Strona główna Aktualności Prawie 2 miliony dotacji. Gmina rozbuduje kanalizację

Prawie 2 miliony dotacji. Gmina rozbuduje kanalizację

9
fot. Urząd Marszałkowski
Dzięki unijnej dotacji gmina Ksawerów zainwestuje w kanalizację sanitarną. Możliwe, że związane z tym prace ruszą w tym roku. 

Urzędnikom udało się pozyskać na powyższy cel niemal 2 mln zł (dokładnie to 1.931.601 zł). Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi została w tej sprawie podpisana umowa.

Pieniądze przyznano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a dofinansowanie można było zdobyć tylko na tereny znajdujące się poza aglomeracją. W gminie Ksawerów takie są. To m.in. Nowa Gadka. I właśnie tam nastąpi rozbudowa sieci.

– Chodzi o odcinek o długości około 3 kilometrów w ulicach Ogrodników i Łącznej oraz włączenia ulic Świerkowej i Akacjowej, chociaż koszt robót w dwóch ostatnich będziemy musieli pokryć z własnych środków – wyjaśnia Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów.

Gmina dysponuje już gotową dokumentacją, a do końca sierpnia zamierza ogłosić przetarg, aby wyłonić wykonawcę inwestycji.

– Czas na wykorzystanie dofinansowania mamy do końca przyszłego roku, ale chcielibyśmy ruszyć z robotami w bieżącym i zakończyć je możliwe szybko – dodaje wójt.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co w gminie Dłutów? też pozyskano środki na rozbudowę kanalizacji? Proszę o informacje Pani Wójt.

Od tej Pani wójt to raczej nic się nie dowiesz. Czy widziałbyś, żeby robiła cokolwiek dobrego dla mieszkańców!?

Chodnik i droga na Dąbrowie są ok!

To zadzwoń do urzędu albo przejdź się i zapytaj pani wójt. Liczysz że uzyskasz odpowiedz pod artykułem na epainfo?

Wójt Ksawerowa normalny, brawo! Reszta to covidooszołomstwo

Proszę wybrać się na ul. Dobrą w Ksawerowie … albo może lepiej do toalet szkolnych na których remont sołectwa chciały przeznaczyć pieniądze na co wójt się nie zgodził ( być moze dlatego ze toalet nie widać a dzieci można olać) … ważniejsze były boiska – można zrobić zdjęcia itp tyle że po lekcjach i tak nie można grać bo albo jest wf albo grupy sportowe mają treningi itd itp . w Ksawerowie nie ma żadnego miejsca gdzie chłopaki o dowolnej porzee magą pokopać piłkę tylko włóczą się po cudzych działkach z trawą do kolan ….brawo brawo dla wójta..

Agmi. Ja oceniłem to, że nie ma na twarzy kagańca jak reszta covidoszoszonów, a nie co robi na terenie gminy. Tego nie wiem, bo tam nie mieszkam.

To niech się udadzą do Pabianic. Tam lepiej nie jest. Orliki, które miały być dla dzieci są dla radnych i dla mundurowych.

Zapraszam pan wójta do obejrzenia jak wyglądają prace na tej inwestycji 😉 Kolejny dzień z rzędu nie mogę się wydostać z własnej posesji bo droga jest rozkopana w obu kierunkach…Przed wczoraj i wczoraj woda zakręcona na większą część dnia, (ciekawe czy dzisiaj znowu nie zostanie zakręcona? 🙂 )bez żadnej wcześniej informacji…Ja rozumiem, że taka inwestycja wymaga pewnych ograniczeń od mieszkańców, ale na BOGA żyjemy w XXI wieku… ręce opadają…