany w wakacje to śmiech. Tutaj trzeba ludzi, którzy rozumieją potrzeby klientów – mieszkańców. Dyrektor MOSIRU, który podczas zamknięcia basenu z powodów pandemicznych nie wykorzystał tego okresu na przegląd i naprawę basenu krytego jest osobą, która nie nadaje się na takie stanowiska. Podobnie będzie z kompleksem basenowym na PTC. Skończy jak poprzedni – zniszczony. Ci ludzie nie rozumieją, że trzeba działać, a nie pozować do fotek.

Może Inwestor prywatny wybuduje szalet między UM a SDH Trzy Korony za zgodą UM.
Lokalizacja niezła. Grafika na ścianie już jest. Przykładem mogą być szalety w Świnoujściu czy w Karpaczu . Na to może wystarczy pieniędzy z budżetu miasta??

IMG_20210826_095319_01 (2).jpg

Szalet w Świnoujściu

IMG_20210820_120635 (2).jpg

Szalet w Karpaczu w pobliżu świątyni Wang

IMG_20210920_113413 (1).jpg

Prywatny inwestor nic nie zrobi, bo będzie się bał, że splajtuje. Tak jak właściciel parkowej i wynajmujący basen PTC.

Szanowny Panie Prezydencie.
Na basen na PTC to chodziłem w 3 klasie technikum 1993r. Trochę dawno temu. Bardzo bym prosił aby Pan wybudował jakiś normalny tzn kryty basen. Można by wtedy zachęcić wiele osób do korzystania nawet zimą. 🙂 To pisałem ja Pana Grzegorza SUWEREN.

Panie Wojciechu jeśli w ’93 chodził Pan do technikum to jest Pan już Duży i powinien Pan będąc w tym wieku już wiedzieć gdzie władza, wszelka władza ma SUWERENA

Kurcze jacy wszyscy zadowoleni na tym zdjęciu.

70 mln zł dla Samorządów przeznaczy NFOSiGW na przedsięwzięcia w zakresie poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych.
Nabór w ramach drugiego konkursu programu priorytetowego „Udostępnianie wód termalnych w Polsce” odbędzie się w terminie od 3 stycznia do 30 czerwca 2022r.
Czy tym razem UM pomyśli o rozwoju Pabianic??????? czy myśli tylko jak przetrwać kadencje czy budować szalety

A ile będzie kosztować podgrzanie wody?

Odwiert w Jadwininie wykonany przez PGE na gł. 2864 m ma temp. 97C.
Solanka ma właściwości balneologiczne.
 Na odwiert badawczy przy PTC, PGNIGE przewidziało kilkanaście ml zł.
Całą inwestycje storpedował Prezydent Miasta za co mieszkańcy Pabianic powinni….. rozliczyć. Gorąca woda podgrzała by wodę sieciową latem do 70C a zimą do 85C a na zrzucie o temp. 42C do odślepionego otworu w Jadwininie i częściowo do celów leczniczych do sanatorium który chciało wybudować PGE w rejonie Pawlikowic. nie mówiąc o basenach solankowych ,barach kafejkach, hotelikach. Idealna lokalizacja przy S8, niedaleko S1, S2 i S14

Panie S1 to jest na Śląsku a S2 to obwodnica Warszawy chyba że Pabianice gdzieś się przeniosły a ja nadal w łódzkim mieszkam ?

Słuszna uwaga.
Do A1 byłoby ok 19,7km,
do A2 51,3 km
do S14 9.7km

O tym że jest to idealna lokalizacja wiedział Amazon , a po drugiej stronie na 10ha następne centrum logistyczne planuje Panattoni. Na sanatoria i inwestycje towarzyszące miejsce też się znajdzie

Może jest już rezerwacja na tą inwestycje? A może kolidowałaby z basenami w Mszczonowie a jak wiadomo baseny mszczonowskie z racji pochodzenia podlegają pod ochronę inwestycji

wybory się zbliżają? najpierw niech skończą obiecany basen przy mechaniku.. maszyny ukradli, że niby na złom, budynki wyburzyli i cisza.

