Strona główna Aktualności Powstanie kolejna sala gimnastyczna. Koszt to blisko 8,5 mln złotych

Powstanie kolejna sala gimnastyczna. Koszt to blisko 8,5 mln złotych

11
Gmina Pabianice szykuje się do budowy kolejnej sali gimnastycznej, która stanie na terenie Szkoły Podstawowej w Pawlikowicach. Obiekt będzie kosztował 7 490 000 złotych. W tej cenie jest też utworzenie klasopracowni językowej. 

Niedawno informowaliśmy o budowie sali gimnastycznej w Mogilnie Dużym, tymczasem lada moment ruszy budowa obiektu sportowego w Pawlikowicach. Niestety, tutaj uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy z Mogilna, na co dzień ćwiczyli w mikroskopijnej salce o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

– Około 6 mln na budowę sali gmina pozyskała z funduszy zewnętrznych, pozostałość będzie zabezpieczona z budżetu gminy – mówi Marcin Wieczorek, wójt Gminy Pabianice.

Przetarg na budowę wygrała firma Lauer z Piątkowiska. Wykonawca na realizację tego zadania ma 400 dni. W ramach zadania powstanie również w szkole pracownia językowa.

Nowa sala gimnastyczna będzie bardzo podobna do tej, która w styczniu 2020 roku została otwarta w Petrykozach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko po co? Dzieci kilka, jak w podstawówce w Chechle, a rozmach jak w Warszawie. A teraz ból jak to ogrzać i oświetlić…. Gdzie ci ludzie mają rozum?

Racja w szkołach do których uczęszcza mniej niż 100 uczniów jedynym sportem uprawianym na w-f powinny być szachy. Można je rozgrywać w kantorku u woźnej, albo w piwnicy. Plansze rozkłada się na stole do pingponga, który czeka, żeby wiosną wystawić go na dwór. Wtedy można ewentualnie grać w pingponga. Jak nie wieje. Ma to same plusy, bo nie trzeba się przebierać, rodzice nie wydają pieniędzy na strój sportowy i prysznice nie są potrzebne po zakończonej partii.
GDZIE NIEKTÓRZY MAJĄ ROZUM?

Last edited 8 dni temu by Abslowent

Tylko że na tą salę czekali koło 10 lat a nawet nie wiem czy nie dłużej

10/10

Brakuje nowego basenu w Pabianicach to powinien być temat nr1.

Po to zeby miał dzieci a nie pisory przepuscily tyle milionów 😉

To znaczy że dzieci w małych szkołach powinni nie ćwiczyć lub ćwiczyć na korytarzu. Tylko dzieciom z miasta należy się komfort?

nie wiem jak Pawlikowice ale po 1 w Chechle jest sala pasywna i koszty ogrzewania znikome. po 2 nie słyszałem nic o bólu ogrzewania. Proszę zamieścić konkretne wypowiedzi przedstawiciela urzędu mówiące o tym. Jak nie to nie siej fermentu.

przy takiej kwocie ,mozna wiecej dla siebie przygarnac,,oni wiedza co robia,z samego liczenia takich pieniedzy,niejedna fortuna powstanie.

Apeluję i proszę by w Pabianicach powstał balon(hala) do gry w piłkę nożną.
Najnowsza jest w Łodzi czyli Sawogruzarena na Rojnej i jest nieziemska.
To koszt około 4mln i mógłby powstać na nieużytkach w szkole podstawowej nr 3
Niech się ktoś nad tym pochyli – będzie dla szkoły, dla klubów i prywatnie

Takich dziadów, tj. autorów tych durnych tekstów, którzy kryją się pod pseudonimami by nikt ich nie powiązał z bzdurami jakie wypisują, powinno się w kantorku woźnej zamknąć. Dzieci w szkole w Pawlikowicach jest ponad 100 i nie mają możliwości zagrać w piłkę siatkową czy kosza, a co one gorsze od uczniów szkół miejskich? Myślę że przeciwnie. Bardzo fajna inicjatywa. I odciągnięta w czasie od dawna. Brawo! Oby jak najszybciej powstała, by dzieci mogły mieć normalne lekcje WF.