Strona główna Aktualności Z miasta Prezydent będzie zarabiał mniej. O ile?

Prezydent będzie zarabiał mniej. O ile?

22

Niemal 2 tysiące złotych brutto mniej niż teraz będzie zarabiał od przyszłego miesiąca prezydent Grzegorz Mackiewicz na mocy rozporządzenia o wynagrodzeniach pracowników samorządowych, obniżającego pensje włodarzom miast i gmin. 

Uchwałą w tej sprawie zajmą się miejscy radni na najbliższej, czwartkowej sesji.

Projekt zakłada, że miesięczne zarobki prezydenta wyniosą 10 tys. 620 zł. Dotychczas było to 12 tys. 540 zł, co oznacza różnicę w wysokości 1920 zł (wszystkie kwoty są kwotami brutto).

Rozporządzenie, obejmujące m.in. prezydentów, burmistrzów i wójtów, które zacznie obowiązywać w lipcu, obniża wynagrodzenia średnio o 20%. I dokładnie o tyle spadnie pensja zasadnicza Grzegorzowi Mackiewiczowi – z obecnych 6 tys. zł do 4,8 tys. zł.

Niższe będą też dodatki: specjalny – zamiast 2760 zł prezydent dostanie 2360 zł oraz za wieloletnią pracę. Ten z kolei był w wysokości 1200 zł. Po zmianach to 960 zł. Na tym samym poziomie – 2100 zł – pozostanie jedynie dodatek funkcyjny.

W ubiegłym roku Grzegorz Mackiewicz zarobił jako prezydent 161 tys. zł brutto, co „na rękę” dało 110 tys. 230 zł, a w skali miesiąca – niespełna 8500 zł. Od lipca kwota przelewana co miesiąc na jego konto będzie wyraźnie niższa. Jak komentuje to sam zainteresowany?

– Jest oczywiste, że ktoś w Warszawie wymyślił, iż aby przykryć aferę z nagrodami dla ministrów i wiceministrów, trzeba zabrać samorządowcom. Rozporządzenie jest i nie ma co z nim dyskutować – stwierdził Grzegorz Mackiewicz.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Prawdziwy Polak” zawsze będzie się cieszył, że sąsiadowi zabrali kasę.

za błędy i samowolkę w przyznawaniu nagród ministrom przez PIS karę ponoszą prezydenci w samorządzie, a posłowie i senatorowie wciaż bez zmian.

Takiemu, co zawiaduje miastem obetną, a patologii rżnącej się dla 500+ hojnie dokładają. Oto cała współczesna Polska.

Jaki biedny, będzie ledwo wiązał koniec z końcem.

Zal Ci? To wystartuj w wyborach, wygraj a potem bierz odpowiedzialnosc za kluczowe decyzje.

Ktoś nie wyczuł sarkazmu…

Poslom i senatorom tez mieli obnizyc i co? Projekt ugrzazl w Senacie i przrz wakacje 100%dietki bedzie. Ale samorzadowcom zabrac. Ehh co za rzadow doczekalismy

To nie sarkazm, tylko cynizm a to jest ch…. różnica !

Żal to raczej jemu nie jest, bo w wyborach już startował i co ciekawe, nawet się dostał do korytka, wychodząc z założenia że lepiej czasem coś pokrzyczeć i dietka się należy (po co się przemęczać – lepiej prawić że w Pabianicach pracy nie ma). Oczywiście w tej chwili musi być przykładnym, prawym, sprawiedliwym a przede wszystkim „grzecznym” – już nie wypada (treść moderowana) jak dawniej, bo co by ryneczkowy elektorat powiedział?

No, z tą odpowiedzialnością to pojechałeś,

Wina Tuska…., albo gajowego….

Patrząc na poziom wypowiedzi trafnie się nazwałeś. Gratuluję samooceny.

1920zł mniej to w standardowej rodzinie tak, jakby jeden członek rodziny został wyrzucony z pracy….

Gdyby mnie obniżyli wypłatę o 1920 zł brutto to zarabiałbym jakieś 170 zł na rękę. Porównanie nie na miejscu, ale daje to pewną charakterystykę.

Nie narzekaj tylko zacznij zarabiać więcej

Nie wierzę po prostu!! To nikt tu nie współczucie prezydentowi niższej pensji? To nie ludzie, to wilki, żadnej empatii i współczucia 😉

To może teraz Szanowna Redakcja zamieści jakiś artykuł o nowych opłatach za wodę i ścieki. To bardzo ciekawa informacja dla szczęśliwie zarabiających tyle co stracił miłościwie panujący.

I baaaardzo dobrze. Za takie zarządzanie miastem, gdyby to była prywatna firma, nie dostałby złamanego grosza!

Przyjacielu, Stanek jak Ci wygra – zarobi tyle samo…
I nagle pieniądze staną się „godniejsze”?

Potrzeba kogoś z betonowego muru.

@prof_klos
Jeśli można, to korekta :
Dostanie więcej od Macka, bo PiS przegłosuje podwyżkę.

A PiS, PMP w tym wybitnie pomogła.
1. To najpierw ylyta rządząca wprowadziła podwyżki do samorządów, by teraz po ministerialnej aferze ciut oszukać ciemny lud dobrą wolą. A dlaczego w PiS nadal na najwyższych stołkach panują kominy płacowe, kumoterstwo narcyzm a wśród narodu umowy śmieciowe ?