Szkoda, że nikt nie pytał o zdanie sąsiadów Bo zapowiada się niezła muza przez kilka miesięcy w roku

Tam kiedyś był basen zanim ci nowi sąsiedzi się pobudowali. Trzeba było brać pod uwagę że może zostać odbudowany,

Bardzo fajny pomysł, jednak wątpię w powodzenie. Pieniądze z nowego ładu są już zarezerwowane dla pisowskich samorządów.

biorąc pod uwagę wygląd i stan zagospodarowania naszego miasta to naprawdę NIEZBĘDNA inwestycja…

A może by tak wreście halę sportową byście postawili bo na treningi dziecko zawożę do Dłotowa Łasku i Zgierza żenada żeby nie mieć własnej pożądanej hali . Przepraszam jest jedna ale to powiatowa więc Mackiewiczowi to wystarczy

To absolutny cyrk. Panowie chyba już kompletnie oderwani od rzeczywistości. Gdyby tak była zarządzana prywatna firma już dawno poszli by z torbami. Zero myślenia. Zarządzanie na poziomie przydrożnego baru. Dosłownie. Zamiast zająć się inwestycjami chociażby w infrastrukturę energetyczna, zamiast skupić sie nad rozgrzebanych miastem, szukać nowych inwestorów będą baseny budować… letnie.. no super / gratuluję ! Tylko potem wielkie zdziwienie „ojej prąd podrożał” … żenada do kwadtratu

  1. Inwestycje remontowe mają swój harmonogram i tego się nie przeskoczy.
  2. Temat prądu, jakże teraz na topie… Może nie róbmy nic, bo prąd drogi?
  3. Niedawno był wielki lament, że basen na PTC stoi pusty, zmieniając się w ruinę…
  4. Inwestora za rękę nie zmusimy do inwestycji w Pabianicach. Możemy ich jedynie zachęcić.
  5. Pieniądze tytułem dotacji na basen i tak nie będą przyznane.
  6. Najlepiej nie robić nic…
  7. Jeszcze taki się nie znalazł, co wszystkim by dogodził.

Chodzi o to aby przewidywać. O tym, ze prąd zdrożeje wiadomo było po kilku lat. Ja zarządzam przydatnymi firmami i nas podwyżki jakoś nie zaskoczyły (podobnie jak prywatnych inwestorów w Polsce którzy inwestowali w pompy ciepła czy fotowoltanike). Tym bardziej, ze jak Pan wspomniał są harmonogramy. Dziś o inwestorów się zabiega. Proszę popatrzeć na sąsiednie miasta czy wręcz miasteczka (chociażby Ksawerow). To jest nieudolna ekipa / z prostymi problemami sobie nie radzą. Dużo zdrowia.

No, fotowoltaika to idealny przykład. Wszyscy, co sobie zamontowali, są właśnie robieni przez państwo w balona.

Nie chodzi o to, żeby nie robić nic. Trzeba robić tylko mądrze. Ostatnio mam wrażenie, że rządzący miastem układają plany rozwoju miasta pod komentarze na portalu i z ankiet. Wygląda jakby pod przyszłe wybory. Ale może tylko tak wygląda…..

Widzę wielką radość,poczekamy zobaczymy w 2023 roku.

W Pabianicach jest za duże bydło ludzie nie dbają o nic szkoda pieniędzy lepiej niech dokończą to co zaczęli. Dofinansowanie dla ludzi którzy prowadzą sklepiki na zamkowej które upadają przez przebudowę zamkowej która idzie jak flaki z olejem . Panie Prezydencie pomóż tym co potrzebują i upadają

Last edited 1 rok temu by Mario

Ja też chcę wybudować dla Pabianic duży basen ,jak wygram w totolotka.

Może lepiej byłoby zburzyć obecną hale na Włókniarzu łącznie z tym basenem i postawić nową

I to jest jedyny rozsądny głos w tej dyskusji. Tak należało by zrobić. Tylko, że procedura przetargowa, a mowa tutaj o wielkim projekcie, wyburzenie, projekt nowego, budowa, dopuszczenia – trwała by bardzo długo, nie wspominając o realizacji. Nie mieli byśmy wówczas żadnego basenu przez, realnie patrząc, 4-6 lat. I wówczas znowu byłby lament, że „co to za władza, wszystko niszczą, była dobra Zamkowa, rozkopali, były dobre autobusy, to na hybrydy wymienili, mogli przewidzieć, że prąd zdrożeje w 2021 i w 2008 zakładać już LED-y, basen zabrali…” 😉

