Strona główna Sport Koszykówka Prezes dał lekcje

Prezes dał lekcje

0

Koszykarze PKK’99 ponieśli porażkę w drugim meczu w ramach 3 Ligi Mężczyzn. Zmorą pabianiczan okazał się grający prezes Ósemki Skierniewice – Adrian El-Ward, który zdobył aż 35 punktów!

Fundacja Ósemka Skierniewice – PKK 99 Pabianice 102:86 (20:13, 33:24, 32:24, 17:25)

Od razu trzeba oddać, że 37-letni obecnie Adrian El-Ward to były zawodnik takich 2-ligowych klubów jak KS Księżak Łowicz, czy MKS Skierniewice. Kroku próbowali dotrzymać mu niemal lub równo o 20 lat młodsi podopieczni: Kamil Nowicki (17 pkt.), Kacper Dominiak (14 pkt.) oraz Łukasz Gontarek (11 pkt.).

W pabianickiej ekipie tradycyjnie najskuteczniejsi byli doświadczeni Kuba Orłowski (24 pkt.) oraz Robert Defeciński (20 pkt). Ten drugi może się pochwalić największą do spółki z El-Wardem liczbą celnych „trójek” w meczu (po 4).

Cóż jednak z tego skoro podopieczni Wiesława Wincka wrócili do Pabianic bez punktów. Nasza drużyna pierwszą kwartę przegrała różnicą 7 punktów, a kolejną 9 oczkami i już do przerwy miała 16 punktów straty. Po wznowieniu gry znów o 8 oczek lepsi byli gospodarze i w zasadzie było po zawodach. Przed ostatnią kwartą PKK’99 przegrywał już 24 punktami i wygranie ostatniej odsłony różnicą 8 oczek na niewiele się zdało.

Tym samym po dwóch meczach obie ekipy mają po jednej wygranej. Na inaugurację bowiem PKK wymęczyło wygraną 63:55 z UMKS Piotrcovią, a Ósemka uległa Pro-Basketowi Kutno 69:75.

Kolejny mecz u siebie koszykarze zagrają dopiero 29 listopada o godz. 16.00. Rywalem będzie zespół ŁKS Szkoła Marcina Gortata.

Ósemka: El-Ward 35, Nowicki 17, Dominiak 14, Gontarek 11, Skrzypiński 7,Zieliński 6, Małek i Mąkolski po 5, Sokół i Popławski po 1.

PKK: Orłowski 24, Defeciński 20, Frątczak 14, Raczyński 11, Stępnik 7, Grabowski 5, Jędrzejewski 4, Mudzo 1, Wojciechowski, Chlastawa, Ratajczyk i Szmidt po 0.