Strona główna Aktualności Komunikacja Pierwsza godzina parkowania gratis?

Pierwsza godzina parkowania gratis?

8

Radni miejscy mają coraz więcej pomysłów dotyczących zmian w Płatnej Strefie Parkowania.

Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej, Bożenna Kozłowska z klubu Prawo i Sprawiedliwość złożyła wniosek dotyczący zmian w regulaminie PSP. Radna chce, aby pierwsza godzina parkowania była bezpłatna.

– Z dniem 1 lipca 2016 roku (wtedy kończy się umowa z firmą obsługującą strefę – przyp. red) mamy zamiar wprowadzić taką uchwałę. Jest to ukłon w stronę mniej zamożnych mieszkańców miasta, którzy robią zakupy w centrum i na targowisku lub załatwiają drobne sprawy urzędowe – tłumaczyła radna.

Pomysł radnej może prowadzić jednak do nieuczciwych zachowań – kierowcy parkujący w centrum co godzinę mogę pobierać „zerowy” bilet i parkować bezpłatnie przez cały dzień. Może lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie gratisowego kwadransa. To wystarczający czas, aby wypłacić pieniądze z bankomatu, złożyć dokumenty itp.

Kolejny wniosek złożył radny Piotr Różycki z PiS. – Chcieliśmy spytać, czy jest możliwość, aby zawiesić opłaty w okresie przedświątecznym – pytał Różycki. – Wiem, że to może być nierealne, ale prosiłbym o rozmowę z firmą w tym temacie.

Likwidację PSP przy szpitalu zapowiadał wiceprezydent Maciej Łuczak.

REKLAMA
Poprzedni artykułOtwierasz firmę? Jest szansa na dofinansowanie
Następny artykułPrezes dał lekcje
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

w innych miastach są zróżnicowane stawki za parkomaty za 1, 2, 3 godzinę i jakoś nie mają z tym kłopotu

Tak, bo społeczeństwo lubi sie poniżać i będzie co godzinę przedłużało bilet…
Darmowa godzina to może być za długo. Ale 30minut jak najbardziej popieram

w centrum można wprowadzić np. pół godziny a przy targu 1 godzinę

Jadę pod Urząd komunikacji wyrobić nowy dowód rejestracyjny. Wykupuję bilet w parkomacie na godzinę. Kuźwa… kolejka taka że czekałem półtorej godziny. Wracam do samochodu…..wezwanie 🙂 no szlak jasny mnie trafił

Jak widzisz, że kolejka to wyjdź i kup bilet na drugą godzinę.

Dlaczego jako mieszkaniec posesji znajdującej sie w obrębie działania parkomatów musze płacić haracz w postaci rocznych kart parkowania!!! strefy parkowania dla mieszkańców którzy są tam zmeldowani powinny być bezpłatne tak jak w Łodzi

Stać Was na auto, to złotówka czy dwie Was nie zrujnuje. Jestem zapewne w mniejszości, ale od kiedy są parkomaty to przynajmniej mam gdzie zaparkować.
Narutowicza jest bezpłatna i zobaczcie co tam się dzieje i jakimi furami tam parkują biedaczyska. Stać cię na konia, powinno Cię być stać też na obrok.

wniosek z tego, że nie wszystkich stać skoro parkują na bezpłatnej ulicy