Panie prof- kłos rozumiem iż Pan jest zadowolony z zarządzania miastem -o ile jest to zarządzanie. A ja pozwolę się z Panem niezgodzic wg mnie miasto od lat zarządzane jest fatalnie przez ta sama grupę ludzi. To co jedyne wyszło to rozbudowanie administracji zarówno w mieście nie wspominając o powiecie. Basen miał być wybudowany nowy obecny nadaje się już tylko do wyburzenia nowy miał być na terenie mechanika ale wniosek przygotowany przez powiat był jaki był i dotacji brak oczywiście to nikogo wina no bo jak. Tramwaj pomysł jak pomysł kompletnie nieprzemyślany z uwagi na koszty. Tłumaczenie iż na to… Czytaj więcej »

Niosek o basen przy Mechaniku został spuszczony przez PiS. Wiadomo dlaczego.

Czyli ta hala sportowa ma być na lekcje wf dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 13?postawiona kilkaset metrów od szkoły?
Czyli dzieci będą musiały opuszczać szkołę idąc na wf.To jakaś bzdura, biorąc pod uwagę to ,że rok szkolny obejmuje zimne pory roku kiedy poda deszcz,,czy śnieg, czy poprostu temperatury są niskie, Na taką salę naprawdę dla dzieci jest miejsce przy obecnej sali gimnastyczej. Jest to boisko letnie ,na którym odbywają się lekcje wf gdy pogoda na to pozwala,więc niezwykłe rzadko,Czyli coś z tym projektem jest nie tak,.mówi się że dla dzieci a będzie za opłatą dla …..no właśnie?dla kogo?

Gosiu, nie jest to żadną nowością, albowiem chociażby szkoła podstawowa numer 15 ma swoją salę gimnastyczną… na ulicy Orlej (róg z Mariańską).
Sam, lata, grube lata temu, chodziłem na W-F do hali „Włókniarza”, mając swoją szkołę przy Zamkowej.

Sam taki spacer to doskonała lekcja W-F, w czasach obecnych, kiedy z trudem dzieciaki nieraz oderwać od biurka z komputerem.

Chodziłem do tej szkoły i miałem tam WF gdy były 2 lekcje WF pod rząd. Nawet czasem było tak że szliśmy lub biegliśmy razem z WFistą na stadion Włókniarza i nikomu to nie przeszkadzało.

Bardzo się przyda skocznia narciarska .Tego jest w środkowej Polsce brak. A Dużo łatwiej będzie się wytłumaczyć że znowu nam nie wyszło.

Karolu, nie wiem czy wiesz, ale skocznia narciarska jest tuż za miedzą naszego miasta, w Rudzie Pabianickiej, konkretnie na Rudzkiej Górze. Amatorzy skoków korzystają z niej, tworząc zawody, przy sprzyjającej aurze. Nie jest to duży obiekt, ale na lokalne potrzeby pasuje idealnie.

Tak, że temat skoczni narciarskiej chybiony. Tor dla bobslejów/sanek również (taki także znajdziemy w Rudzie Pabianickiej).

Jeżeli chcemy wymyślić coś irracjonalnego, to żądajmy budowy elektrowni wodnej! 😉

Wszyscy zadowoleni na zdjęciu – jak zwykle. Dużo szumu-a potem wielkie nic.

Panie rezydencie ty zrób jedną a porządną pływalnie a nie ciągnik kilka srok za ogon bo nie będzie nic jak zwykle. A kiełbaska wyborcza smakuje pustakom bo mądry ma rozum i wie że za cokolwiek się Pan bierze to wychodzi z tego wielkie gołe D

Czy Pani może wstawić przecinki, bo nie da się tego bełkotu zrozumieć ?

Fajny pomysł. Popieram.

Bardzo dobrze, powinny tam być baseny.

krzys tak chapie 500+ wystarczy zobaczyc jak sie upas koleszka na stanowisku przy grzesiu
wstyd ze mamy takich pseudo politykow jak KRZYSIU
wracaj do sklepu

Last edited 1 rok temu by oko saurona