Strona główna Aktualności Z miasta Powrót do przeszłości (ZDJĘCIA)

Powrót do przeszłości (ZDJĘCIA)

2

Witek Szulc, operator pabianickiej telewizji TOP zdigitalizował archiwalne nagrania z 1996 roku. Zobaczcie jak wyglądało nasze miasto w latach dziewięćdziesiątych.

Na kanale You Tube opublikowanych zostało już 14 programów informacyjnych. Choć minęło dopiero (dla niektórych pewnie „aż”) 19 lat, zdjęcia z tamtego okresu wydają się archaiczne. W jednym z materiałów z 9 września, ówczesna skarbnik miasta – Elżbieta Tkaczuk porusza temat wypuszczenia obligacji skarbowych przez urząd miejski. Tłumaczy, że za fundusze za obligacji można kupić niskopodłogowe autobusy.

W ujęciach z miasta możemy podziwiać auta z minionej epoki. Ciekawie prezentuje się radiowóz marki Polonez FSO czy Fiat Cinquecento. Na ulicach królują małe Fiaty.

W archiwalnych wydaniach IKS (Informacje – Kultura – Sport) zobaczymy wielu urzędników, samorządowców, którzy w dalszym ciągu działają w życiu publicznym. Co ciekawe, 19 lat temu prezenterem informacji był Krzysztof Hile, które dziś serwuje nam newsy w telewizji PRO-Mok.
Zobaczymy również materiały z nieżyjącymi już politykami i urzędnikami m.in. z Jackiem Gryzlem czy Leszkiem Malińskim.

Archiwalne odcinki można obejrzeć TUTAJ.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Boże tu się nic nie zmienia rok 1996 co dalej z restauracją parkową zastanawiają się radni

https://www.youtube.com/watch?v=GngSgT-_8No
ten sam Sdh odrapany itd

Miło zobaczyć znajome twarze za młodu. Niestety gdyby nie ilość poldków, maluchów i wartburgów, myślałabym, że to „obecne czasy”: Ci sami politycy, te same budynki, stary rynek w ruinie… czyżby psikus Marty’ego z „Powrotu do przyszłości”?