Strona główna Dzieje się Życie szkolne Powrót technika farmaceutycznego. Pewny zawód na wyciągnięcie ręki!

Powrót technika farmaceutycznego. Pewny zawód na wyciągnięcie ręki!

0
Technik farmaceutyczny powrócił! To z pewnością bardzo dobra nowina dla wielu tegorocznych absolwentów szkół średnich. Od września w Medycznej Szkole Policealnej AWANGARDA ruszają zajęcia na tym kierunku.

Technik farmaceutyczny zajmuje się sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych oraz prowadzeniem obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 lutego 2019 roku w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego).

Tyle w teorii. W praktyce ukończenie tego kierunku oznacza pewny zawód i dobry start na rynku pracy.

– Przed absolwentami Medycznej Szkoły Policealnej AWANGARDA na kierunku technik farmaceutyczny, otworzy się wiele drzwi, nie tylko do aptek, ale także do hurtowni farmaceutycznych, wytwórni przemysłu farmaceutycznego, laboratoriów, koncernów farmaceutycznych w kraju i za granicą – wylicza możliwości Paula Pawelec, dyrektor pabianickiej szkoły.

Od pewnego zawodu przyszłych uczniów dzieli jedynie dwu i pół letnia nauka zwieńczona egzaminem państwowym.

– A skoro jesteśmy przy egzaminach, Medyczna Szkoła Policealna Awangarda może poszczycić się bardzo wysoką, sięgającą 100 procent, zdawalnością egzaminów państwowych – zapewnia pani dyrektor.

Kilka słów o AWANGARDZIE: szkoła funkcjonuje w oparciu o autorskie programy nauczania dopasowane do potrzeb rynku europejskiego, co daje możliwość zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą. AWANGARDA prowadzi działalność edukacyjną w wielu miastach i już od 20 lat odnosi na tym polu wiele sukcesów.

Szkoła w Pabianicach prowadzi nabór na liczne kierunki medyczne, m.in.:
– terapeuta zajęciowy;
– asystentka stomatologiczna;
– higienistka stomatologiczna;
– opiekun medyczny;
– technik farmaceutyczny;
– technik masażysta;
– technik weterynarii;
– technik usług kosmetycznych
i wiele innych…

Szkoła w swej ofercie ma także ciekawe kursy i szkolenia, jak choćby szkolenia z zakresu wizażu, stylizacji paznokci czy masażu.

Placówki AWANGARDY są wyróżniane, nagradzane i cieszą się bardzo dobrą opinią Organów Nadzoru Pedagogicznego. Posiadają profesjonalnie wyposażone pracownie, własne laboratoria oraz doskonale przygotowaną kadrę nauczycielską.
Naukę w szkole może rozpocząć każdy, kto posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej.
Edukacja na kierunkach medycznych trwa rok, dwa lata lub dwa i pół roku – w zależności od wybranego kierunku kształcenia. Po zakończeniu toku nauczania, Słuchacze mogą przystąpić do egzaminu państwowego, aby uzyskać uprawnienia zawodowe w wybranym obszarze.

Więcej informacji nt. Szkoły oraz oddziału w Pabianicach na stronie www.awangarda.edu.pl
lub w sekretariacie:

Medyczna Szkoła Policealna Awangarda
ul. Wyszyńskiego 4e, Pabianice
tel. 42 616 86 48
pabianice@awangarda.edu.pl

REKLAMA
Poprzedni artykułGrad bramek po przerwie. Głowno gromi PTC (ZDJĘCIA)
Następny artykułAuto wypadło z drogi. Kierowca w szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments