Strona główna Aktualności Z miasta Powstanie 60 mieszkań dla młodych. Miasto dostało 3 mln złotych

Powstanie 60 mieszkań dla młodych. Miasto dostało 3 mln złotych

9
Szczegóły tego przedsięwzięcia podał dziś zastępca wojewody łódzkiego Krzysztof Ciecióra. 

Co już wiemy?

 • Pabianice przystąpiły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Łódzkie, czyli spółki prawa handlowego, której celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem, z możliwością dojścia do własności.
 • W spółce jest siedem innych podmiotów: Sieradz, Skierniewice, Brzeziny, miasto Bełchatów, gmina Bełchatów, gmina Radomsko i miasto Radomsko.
 • W związku z udziałem w spółce miasto otrzyma 3 mln złotych na budowę bloku mieszkalnego.
 • Wytypowana działkę należącą do Skarbu Państwa, na które stanie nieruchomość. To 7,5 tysiąca metrów kwadratowych gruntu przy ul. Zaradzyńskiej, za stacją Orlen i budowanym osiedlem Bliska Wola.
 • Spółka ma zaciągnąć kredyt na budowę na preferencyjnych warunkach.
 • Nie znany jest jeszcze koszt budowy nieruchomości.

Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że:

 • W pierwszym etapie powstanie 60 mieszkań, które skierowane będą dla ludzi młodych.
 • Mieszkania będą miały od 53 do 65 metrów.
 • Mieszkania przeznaczone będą dla osób, które nie mają możliwości kredytowych, ale będą w stanie opłacać czynsz.
 • Po 15 latach płacenia czynszu, w który wliczona zostanie rata kredytowa, lokal przejdzie na własność najemcy.
 • Nie opracowano jeszcze zasad „przyznawania” mieszkań, jednak jak udało nam się ustalić, nabór lokatorów nie będzie miał nic wspólnego z listą osób oczekujących na mieszkanie komunalne.
 • Jeśli projekt „wypali” prezydent Grzegorz Mackiewicz obiecał dalszy jego rozwój, na który przeznaczy działki miejskie.

– Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to odwrócenie sposobu myślenia na temat polityki mieszkaniowej w Polsce. Wcześniej staraliśmy się stworzyć narodowego dewelopera, który będzie budował mieszkania w mniejszych miejscowościach. Odwróciliśmy tę logikę i tworzymy sieć lokalnych deweloperów, którzy będą budować mieszkania na terenie danych obszarów – mówił Krzysztof Ciecióra.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

wybory się zbliżaj?

Pięknie! Dobrze, że władza myśli o ludziach których nie stać na lokal i daje im możliwość wspólnego zamieszkania w jednym bloku. Znając historie z krajów zachodnich, wzrost przestępczości w danej lokalizacji niemal pewny!

na zdjęciu to są już te dwie pary które te mieszkania wylosowały ?

Ciekawe ile przytula z 3 mln

Zobaczymy, zobaczymy. A może znowu powstaną takie szkaradki jak na Sienkiewicza, gdzie po kilku latach wszystko było do remontu ale już na koszt mieszkańców. Oby tylko kasa nie zniknęła przed czasem bo już toczy się dochodzenie w podobnej sprawie ktora powinien monitorowac urząd miejski w Pabianicach.

Tu dopiero będą przekręty. Już sama idea dużo mówi. Dla osób, które nie mają możliwości kredytowych, ale które w ciągu 15 lat będą wstanie płacić czynsz i ratę kredytu za to mieszkanie? To przecież miesięcznie będzie ogromną kwota. To ja tu czegoś nie rozumiem. Czy to dla tych co ukrywają dochody? Czy może kolejna przewalka, albo mieszkania za bezcen będą sprzedawać, bo wybudowane z publicznych pieniędzy.
Przebąkują cos tam o podatku katastralnym od drugiego i następnego mieszkania. Może teraz co poniektórzy będą inwestować w „budownictwo spoleczne”, które katastrem nie będzie wg mnie objęte.

Jak wybieramy kształt latarni to pandemia. Widać na zdjęciu. Jak będą mieszkania budować to pandemii już nie ma .
I jeszcze Starosty brak też lubi zdjęcia 😂😂😂😂😂

Tobie i tobie podobnym trudno ogarnąć, że zgodnie z przepisami w pomieszczeniach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, natomiast na dworze nie obowiązuje ?

Często próbujesz pojechać pabianickim władzom, ale koncepcji brak. Ale przynajmniej próbujesz. Może kiedyś uda ci się napisać coś błyskotliwego, bo jak na razie to suchary, łamane przez beznadzieja, łamane przez bryndza.

Last edited 1 rok temu by KoKoKosz